Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2019 o 21:13, dzwiedziu napisał:

Gdy włączone światła mijania to ledy słabo swiecą, czy można zakodować aby świeciły mocą zbliżoną do xenona a zarazem gdy włącze kierunek żeby całkowicie gasły??? Czytałem kodowania na pierwszej stronie ale nie mogę tego ogarnąć

Jeszcze trzy pytanka.

1. Czy można zakodować aby mmi pokazywało ciśnienie opon???

2. Czy jest jakaś skala na radio aby pokazywało na ile jest ustawiona głosność.

3. Wczoraj słuchałem cicho muzyki, a dziś rano było bardzo głośno, gdzie szukać regulacji zeby po odpaleniu auta było ciszej.

 

W dniu 4.04.2019 o 23:07, dzwiedziu napisał:

Jeszcze trzy pytanka.

1. Czy można zakodować aby mmi pokazywało ciśnienie opon???

2. Czy jest jakaś skala na radio aby pokazywało na ile jest ustawiona głosność.

3. Wczoraj słuchałem cicho muzyki, a dziś rano było bardzo głośno, gdzie szukać regulacji zeby po odpaleniu auta było ciszej.

Już te trzy punkty ogarnełem.

 

W dniu 2.04.2019 o 21:13, dzwiedziu napisał:

Gdy włączone światła mijania to ledy słabo swiecą, czy można zakodować aby świeciły mocą zbliżoną do xenona a zarazem gdy włącze kierunek żeby całkowicie gasły??? Czytałem kodowania na pierwszej stronie ale nie mogę tego ogarnąć

Ktoś coś podpowie???

 

Zakodowałem sobie wentylacje pomocnicza z pierwszego postu i wszystko zostało przyjęte, ale nigdzie nie moge znaleźć gdzie to się ustawia jak to sprawdzić czy działa. Mam mmi 3g h.

Czytałem że to działa w każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 6.11.2018 o 17:33, lycha340 napisał:

Sprawdziłem przed chwilą z 80 do 0 ,hamowanie na max i nic . Wszystko zakodowane jak należy.  Może jednak nie wszystkie sterowniki to obsługują a na dodatek uwaliłem kabel przez nieuwagę nie wyłączyłem internetu .

Wracając do tematu , wszystko zakodowane a pulsacyjny stop ani awaryjne podczas gwałtownego hamowania nie działają. Może jakieś nowe pomysły ?

awaryjny stop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaznaczyłeś na raz 2 opcje (kierunki i światła hamowania) ?. Moim zdaniem tak nie zadziała. 

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Spróbuję po pracy jedno odznaczyć.

 

Po zakodowaniu tylko opcji pulsowania świateł stop też nic się nie zmieniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 07:39, Lukasz_N napisał:

Dlaczego zaznaczyłeś na raz 2 opcje (kierunki i światła hamowania) ?. Moim zdaniem tak nie zadziała. 

Jak nie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał w B8 prędkość obrotowa silnika ? Nie mam możliwości przez kanał 06. Przed UDS idzie znalazłem funkcję IDE00259 korekta prędkości obrotowej biegu jalowego. Jakie tu są wartości minimalne \ maxymalne ?

Mam teraz 840rpm chce 900rpm.

 

 

Edytowane przez sssemmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 07:52, lycha340 napisał:

Może masz rację. Spróbuję po pracy jedno odznaczyć.

 

Po zakodowaniu tylko opcji pulsowania świateł stop też nic się nie zmieniło .

Na pewno dobrze hamujesz? U mnie to działa bodajże powyżej 65km/h i przy naprawdę nagłym i bardzo mocnym depnięciu na hamulec. Aczkolwiek ja mam tylko światła awaryjne póki co włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luk330 napisał:

Na pewno dobrze hamujesz? U mnie to działa bodajże powyżej 65km/h i przy naprawdę nagłym i bardzo mocnym depnięciu na hamulec. Aczkolwiek ja mam tylko światła awaryjne póki co włączone.

Hamowałem z 90 do 0 na suchym z pełną mocą i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak sprawdźic stan wtryskiwaczy common rail w vcds???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy w A4 b8 2009 można w jakiś sposób wyłączyć kontrolę żarówek w tylnych lampach 

Szukam cały czas ale niestety bez rezultatu 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 2.0Quattro napisał:

Witam 

Czy w A4 b8 2009 można w jakiś sposób wyłączyć kontrolę żarówek w tylnych lampach 

Szukam cały czas ale niestety bez rezultatu 

 

 

 

Cześć znalazłem coś takiego 

Witam, Nie znalazłem takiego tematu na forum, a może się komuś przyda. Wymieniłem w swojej A4 B8 tylne żarówki na ledowe no i oczywiście mimo canbus to wywalało błędy. Opiszę teraz jak się tego pozbyć.

VCDS - 46 central convenience - security access 16 - 16017 (użyć tego kodu a nie tego z podpowiedzi) - adaptation 10 - kanał 181 i tu wartość powinna być 65535.

Ja u siebie zmieniłem wsteczne na led pozycje/stop-6 żarówek, i kierunki(one nie wywalały błędu więc nie brałem ich pod uwagę)

Więc żeby się pozbyć błędu wstecznych i postojowych/stop zmieniamy wartość z 65535 na 61680 - test - save - done.  I tyle, koniec problemu z denerwującym błędem na wyświetlaczu, plus nie trzeba kupować już droższych żarówek led canbus, mogą być bez. W vcds-ie też żadne błędy nie wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję jutro tego sposobu, tylko że u mnie jeszcze kierunki powodują błąd, masz jakiś pomysł na to? 

Z tego co zdążyłem znaleźć to kanały 207,208 odpowiadają za kierunki trzeba będzie tylko próbować stopniowo zmieniać wartości i obserwować kiedy błąd nie będzie się pojawiał i kierunki będą działały prawidłowo 

 

 

Edytowane przez 2.0Quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 07:29, 2.0Quattro napisał:

Witam 

Czy w A4 b8 2009 można w jakiś sposób wyłączyć kontrolę żarówek w tylnych lampach 

Szukam cały czas ale niestety bez rezultatu 

 

 

 

Rozwiązanie problemu znajduje się w tej tabeli:

2my3hhl.png

 

Wystarczy przekodować kanał 191, wstawiając "0" za "1".

Tam gdzie zostały jedynki, zliczamy liczby z zielonego wiersza i wpisujemy jako nową wartość kanału.  

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest screen z vsds-a? 

Jeszcze gdybyś podal w jakim module należy to zrobić 

W kanale 191 można tylko zmienić wartość kanału 

Nie ma możliwości zmiany 1 na 0 chyba że to robimy w długim kodowanie i przechodzimy do adaptacji kanału 191 i tam wpisujemy zadania wartość 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jak dojdziesz jakie wartości wpisać w kanały 207,208 to daj znać bo u mnie też wyrzuca błąd kierunków ale czasami jak mu się chce przez dwa tygodnie spokój potem błąd po odpaleniu zgaśnie i za jakiś czas z powrotem i tak w koło Macieju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 2.0Quattro napisał:

Czy to jest screen z vsds-a? 

Jeszcze gdybyś podal w jakim module należy to zrobić 

W kanale 191 można tylko zmienić wartość kanału 

Nie ma możliwości zmiany 1 na 0 chyba że to robimy w długim kodowanie i przechodzimy do adaptacji kanału 191 i tam wpisujemy zadania wartość 

 

 

Nie, to nie jest screen z VCDS'a tylko z Excela :) 

 

Wchodzimy w Module 46 Central Convenience > Security Access 16 > 16017
Adaption 10 > Kanał 191

 

W sedanie powinna być tam wartość: 16143 czyli  0011 1111 0000 1111

jeżeli chcemy wyłączyć tylko kontrolę kierunków będzie: 0000 1111 0000 1111    ->      3855 (i tą wartość wpisujemy jako nową)  > Test > Save          

i ma działać :) 

 

u mnie przeszło bez problemów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chce wyłączyć kontrolę we wszystkich zarowkach z tyłu, to też w tym samym kanale zmienić wartości? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 2.0Quattro napisał:

Generalnie chce wyłączyć kontrolę we wszystkich zarowkach z tyłu, to też w tym samym kanale zmienić wartości? 

 

 

 

 

 

To wpisz w kanale 191 i 192 "0" i kontrola wszystkich żarówek jest wyłączona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje a powiedzcie koledzy w jakim kanale i jaką wartość wpisać co by w przednich kierunkach nie wyrzucało błędów po włożeniu ledowych żarówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...