Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, DamianB napisał:

Czy w moim modelu mogę doposażyć  auto w takie funkcje jak :

Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)

Obniżanie lusterka na biegu wstecznym
Wybierz sterownik 42 (Elektronika drzwi kierowcy)

Awaryjne miganie podczas hamowania
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)

I coś w stylu testu zegarów. Po wsadzeniu kluczyka bądź po zalączeniu pozycji zapłonu test prędkościomierza i obrotomierza.

Mozesz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Doświetlanie zakrętów działa :D 

Test zegarów działa :D

Prawe lusterko działa ale nie tak jak bym do końca tego chciał. Działa w takiej kombinacji - Sterowanie lustrem manualnie w pozycji prawej + wrzucenie biegu wstecznego = lustro opada na dół. Wrzucenie biegu pierwszego lustro się nie podnosi. Dopiero przełączenie manualne na lustro lewe skutkuje automatycznym podniesieniem się lustra prawego. Trochę lipa może nie da się mieć wszystkiego. Jeżeli da się to inaczej ustawić proszę o poradę.

Awaryjne hamowanie ustawione ale czy działa; nie miałem na chwile obecna gdzie sprawdzić. Prawdopodobnie włączyłem również podczas hamowania awaryjnego pulsujący hamulec stopu. 

46 - Comfort system --> coding 07 --> long coding helper --> Byte 8 Bit 1 z 0 na 1 oraz Byte 8 Bit 0 z 0 na 1. 

O ile pulsujące światło będzie występować to o ile jest to legalne w świetle obowiązujących przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamianB napisał:

Doświetlanie zakrętów działa :D 

Test zegarów działa :D

Prawe lusterko działa ale nie tak jak bym do końca tego chciał. Działa w takiej kombinacji - Sterowanie lustrem manualnie w pozycji prawej + wrzucenie biegu wstecznego = lustro opada na dół. Wrzucenie biegu pierwszego lustro się nie podnosi. Dopiero przełączenie manualne na lustro lewe skutkuje automatycznym podniesieniem się lustra prawego. Trochę lipa może nie da się mieć wszystkiego. Jeżeli da się to inaczej ustawić proszę o poradę.

Awaryjne hamowanie ustawione ale czy działa; nie miałem na chwile obecna gdzie sprawdzić. Prawdopodobnie włączyłem również podczas hamowania awaryjnego pulsujący hamulec stopu. 

46 - Comfort system --> coding 07 --> long coding helper --> Byte 8 Bit 1 z 0 na 1 oraz Byte 8 Bit 0 z 0 na 1. 

O ile pulsujące światło będzie występować to o ile jest to legalne w świetle obowiązujących przepisów?

Lusterko wraca do poprzedniej pozycji po zgaszeniu auta, oraz jak ruszysz i pojedziesz kawałek(podobnie jak moment wyłączenia wizualizacji PDC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, davis693 napisał:

Lusterko wraca do poprzedniej pozycji po zgaszeniu auta, oraz jak ruszysz i pojedziesz kawałek(podobnie jak moment wyłączenia wizualizacji PDC)

Ok. Jeżeli chodzi o światła awaryjne no to lipa. rozpędziłem się do 100km/h hamulec do podłogi i zero reakcji, próba nr 2 prędkość 120km/h to samo. Co może być przyczyną? Nie mam wiedzy czy STOP pulsował ale światła awaryjne nie uruchomiły się nawet na moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DamianB napisał:

Ok. Jeżeli chodzi o światła awaryjne no to lipa. rozpędziłem się do 100km/h hamulec do podłogi i zero reakcji, próba nr 2 prędkość 120km/h to samo. Co może być przyczyną? Nie mam wiedzy czy STOP pulsował ale światła awaryjne nie uruchomiły się nawet na moment. 

Musi uruchomić się ABS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DamianB napisał:

Ok. Jeżeli chodzi o światła awaryjne no to lipa. rozpędziłem się do 100km/h hamulec do podłogi i zero reakcji, próba nr 2 prędkość 120km/h to samo. Co może być przyczyną? Nie mam wiedzy czy STOP pulsował ale światła awaryjne nie uruchomiły się nawet na moment. 

Na jakiej nawierzchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kryhawrc napisał:

Musi uruchomić się ABS 

 

9 minut temu, Dev napisał:

Na jakiej nawierzchni ?

Takiej jak wczoraj była pogoda. Asfalt troszkę mokry ale ABS się nie wyzwolił. było hamowanie  ostre ale reakcji ABS nie było.

A jeszcze znalazłem takie coś.

"Wchodzimy w 09.Centr.zesp.elektr. -> Wybieramy kodowanie -> Pomocnik kodowania. Bajt-17 i zaznaczamy "ptaszka" w Bit-0, czyli Zainstalowane światło nagłego (awaryjnego) hamowania, sterownik musi byd co najmniej 21-bajtowy. "

Ja wykonałem tylko tą opcję:

*Zachowanie świateł stop podczas awaryjnego hamowania+ [46 - Comfort System] [Coding - 07] [Long Coding Helper] Pulsujące światła stop: Byte 8 Bit 1 z 0 na 1 Włączenie świateł awaryjnych: Byte 8 Bit 0 z 0 na 1 .

Czy teraz muszę jeszcze zmienić opcję w 09 tak jak wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DamianB napisał:

Ok. Jeżeli chodzi o światła awaryjne no to lipa. rozpędziłem się do 100km/h hamulec do podłogi i zero reakcji, próba nr 2 prędkość 120km/h to samo. Co może być przyczyną? Nie mam wiedzy czy STOP pulsował ale światła awaryjne nie uruchomiły się nawet na moment. 

Niestety ale chyba nie wszystkie sterowniki  obsługują pulsacyjny stop i awaryjne. Ja zakodowałem u siebie i nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DamianB napisał:

 

Takiej jak wczoraj była pogoda. Asfalt troszkę mokry ale ABS się nie wyzwolił. było hamowanie  ostre ale reakcji ABS nie było.

A jeszcze znalazłem takie coś.

"Wchodzimy w 09.Centr.zesp.elektr. -> Wybieramy kodowanie -> Pomocnik kodowania. Bajt-17 i zaznaczamy "ptaszka" w Bit-0, czyli Zainstalowane światło nagłego (awaryjnego) hamowania, sterownik musi byd co najmniej 21-bajtowy. "

Ja wykonałem tylko tą opcję:

*Zachowanie świateł stop podczas awaryjnego hamowania+ [46 - Comfort System] [Coding - 07] [Long Coding Helper] Pulsujące światła stop: Byte 8 Bit 1 z 0 na 1 Włączenie świateł awaryjnych: Byte 8 Bit 0 z 0 na 1 .

Czy teraz muszę jeszcze zmienić opcję w 09 tak jak wyżej?

Coś brakuje Ci siły w prawej nodze...

Ostre hamowanie i nie pracował ABS ?

Coś ściemniasz,  pier...nij porządnie w pedał hamulca na suchej nawierzchni i będzie wiadomo co jest

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyzwolić ABS kilka razy na suchej nawierzchni ale świateł awaryjnych niestety nie zaobserwowałem na desce rozdzielczej. Nie wiem czy występował wtedy pulsacyjny stop. Istnieje w takim razie obawa że niestety nie będę mógł skorzystać z tej funkcji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DamianB napisał:

Udało mi się wyzwolić ABS kilka razy na suchej nawierzchni ale świateł awaryjnych niestety nie zaobserwowałem na desce rozdzielczej. Nie wiem czy występował wtedy pulsacyjny stop. Istnieje w takim razie obawa że niestety nie będę mógł skorzystać z tej funkcji. :(

Podaj nr sterownika ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianB napisał:

gdzie znajdę?

 

Na bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 20:36, Dev napisał:

Na bloku ABS

Ok. Temat musi zostać przeniesiony na koniec miesiąca ponieważ musiałem oddać kabel koledze. Pod koniec miesiąca zakupie sobie kabel i będę działał. Jeszcze jedna irytująca dla mnie sprawa. Auto wyposażone jest w system START/STOP. Po uruchomieniu samochodu domyślnie ta funkcja jest włączona i muszę za każdym razem guzikiem ją wyłączyć. Da się zamienić tą funkcje tak abym to ja decydował po uruchomieniu silnika czy chce ją mieć włączoną czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 20:15, Dev napisał:

Podaj nr sterownika ABS

Może wiesz które sterowniki nie obsługują pulsacyjnego stopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze. Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość takiego zakodowania świateł przeciwmgielnych aby po włączeniu „halogenów” włączały się same przeciwmgielne bez świateł mijania?, 
kolejne pytanie to czy można tak zakodować halogeny, żeby włączały się nawet gdy przełącznik świateł  jest ustawiony na „0” . 
Szukałem trochę w kodowaniach ale albo nie znalazłem albo nie da się tego tak zakodować? Ktoś coś? Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 09:26, DamianB napisał:

Ok. Temat musi zostać przeniesiony na koniec miesiąca ponieważ musiałem oddać kabel koledze. Pod koniec miesiąca zakupie sobie kabel i będę działał. Jeszcze jedna irytująca dla mnie sprawa. Auto wyposażone jest w system START/STOP. Po uruchomieniu samochodu domyślnie ta funkcja jest włączona i muszę za każdym razem guzikiem ją wyłączyć. Da się zamienić tą funkcje tak abym to ja decydował po uruchomieniu silnika czy chce ją mieć włączoną czy nie? 

Tak jest taka możliwość, 09 kod dostępu adaptaje kanał 34 wpisz 124 i zatwierdź , zmieni świecenie led i zapamięta ustawienie

 

 

Edytowane przez Patryk11113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może mi dokładnie opisać co dokładnie dają te kodowania/na czym polegają- bo nie rozumiem co się zmieni w aucie :eusathink::

"18. Włącz automatyczną funkcję wspomagania wzniesień "lite" działa tylko na niektórych modułach abs

19. Włącz wentylację pomocniczą

20. Włącznik akumulatora * nie działa w samochodach faceliftingowych z nawigacją MMI 3G + HDD

34. Włącz kontrolę niezależnych mgieł przy wysokich promieniach"

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ICE_COLD napisał:

Witam,

czy ktoś może mi dokładnie opisać co dokładnie dają te kodowania/na czym polegają- bo nie rozumiem co się zmieni w aucie :eusathink::

"18. Włącz automatyczną funkcję wspomagania wzniesień "lite" działa tylko na niektórych modułach abs

19. Włącz wentylację pomocniczą

20. Włącznik akumulatora * nie działa w samochodach faceliftingowych z nawigacją MMI 3G + HDD

34. Włącz kontrolę niezależnych mgieł przy wysokich promieniach"

 

Z góry dziękuje.

WWW.AUDIENTHUSIASTS.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcałbym przeprowadzić to kodowanie:

Cytat

16. Włącz optyczny tylny parking dla samochodów bez czujników parkowania z przodu

[10 - Parker / Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] zrób to [07 - Kodowanie] Bajt 0 - Bit 4 zmień 0 na 1

Niestety, ale u mnie nie występuje sterownik numer 10, ale za to jest sterownik 44 i w nim zrobiłem to kodowanie. Ale niestety przy wrzuceniu biegu wsteczniego, nie pojawia się asysten patkowania.

Co robię źle ?

Cytat
Address 44: Steering Assist (J500)       Labels: 8K0-909-144.clb
   Part No SW: 8K0 909 144 F    HW: 8K0 909 144 B
   Component: RCEPS         H37 0507  
   Revision: 00001000    Serial number: 0002696575
   Coding: 100000000001
   Shop #: WSC 42323 141 83581

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...