Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomoże ktoś próbuje wyłączyć ryglowanie drzwi po 15 km i nie mogę tego wyłączyć robiłem tak jak w pierwszym poście i niestety dalej się rygluje może ktoś miał podobny problem i udało mu się pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie masz radio?

W menu >Car>ustawienia można zaznaczyć i odznaczyć ryglowanie drzwi. Funkcja Auto Lock musisz ją deaktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Jakie masz radio?

W menu >Car>ustawienia można zaznaczyć i odznaczyć ryglowanie drzwi. Funkcja Auto Lock musisz ją deaktywować.

Dzięki

Edytowane przez marcin120383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pamiętacie kodowanie hamulec postojowy zaciągnięty  wyłącza drl led

Robiłem to kiedyś w starej B8 zapomniałem jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym  w moim Audi A4 B8 Avant 2.0 143km 2011r aktywować kilka dodatkowych funkcji. Jest to moje pierwsze Audi i nie jest osoba doświadczoną w kodowaniu, czy jest może jakaś dobra duszyczka w Poznaniu najbliższej okolicy lub WLKP która pomoże mi w tym temacie i aktywuje następujące rzeczy:  oczywiście wynagrodzę finansowo zaoferowana pomoc

Zalezy mi na:

zmianie menu na j.polski (brak możliwość w komputerze pokładowym)

-test wskazówek zegarów przy włączaniu zapłonu 

-temperatura oleju silnika

-poziom naładowania akumulatora w MMI

-światła przeciwmgielne jako doświetlanie zakrętów 

-obniżenie lusterka na biegu wstecznym

-wyłączenie załączanego się z automatu systemu start/stop

Moge liczyć na kogoś pomoc? 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VCDS?

Poza pierwszym punktem wszystko masz opisane w tym wątku. Zacznij od przeczytania pierwszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndyN napisał:

Masz VCDS?

Poza pierwszym punktem wszystko masz opisane w tym wątku. Zacznij od przeczytania pierwszej strony

Własnie problem w tym ze nie mam to raz, a dwa nawet gdybym miał to mimo wszystko  wolałbym żeby pierwsze modyfikacje wykonała bardziej doświadczona osoba w tym temacie, a ja z boku po prostu obserwował tak żeby już w przyszłości samemu dokonywać tego typu zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fanatyklech napisał:

Własnie problem w tym ze nie mam to raz, a dwa nawet gdybym miał to mimo wszystko  wolałbym żeby pierwsze modyfikacje wykonała bardziej doświadczona osoba w tym temacie, a ja z boku po prostu obserwował tak żeby już w przyszłości samemu dokonywać tego typu zmian. 




https://a4-klub.pl/forum/485-wielkopolskie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jakiś czas temu zakupiłem Audi A4 B8 Avant 2011r. Potrzebuje pomocy w kodowaniu lusterek. Chciałbym, aby lusterka składały i rozkładały się z pilota. Aktualnie lusterka składam używając pokrętła ustawiając je w pozycji dolnej (godzina 6) a rozkładam w pozycji górnej (godzina 12) oczywiście na włączonym silniku. Dodatkowo jeszcze jedno pytanie czy jest jakaś możliwość ( nie wiem czy to zalicza się do kodowania, jestem początkujący w tym temacie ) aby można było otwierać i zamykać szyby po włożeniu kluczyka do stacyjki ( aktualnie mam tylko taka możliwość na włączonym silniku ). Dodam, ze z pilota mogę otwierać i zamykać szyby. Tak jak wspomniałem wyżej jestem początkujący. Dzięki forum wyłączyłem start and stop, włączyłem opadające lusterko przy cofaniu. Wiązkę Bluetooth montowałem i aktywowałem aux, bo wyświetlało się w menu. Proszę o pomoc odnośnie moich pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakiś czas temu wprowadziłem w swoim B8 szereg kodowań z tego wątku i było wszystko ok do momentu odłączenia akumulatora.

Dźwiną przypadłość zaobserwowałem, przednie wycieraczki działają tylko w trakcie jazdy. Na postoju nawet uruchomienie spryskiwaczy nie wymusza ich ruchu a po zatrzymaniu auta zostają w losowej pozycji.

Ktoś miał podobne cuda? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic z kodowaniem wspólnego. Po odłączeniu aku kodowanie jest nadal takie samo i sie nie zmienia. Jedyne co znika to komputer pokładowy średnie spalanie godzina i inne pierdoły ale to jest sterowane z zegarów a nie z MCE. Musi być jakaś inna przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie grzebałem, grzebałem w nastawach podstawowych hamulca postojowego i nagrzebałem. 

20200927_102938.jpg

Kliknałem w nastawach na opcję: "force auto adjust" był komunikat runing, ale nic się nie działo więc zatrzymałem. I teraz taki bład, oraz komunikat na liczniku i kontrolke ręcznego. Procedure otwierania i zamykania zacisku pod wymiene klocków zrobiłem ale nic to nie dało. Ktoś wie jak przeprowadzić nastawę opcji force auto adjust? @wrclaguna @Dev moze macie jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie można zmienić na bardziej przyjazny dla ucha dźwięk ostrzegawczy lub zmniejszyć jego głośność ?

Np przy otwarciu drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie. Tego dźwięku nie można zmienić. Tylko dźwięk i głośność z głośniczkóe PDC można regulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 09:34, kristof91 napisał:

Panowie grzebałem, grzebałem w nastawach podstawowych hamulca postojowego i nagrzebałem. 

20200927_102938.jpg

Kliknałem w nastawach na opcję: "force auto adjust" był komunikat runing, ale nic się nie działo więc zatrzymałem. I teraz taki bład, oraz komunikat na liczniku i kontrolke ręcznego. Procedure otwierania i zamykania zacisku pod wymiene klocków zrobiłem ale nic to nie dało. Ktoś wie jak przeprowadzić nastawę opcji force auto adjust? @wrclaguna @Dev moze macie jakąś radę?

Spróbuj następująco:

Na zwolnionym hamulcu ręcznym, włącz zapłon (nie uruchamiając silnika), naciśnij i trzymaj przez cały czas wykonywania tej procedury hamulec nożny. Następnie zaciągnij ręczny (odczekaj aż silniczki dojadą do końca), następnie spuść ręczny (tak samo oczekując do końca). Czynność tą powtarzasz 3 razy, czyli 3x zaciągasz i 3x spuszczasz (cały czas trzymając nogę na hamulcu). Po wykonaniu wchodzisz vcdsem w 53 i kasujesz błąd. Powinno zadziałać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Spróbuj następująco:

Na zwolnionym hamulcu ręcznym, włącz zapłon (nie uruchamiając silnika), naciśnij i trzymaj przez cały czas wykonywania tej procedury hamulec nożny. Następnie zaciągnij ręczny (odczekaj aż silniczki dojadą do końca), następnie spuść ręczny (tak samo oczekując do końca). Czynność tą powtarzasz 3 razy, czyli 3x zaciągasz i 3x spuszczasz (cały czas trzymając nogę na hamulcu). Po wykonaniu wchodzisz vcdsem w 53 i kasujesz błąd. Powinno zadziałać. 

Ogarnięte:

Car running
- Parking brake off
- Open VCDS Module 53-Parking Brake
- Enter Security Code (forget which item # this is)
- Basic Settings - 04
- Choose "Start of Operations" from the drop-down menu
- Click "Go!"
- Click "Stop"
- Fault now cleared

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 10:40, Muskel1 napisał:

Nigdzie. Tego dźwięku nie można zmienić. Tylko dźwięk i głośność z głośniczkóe PDC można regulować. 

Ostatnio u znajomego w A6 słyszałem bardzo przyjemny dla ucha dźwięk który był cichy a z czasem głośność narasta.

A ten w mojej A4, nie chcę aby mi dziecko budził.

No ale jak się nie da to się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Posiadam pakiet oświetlenia wnętrza tj. Klamki, nogi, schowek. Chciałem uruchomić w MMI regulacje oświetlenia nóg. Mam mmi 3g+

Zgodnie z instrukcją z forum podłączyłem vcds i zaznaczyłem tak jak na foto 1. Byte 16 i Bit 1,bit 2 i Bit 6. Kodowanie przyjęło 

IMG_20201119_171233.jpg

Pozniej zielone menu-- Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5

I kwadrat interior light raz zaznaczyłem raz odznaczyłem, później reset. 

Pomimo tych zabiegów dalej jest nie aktywną regulacja

 

Pytanie co złe robię? Czy może inaczej to trzeba zrobić? 

IMG_20201119_171404.jpg

IMG_20201119_171845.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu Car/carbusassignment

"interior light“ zmień z "unspecified 9/9“ na  „CAN Comfort 1/9“ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...