Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz o zielonym menu? Pytam bo  zaczynam dopiero zabawę z vcds i innymi ukrytymi funkcjami itp. 

 

 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, to zrobię tak jak kolega napisał. Jurto dam znać czy się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj dokładnie co gdzie zmieniałeś i jakie wartości. Na wypadek gdyby coś poszło nie tak, lub gdy niechcący coś przestawisz. Zawsze można będzie do tego wrócić. Najlepiej sobie zdjęcia porobić, zwłaszcza w zielonym menu jeżelI nie ma się z tym dużego doświadczenia. Można bardzo łatwo coś przestawić i pewne funkcje przestaną działać. Trudno będzie się wtedy doszukać. Zdarza się to niestety dość często i tu na forum później szukają pomocy. W większości przypadków pomaga tylko wizyta w ASO w celu porównania online, czyli przywrócenie sterowników do stanu fabrycznego. To oczywiście nie jest usługą darmową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, jutro sprawdzę jak to jest i czy się uda. Zrobię foto krok po kroku wg. Twojej instrukcji i wrzucę tu foto. Oby zadziałało ?

A w zielonym menu to nie grzebie, tylko jak coś chcę uruchomić ale to wg. Instrukcji i zdjęć. Jak nie działa to wracam do wcześniejszych ustawień. 

Więcej vcds ale to też jakieś Ukryte funkcje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomafx napisał:

 w zielonym menu to nie grzebie, tylko jak coś chcę uruchomić...

W 99% przypadków inni chcieli też coś uruchomić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Człowiek się uczy na własnych błędach zamiast brać przykład od mądrzejszych. Zastosuję się napewno do rady, każda rada jest cenna. Dziękuję za pomoc. Jutro rano działam i dam znać czy się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

proszę o inf jak można zrobić

Audi A4 B8 - climate control menu time adaptation

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wybierz  08 (klimatyzacja)
  2. Regulacja  -> funkcja 10
  3. Kanał 39 (po naciśnięciu przycisku)
  4. Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)

     
  5. Kanał 47 (podczas obracania pokrętła)
  6. Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)


     
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki w mim przypadku na razie nie zadziałało lub nie zrozumiałem o co chodzi z (zakres w sekundach 2-255)

Obecnie zakres mam na 55 ustawiony.

Bawiłem  sie w zielonym menu i miałem tą funkcje za dużo pomieszałem i znikła.

Czy masz może rozpiskę co można ustawić z zielonego menu mam MMI3 3G auto po lifcie rocznik 2014.

Przeglądałem kodowania z przed liftu z vcds (posadam) w tym roczniku jest trochę inaczej z funkcjami czy jest może na forum kodowanie po lifcie rocznik 2014 silnik CJCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałeś do uśpienia CAN-BUS?

Po kodowaniu trzeba czasem zamkąć auto pilotem i odczekać 20-30 min żeby sterowniki przeszły w stan spoczynku. Po ponownym uruchomieniu może  zadziałać. 

Nie radzę bawić się w ustawieniach w zielonym menu jeżeli nie masz w tym doświadczenia. Przestawienie (nawet nieumyślne) może skończyć się deaktywacją pewnych funkcji i wywalaniem błędów.  Nie dojdziesz później sam gdzie problem leży. Jedyne rozwiązanie problemu będzie udanie się do ASO w celu przywrócenia sterowników poprzez złącze online do stanu fabrycznego. Oczywiście odpłatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wybierz  08 (klimatyzacja)
  • Regulacja  -> funkcja 10
  • Kanał 39 (po naciśnięciu przycisku)  masz na myśli włączenie klimatyzacji? 
  • Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)

     
  • Kanał 47 (podczas obracania pokrętła)  chodzi o pokrętło w klimie od regulacji ciepła?
  • Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)

 

Tak czekałem do uśpienia nie zadziałało

 

  • Wybierz  08 (klimatyzacja)
  • Regulacja  -> funkcja 10
  • Kanał 39 (po naciśnięciu przycisku)  masz na myśli przycisk czytaj?
  • Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)

     
  • Kanał 47 (podczas obracania pokrętła)  ??
  • Dostosuj odpowiednio wartość (zakres w sekundach 2-255)

użyłeś trochę myśli skrótowych nie dokonca zrozumiałem wiec dopytuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja kanał 39

Podstawowe ustawienie z fabryki: 5

Czas odczytu określonych funkcji ustawień klimatyzatora na wyświetlaczu MMI, np. dystrybucji powietrza, prędkości dmuchawy świeżego powietrza, ogrzewanie siedzenia (siedzenia) i wentylacji ustawieniem temperatury.

- To adaptacja dotyczy temperatury ustawienie tylko, jeśli połączenie kolej pokrętło / przycisk jest wciśnięty, po czym odwrócił się (na czas odczytu temperatury bez pchania połączenie kolej pokrętło / przycisk zobaczyć adaptacja kanał 47).

- Jeśli odpowiedni przycisk funkcyjny na kontroli Climatronic-J255-jednostka zostanie naciśnięty po raz drugi, na wyświetlaczu MMI natychmiast przełącza się z powrotem do swojego głównego menu.

W podstawowym ustawieniu 5 dana funkcja klimatyzatora jest wyświetlany przez 5 sekund na MMI.

Przy ustawieniu 2 ... 255 odpowiednia funkcja klimatyzatora jest wyświetlane przez zadany czas (np. 20 sekund przy nastawieniu 20) na MMI.

- Ustawienia poniżej 5 nie powinno być. Ustawienie 0 nie jest dozwolone, ponieważ odpowiednie funkcje są już wyświetlane.

Adaptacja kanał 47

Podstawowe ustawienie z fabryki: 5

Czas odczytu na ustawienie temperatury klimatyzator funkcji na MMI (Multi Media Interface) wyświetlacza.

- To adaptacja dotyczy temperatury ustawienie tylko, jeśli połączenie kolej pokrętło / przycisk nie jest wciśnięty, po czym odwrócił się (na czas odczytu temperatury po wciśnięciu kombinacji kolej pokrętło / przycisk zobaczyć adaptacja kanał 39).

- Jeśli połączenie kolej pokrętło / przycisk na jednostkę sterowania Climatronic-J255-jest wciśnięty po raz drugi, na wyświetlaczu MMI natychmiast przełącza się z powrotem do swojego głównego menu.

W podstawowym ustawieniu 5 funkcja klimatyzatora jest wyświetlany przez 5 sekund na MMI.

Przy ustawieniu 2 ... 255 funkcja klimatyzatora jest wyświetlane przez zadany czas (np. 20 sekund przy nastawieniu 20) na MMI.

- Ustawienia poniżej 5 nie powinno być. Ustawienie 0 nie jest dozwolone, a funkcje są już wyświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powyższe informacje.

Mama jeszcze pytanie ja kw zielonym MMI 3 uruchomić możliwość regulacji parktronika np tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek13 napisał:

Dzięki za powyższe informacje.

Mama jeszcze pytanie ja kw zielonym MMI 3 uruchomić możliwość regulacji parktronika np tył

Proszę konkretniej, co chcesz regulować dokładnie? rodzaj i głośność tonu parktronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek13 napisał:

 

Mama jeszcze pytanie ja kw zielonym MMI 3 uruchomić możliwość regulacji parktronika np tył

Masz wszystko opisane w dziale zrób to sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel-u chodzi mi o wirtualne pokrętło które sie pokazuje na mmi poprzez które można regulować sile sygnału dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta regulacja powinna być już fabrycznie aktywna i możliwa w mmi. Nie trzeba nic w zielonym menu zmieniać. Głośność i frekwencje dźwięku dla czujników. Chyba, że ktoś grzebał już w zielonym menu i coś przestawił. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie było info jak zakodowac Drive Select, nie moge znalesc

wkurza mnie ciągłe przełączanie z Auto na Comfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...