Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystkie są opisane. Te które są opisane, pokazuje Ci VCDS (oczywiście  musisz mieć w miarę aktualną wersję). Pozostałe, które nie są opisane, nie znajdziesz do nich opisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 21.03.2021 o 19:39, Muskel1 napisał:

Wybierasz Driver Out Apply-Evaluation of seatbelt i na dole otwierasz zakładkę i zmieniasz na aktywne. Zapisujesz i wychodzisz. Jeżeli sterownik nie był jeszcze kodowany, vcds zapyta o przypisanie nr. warsztatu np.: 1234, naciskasz na tak i to wszystko. 

20210321_191812.jpg

20210321_192304.jpg

Zrobiłem wszystko dokładnie tak i nie działa. Hamulca nożnego też nie mogę wyłączyć przy ruszaniu z ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nacisnąć nogą na nożny hamulec żeby go zwolnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

Musisz nacisnąć nogą na nożny hamulec żeby go zwolnił. 

No tak, tylko chciałem właśnie to wykodować, żeby nie naciskać na h. nożny kiedy zwalniam ręczny. Dokładnie chciałem zrobić 2 pierwsze punkty

Screenshot_20210324-183420_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wyżej tylko o pasach. Dlatego podałem tylko procedurę dla pasów. 

Do zwolnienia dodatkowo bez konieczności wciskania nożnego, musisz jeszcze w adaptacjach wybrać:

Driver Out Apply-Evaluation of brake pedal i go w zakładce aktywować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle opisałem, ale aktywowałem i pasy i hamulec nożny wg procedury jaką podałeś. Wszystko przechodzi, ale nie działa. W wolnej chwili spróbuję może jeszcze raz.

 

Może ktoś pomóc?  Aktywowałem wyłączenie h.ręcznego przy ruszaniu bez pasów Driver Out Apply-Evaluation of seatbelt i bez ham. nożnego Driver Out Apply-Evaluation of brake pedal. Procedura przebiegła prawidłowo, obie funkcje według kompa są aktywne ale obie nie działają. Coś jeszcze trzeba zrobić? Ktoś włączał te funkcje w a4 polifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet QQ1, zakodowałem przez VCDSa background light ale swieci mi sie na szaro. Czy oprócz VCDS musze jeszcze zakodować przez zielone menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła pozycyjne muszą się świecić ze światłami mijania. W przeciwnym razie bye bye dowód rejestracyjny i o przeglądzie też będziesz mógł pomarzyć.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodował ktoś z Was może przez obdeleven PDC zeby sie wyswietlalo na ekranie?
Próbowałem to wczoraj zrobić ale.... obd nie wykrywa w ogóle u mnie grupy PDC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie wykrywa grupy PDC? Nie widzi sterownika PDC ?

Nie będzie go widział bo masz polifta. W polifcie PDC nie ma osobnego sterownika, ponieważ steruje tym BCM (09).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info ;)

Nie zmienia do dalej faktu, że nawet w grupie 09 nie moge znalezc nic o kodowaniu tego PDC ;/

W VCDS jest optical... itd a w OBD nie mam pojecia pod jakim to sie kryje haslem.

Teoretycznie powinno być gdzieś Visual display for park assist wg różnych forów ale ja tego nie widze ;/

Edytowane przez Tomeczek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz tego bo tak jak pisałem, nie masz sterownika pdc (10). W polifcie nie da się uruchomić w ten sposób wizualizacji (samym kodowaniem). Musiałbyś dokładać przycisk pdc, buzzera i grzebać w instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomeczek19 napisał:

Ok, dzięki za info ;)

Nie zmienia do dalej faktu, że nawet w grupie 09 nie moge znalezc nic o kodowaniu tego PDC ;/

 

Jedyna informacja, która znajduje się w sterowniku 09 to Byte 32, w którym zaznaczasz pdc tył lub pdc przód+tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem sobie taki sprzęcik 

ALLEGRO.PL

Domyślnie nie mam AUXa w b8, ale zakodowane w zielonym menu na aktywną opcję AUX. Mimo to nie mogę streamować muzyki przez AMI. Powinienem coś jeszcze zakodować w VCDS? MMI 3g high. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karol Turek napisał:

Cześć, kupiłem sobie taki sprzęcik 

ALLEGRO.PL

Domyślnie nie mam AUXa w b8, ale zakodowane w zielonym menu na aktywną opcję AUX. Mimo to nie mogę streamować muzyki przez AMI. Powinienem coś jeszcze zakodować w VCDS? MMI 3g high. 

czytaj dokładnie opis aukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję kodowania lamp tylnych led A4B8 lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sako11 napisał:

Witam potrzebuję kodowania lamp tylnych led A4B8 lift

Co chcesz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

Co chcesz zrobić?

miałem kodowane lampy z USA na Europę ale poszło coś nie tak i za każdym razem jak włączam kierunki wywala mi błąd przepalonej żarówki tylnych kierunków elektronik mówi że ponowne kodowanie pomoże tylko potrzebuje jakie  to kodowanie a typ co mi je kodował nie ma w PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...