Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, sako11 napisał:

miałem kodowane lampy z USA na Europę ale poszło coś nie tak i za każdym razem jak włączam kierunki wywala mi błąd przepalonej żarówki tylnych kierunków elektronik mówi że ponowne kodowanie pomoże tylko potrzebuje jakie  to kodowanie a typ co mi je kodował nie ma w PL 

lampy "robi sie" w Adaptacjach a nie w kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, Dev napisał:

lampy "robi sie" w Adaptacjach a nie w kodowaniu

A możesz powiedzieć co powinno być w tych adaptacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sako11 napisał:

A możesz powiedzieć co powinno być w tych adaptacjach 

masz VCP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję informacji co trzeba ustawić w tych adaptacjach a elektronik ma spróbować jeśli nie da rady czekam na typa co mi je programował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sako11 napisał:

potrzebuję informacji co trzeba ustawić w tych adaptacjach a elektronik ma spróbować jeśli nie da rady czekam na typa co mi je programował 

musiałbym najpierw widziec co masz tam ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ktos podpowie jak zakodowac w audi s4 b8.5 wersja usa zeby po wrzuceniu kierunkowskazu ledy sie przygasaly bo teraz mam tak ze calkiem gasnie,gdy odznacze zeby led nie gasl przy zapalonym kierunkowskazie to sie swieci caly czas,a chciałbym zeby delikatnie przygasal a nie gasl calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kokosvag napisał:

Witam ktos podpowie jak zakodowac w audi s4 b8.5 wersja usa zeby po wrzuceniu kierunkowskazu ledy sie przygasaly bo teraz mam tak ze calkiem gasnie,gdy odznacze zeby led nie gasl przy zapalonym kierunkowskazie to sie swieci caly czas,a chciałbym zeby delikatnie przygasal a nie gasl calkiem.

zostaw jak jest, kierunkowskaz jest bardziej widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, ale lepiej mi się podoba jak eu ma czyli jak przygasa led. Ktos podpowie jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym miejscu to wkleiłem więc jeszcze raz.

Witam, może to już było gdzieś wałkowane, ale nie potrafię tego znaleźć. Dużo się tutaj mówi o ukrytych funkcjach, kodowaniu itd., ogłaszają się osoby, które piszą, że mogą odblokować w samochodzie różne rzeczy, ale czy mogę gdzieś znaleźć w zależności od wersji auta co można ewentualnie w nim odblokować? Bo przecież nie powiem komuś odblokuj mi np. zamykanie bagażnika na kluczyk jak w tej wersji samochodu tego nie ma. Proszę o wyrozumiałość jestem tutaj nowy i dopiero zgłębiam tajniki tego fajnego autka :). Tak dla ułatwienia posiadam audi concert bnav HW: H13, SW: 0130, czy można się tutaj z tym coś pobawić?

Udało mi się uruchomić doświetlanie zakrętów, a to moje wyposażenie według książki może to coś pomoże:

E0A = Akcja specjalna-brak
7A3 = Odtwarzacz cd
4UE = Lewo/prawo
6XC = Lusterko zewn. elektr. ustawiane
5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52
6TS = Lusterko zewn.(asferyczne) z dużym
1KW = Hamulce tarczowe tył
J1U = Akumulator
1LT = Hamulce tarczowe przod
1AS = Elektroniczny program stabilizujĄcy
1BA = Pakiet zawiesz. komfortowe
3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)
5MA = Wkłady ozdobne
7X1 = UltradŹwięk. układ pomocy przy parkowaniu
F0A = Kein sonderfahrzeug, standard-ausfuehrung
8GU = Alternator
0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu
0YF = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 1245-1299kg
0JF = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas:
8BD = Lampy reflektorow swatlo zolte
U1A = Obudowa wskaŹników -zegara i prędkoŚciomierza
X0A = National sales program germany
1N1 = Elektryczno-hydraul. wspomaganie ukladu kierown.
2ZQ = Kierownica wielofunkc. do poduszki bezp.
8Q1 = Autom. dynamiczna regulacja zasięgu refl.
9Q3 = Wyswietlacz wielofunkcyjny
8Z5 = Chlodnica wody
D92 = Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo
7Q0 = Bez systemu nawigacyjnego
C3U = Obręcz koła ze stopów lekkich 7,5jx16h2 et45
7K0 = Bez układu kontroli ciŚnienia w oponach
4X3 = Boczna pod.bezp. z przodu i pod.bezp.głowy
2K1 = Zderzak wzmocniony
3L3 = Siedzenia normalne przod
4KC = Szkło atermiczne-dookoła, zielony
3Y0 = Bez rolety przesiwsłonecznej
4K4 = Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym, sterowaniem wewnętrznym i oddzielnym sterowaniem zamka pokrywy bagażnika.
5D7 = Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym 868mhz
1SA = Bez osłony dolnej zesp. napedowego
7MB = Koncepcja spalin:
Q1A = Siedzenia normalne
4GF = Szkło atermiczne (zielone)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio concert jest najniższą wersją wyposażenia audio, nic tam kodowaniem nie zmienisz. 

Odradzam "bawienie się" kodowaniami jeżeli nie wiesz co robisz bo przysporzysz sobie niepotrzebnie koszty oraz problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi czy ja to wykonam sam czy kogoś poproszę, ale nie wiem co mógłbym za opcje dodać ewentualnie, pytanie czy jest sens w ogóle komuś głowę zawracać, bo jeżeli to będzie tylko np. test zegarów to sobie daruję ale np. doświetlanie zakrętów jest fajną opcją. Wszędzie piszą, że wszystko zależy od wyposażenia więc mam to wyposażenie i jak teraz sprawdzić co można a co się nie da? Ale dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej strony zaczynają się możliwe kodowania. Czy sterownik przyjmie kodowanie czy nie, okazuje się często dopiero w czasie kodowania, czy obsługuje daną funkcję. Dlatego wyszukaj sobie od pierwszej strony poczynając, funkcje, które uważasz za interesujące i jedź do kogoś, kto spróbuje to zakodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam

Mam parę pytań co do kodowań, zna ktoś kodowania tak aby wyłączyć dźwięk "pikania" przy otwieraniu drzwi u kierowcy jeśli auto jest odpalone i ustawione w automacie na P .

Drugie czy można rozkodować to, ze jak wrzucam na P bądź N zaciskam hamulec elektryczny żeby auto mi nie gasło, strasznie to irytuje i drażni, czasami człowiek potrzebuje na sekunde wyjść z auta coś załatwić a tu sie samo gasi.

Próbowałem kodowania z lusterkiem wszystko fajnie robię wyskakuje ze zaakceptowano kodowanie a nie chodzi.... Dziwne

Dodam, że mam kabel z Aliexpres 12.12 hex+can i oprogramowanie z internetu 12.12. Pare rzeczy się udało zmienić nawet te głupie irytujące start-stop.  A nie które kodowania nie działają z pierwszej strony, może wina mojego golasa (audi) aczkolwiek B8 2012 2.0TDI 177km

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie nie wszystkie kodowania z przedlifta działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Koozly1 napisał:

... zna ktoś kodowania tak aby wyłączyć dźwięk "pikania" przy otwieraniu drzwi u kierowcy jeśli auto jest odpalone i ustawione w automacie na P .

Zerknij tu:

https://a4-klub.pl/.../wyłączenie-dzwięku-po-otwarciu-drzwi/

 

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktos gdzie zakodowac dolozony modul bluetooth orginalny do audi a4 b8 mmi 2g high?
Wystarczy tylko w GREEN MENU czy jeszcze vcds cos nalezy aktywowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna mam pytanie, kodowanie tylnej wizualizacji mam czujniki tykko z tylu, polift. nie moge wejsc w modul 10 , tzn wchodze skrotem wpisuje 10 pokazuje mi sie i za chwile ze nie mam polaczenia cos w tym stylu . czy da sie cos zrobic ? 2014 3g+.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...