Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Polift nie ma sterownika PDC. Czujnikami steruje BCM1. W polifcie nie ma możliwości uruchomienia wizualizacji kodowaniem bez przednich czujników. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

9 godzin temu, KRL PL napisał:

czyli jedynie mozna sonie kamerke dolozyc ? wtedy bez problemu sie da ja zakodowac ?

BCM1  Musi tez to obsługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 09:12, Koozly1 napisał:

Cześć wam

Mam parę pytań co do kodowań, zna ktoś kodowania tak aby wyłączyć dźwięk "pikania" przy otwieraniu drzwi u kierowcy jeśli auto jest odpalone i ustawione w automacie na P .

Drugie czy można rozkodować to, ze jak wrzucam na P bądź N zaciskam hamulec elektryczny żeby auto mi nie gasło, strasznie to irytuje i drażni, czasami człowiek potrzebuje na sekunde wyjść z auta coś załatwić a tu sie samo gasi.

Próbowałem kodowania z lusterkiem wszystko fajnie robię wyskakuje ze zaakceptowano kodowanie a nie chodzi.... Dziwne

Dodam, że mam kabel z Aliexpres 12.12 hex+can i oprogramowanie z internetu 12.12. Pare rzeczy się udało zmienić nawet te głupie irytujące start-stop.  A nie które kodowania nie działają z pierwszej strony, może wina mojego golasa (audi) aczkolwiek B8 2012 2.0TDI 177km

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 

Szukałem wszędzie ale nie mogę znaleźć na forum kodowania, komuś się udało rozwiązać ten problem bo irytuje to w mojej audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w sterownik zegarów 17, następnie w adaptacje i wyszukujesz w zakładce zapłon aktywny powiadomienie i zmieniasz z drzwi kierowcy na bez powiadomienia. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kodowanie jest do czego dokładnie? Mi zależy na tym aby na odpalonym silniku wyjść z samochodu aby Mi on nie gasł sam. Bo to irytuje mnie mocno , idzie zima będę chciał odpalić auto aby zagrzało się i przy okazji np szyby skrobać , odśnieżyć go itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koozly1 napisał:

 Mi zależy na tym aby na odpalonym silniku wyjść z samochodu aby Mi on nie gasł sam. 

W takim razie wejdź w sterownik komfortu 46-> długie kodowania-> w ostatnim Byte zmień wartość na 00 (dwa zera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 14:34, Muskel1 napisał:

Screenshot_20211019-143124_Opera.jpg

Dzięki mordo , w końcu się udało. Przy okazji udały się inne kodowania. Mam małe pytanko, w opcji CAR można dodać jakieś dodatkowe funkcje w zielonym menu aby wzbogacić auto np ustawienie jasności światła w środku , parkotronic itd . 

Edytowane przez Koozly1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonym menu nie radzę grzebać jeżeli nie wiesz co robisz bo można łatwo narobić sobie kłopotów. Nie ma dodatkowych funkcji, które można w zielonym menu uruchomić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że coś można fajnego dodać czego nie mam ustawionego , może wyśle foto może podpowiesz co jeszcze łatwo można dodać do mojego auta. Na razie udało się ustawić poziom oleju i akumulatora . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum ustawiłem sobie oświetlenie wewnętrzne w nogach, czy można ustawić opcje w CAR aby regulować jasność? Widziałem że można ale słabo znam zielone menu w B8 , a A6 łatwiej ustawiłem sobie. Dziękuję z góry panowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włączyć wizualizacje tylko tylnia po zakodowaniu piszczy w aucie i widok z przodu wyskakuje da się go jakoś wyłączyć ?

IMG_20211105_155147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model? Przedlift, polift? 

Czujniki przód i tył czy tylko tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...