Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktos wie gdzie jest adres, gdzie znajduje sie włączenie Multifunkcji i świateł długich aby były włączana klasycznie, dołożyłem manetki ale sa innaczej zakodowane i chce przełączyć tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie w vcds wyświetla mi błąd sterownika dogrzewania wnętrza, można go jakoś sprawdzic. Wiem że kiedyś szyciej grało wnętrze a teraz już tak nie ma i wyświetla błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w vcds wyświetla mi błąd sterownika dogrzewania wnętrza, można go jakoś sprawdzic. Wiem że kiedyś szyciej grało wnętrze a teraz już tak nie ma i wyświetla błąd.

Napisz temat w odpowiednim DZIALE oraz wklej numer błedu z VCDS :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jest, w Niemczech odbierało w PL niestety pokazuje jakieś stacje z przekreślonym nadajnikiem i cisza

U mnie jest to samo. Wychodzi na to, że u nas jest inny standard i d*pa jaś organki DAB sobie nie posłuchasz. I DVB też nie pooglądasz bo mpeg2 jest (przynajmniej u mnie) wsadzone a mpeg4 nadają. A jak kupię auto z mpeg4 to będzie mpeg6 itd ;) Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem że jak przekroczę ok 150km/h (na niemieckiej autostradzie :)) ) to z automatu zapalają się xenony.
Pierwsze pytanie: Czy to normalnie,
Drugie: Które kodowanie za to odpowiada,
a Trzecie i najważniejsze to: Czemu jak zwolnię to mi tych xenonów uprzejmie nie wyłączy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie światła autostradowe. Kodowanie to 09-Mce/wybierasz rls/chyba bit 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem że to ta funkcja... szkoda tylko że uruchamia się też w dzień i nie wyłącza lamp do ponownego uruchomienia auta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można VCDS zmienić ustawienia w czujniku sprzęgła?
Chodzi mi żeby wpisać w czujnik takie wartości aby silnik uruchamiał się po 3/4 lub 1/2 wciśnięciu sprzęgła.
Nie chcę oczywiście tej funkcji dezaktywować, chociaż jak się da też będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności że ten czujnik jest chyba binarny :) Całkowicie abstrahując od tego, że sprzęgło wciśnięte do połowy nie bedzie spełniało celu dla którego została ta funkcja zaimplementowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba da się wyłączyć żeby odpalać bez sprzęgła

Podpinaj VCDSa i sprawdzamy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba da się wyłączyć żeby odpalać bez sprzęgła

Podpinaj VCDSa i sprawdzamy :decayed:

Ktoś kiedyś mi powiedział "AUDI myśli za użytkownika" wprowadzając odpalanie silnika po naciśnięciu pedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego po aktywowaniu bluetootha mmi2g wszystko śmiga dopóki nie odłącze kabla vcds.Autko nie pamięta zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem, wiem, pewnie zabrzmi to głupio, ale naprawde nie wiem i trudno mi sie odnaleźć... czytam tu wszystko o tym jak włączać, wyłączać różne funkcje w menu, opcjach itd za pomocą programu VCDS. Wszystkie te instrukcje są dla aut z funkcją MMI 2G, 3G w różnych konfiguracjach. I problem w tym, że ja nie wiem co ja mam w swoim aucie i jak te możliwości edycji za pomocą tego programu mają sie do mojego auta. NIe wiem czy to co mam jest MMI czy nie, hehe. Wszelkie zdjecia które ukazują MMI mówą że jest to konsola umiejscowiona na tunelu, pod lewarkiem zmiany biegów pomiędzy siedzeniami. Jeśli to prawda to ja nie mam MMI a jeśli nie mam to czym jest (jak sie nazywa) tak konsola z pokrętłem i przyciskami która znajduje sie pomiędzy radiem a pulpitem klimatyzacji na przednim , pionowym panelu auta? No i przede wszystkim, jak sie ma obsługa programu VCDS dla auta z tym co ja mam. Czy kombinacje przycisków (CAR + SETUP po podłączaniu kabla, kombinacja dla restartu itd) diałają na tym panelu co mam ja. no i generalnie jakie funkcje mogę załączyć a jakich nie (np. wskaźnik naładowania aku, czy zmienie mil/gal na l/100km, i co wiecej?????)

AUDI A4, 2009r, duży kolorowy wyświetlacz na środku, kolorowy miedzy zegarami, czytnik karty SD w radiu, bluetooth, glosowe komendy, wejscie AUX w schowku, uchwyt na przystawke z telefonem w srodku, zwyhłe lampy przód (nie ledy + xen), zwykłe tył (nie ledy),multifunkcyjna kierownica, 3 strefowa klima. Tyle co z "bajerów" wykminiłem. wiem,nie ma tego dużo ale mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz MMI.

Masz radio Concert lub Symphony.

Sporo rzeczy można aktywować, ale z założenia omijasz wszystko co jest oznaczone jako MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Masz radio Concert lub Symphony.

jak sprawdzić jakie radio mam ?

czy w związku z tym, że nie mam MMI procedura/kombinacja klawiszy przy podłączeniu (car+setup) jest taka sama? jak robić restart zeby utrwalić zmiany? tylko za pomocą VCDS (1111) ?

jak moge podejść do tematu skrzyni multitronic za pomocą VCDS, adaptacja sprzegła itp?? da sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu jest duży napis. Różnica pomiędzy nimi to zmieniarka.

W przypadku Concert/Symphony nie ma procedury restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu jest duży napis. Różnica pomiędzy nimi to zmieniarka.

dzieki za odpowiedzi #komoornik .

no fakt, moje niedopatrzenie, u mnie concert.

zakladam, ze jesli nie ma procedury restartu to wszelkie zmiany zostaja zapisane z marszu?

no i najważniesze dla mnie to, czy po podłączeniu kabla mimo, że nie mam MMI musze wcisnać magiczne Car + Setup. bo jeśli tak, to już wiem dlaczego program nie widział mojej skrzyni..

Edytowane przez HDstempel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...