Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam

jesli bede robili Ci diagnostyke online to najpierw kodowanie zostanie ustawione na takie jakie jest zapisane na serwerze Audi - takie info ja dostalem gdy robilem pierwszy serwis swojego samochodu a samemu sobie zakodowalem pare rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam problem z odblokowaniem zielonego menu w mmi 2g high.

Próbowałem zrobić zgodnie z instrukcją:

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

ale nie wpuszcza mnie w kanał 8. Komunikat jak poniżej na foto:

CAM03881.jpg

Co może być przyczyną?

Czy jest potrzebny dostęp upoważniony? Jak tak to znacie kod?

Kolego u mnie tez nieraz chce uprawnienia wiec zawsze uruchamiam VCDS jako administrator i kod wpisuje 20103. Nie jestem pewny ale zawsze można spróbować bo może coś pomogłem .

Samych kodowań nie ruszają, ale mogą nadpisywac sterowniki i przy okazji tego przywrócą się oryginalne kodowania, ale nie spodziewałbym sie tego.

dzięki kolego :)

Piotrek a gdzie zmienia się w VCDS przy uruchamianiu że jako administrator uruchamiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam

U mnie na przeglądzie robili akcję serwisową związaną z normą emisji spalin (wgrywają wtedy m.in. nowe oprogramowanie do sterownika silnika) i po tym zabiegu wszystkie zakodowane wcześniej rzeczy stały się historią, więc jeśli Cię obejmuje to miej to też na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam

U mnie na przeglądzie robili akcję serwisową związaną z normą emisji spalin (wgrywają wtedy m.in. nowe oprogramowanie do sterownika silnika) i po tym zabiegu wszystkie zakodowane wcześniej rzeczy stały się historią, więc jeśli Cię obejmuje to miej to też na uwadze.

dokladnie tak jak pisalem - jak Cie podepna online - to wszystko leci fpiz*oo i ustawiane jest tak jak na serwerze zapisano dla danego vin'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli diagnoscie powiesz aby nic nie zmienial w kodowaniach to ci nic nie zmieni :hi: a tak to puszcza wszystko jednym kliknieciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat w dziale oświetlenie ale może tutaj więcej osób zagląda i ktoś mi pomoże.

1.Pierwsza sprawa chciał bym uruchomić światła do jazdy dziennej tak żeby nie gasły podczas włączenie świateł mijania , chodzi mi o to żeby palił mi się cały pasek na dole w lampie halogenowej a nie tylko jedna żarówka.

2. Czy dało by radę żeby w momencie gdy działa coming/leaving home zapalały się również światła do jazdy dziennej z halogenami a nie jak teraz pozycje + halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy da się wyłączyć w vcds diagnozę żarówek dokładnie chodzi mi o wsteczne ponieważ zmieniłem na led ale wywala błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi mi o doświetlenie zakrętów i robię tak jak opisane jest w 1 poscie 09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 Long Coding Helper BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1. Niestety u mnie nie ma 4 Bit :(http://www.fotosik.pl/zdjecie/183a61d003b2311b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kodujesz to w Binary :hi:

Mogę prosić jaśniej? Mam wpisać coś w rubryce binary? Sorka, ale vcds nie jest moją mocną stroną :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poklikasz ten Bit 5 to zobaczysz so się zmieniea powyżej w Binary.

Na tej podstawie dojdziesz jak zmienić "ręcznie" Bit 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poklikasz ten Bit 5 to zobaczysz so się zmieniea powyżej w Binary.

Na tej podstawie dojdziesz jak zmienić "ręcznie" Bit 0.

Nie za bardzo wiem o co chodzi :( Nie chcę czegoś poprzestawiać. Trudno, może ktoś mi wytłumaczy bardziej łopatologicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale przecież na tym screenie co wrzuciłeś to nie jesteś na BYTE 4 tylko na BYTE 0 , tak więc ciśniesz TABem aż dojdziesz do BYTE 4 to tam gdzie masz to 4C i dopiero tam masz BIT 0 i zmieniasz z 0 na 1

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale przecież na tym screenie co wrzuciłeś to nie jesteś na BYTE 4 tylko na BYTE 0 , tak więc ciśniesz TABem aż dojdziesz do BYTE 4 to tam gdzie masz to 4C i dopiero tam masz BIT 0 i zmieniasz z 0 na 1

Dzięki. Czyli klikam tam gdzie zaznaczyłem żółtą czy niebieską kreską do uzyskania BYTE 4? i tam dalej postępuje zgodnie z instrukcją? http://www.fotosik.pl/zdjecie/d6784b3e11fce0b9

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie :)Byte 4 Bit 0

Czyli klikam tam gdzie niebieska czy żółta strzałka na foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat w dziale oświetlenie ale może tutaj więcej osób zagląda i ktoś mi pomoże.

1.Pierwsza sprawa chciał bym uruchomić światła do jazdy dziennej tak żeby nie gasły podczas włączenie świateł mijania , chodzi mi o to żeby palił mi się cały pasek na dole w lampie halogenowej a nie tylko jedna żarówka.

2. Czy dało by radę żeby w momencie gdy działa coming/leaving home zapalały się również światła do jazdy dziennej z halogenami a nie jak teraz pozycje + halogeny ?

Nikt nic nie wie na ten temat jak to zrobić?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...