Jump to content

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8

wrclaguna
 Share

Recommended Posts

W polifcie nie wszystkie kodowania z przedlifta działają.

A jest szansa uzyskania takich kodowań ?

Wszystkie możliwe opisane są w tym wątku.

58 minut temu, Koozly1 napisał:

... zna ktoś kodowania tak aby wyłączyć dźwięk "pikania" przy otwieraniu drzwi u kierowcy jeśli auto jest odpalone i ustawione w automacie na P .

Zerknij tu:

https://a4-klub.pl/.../wyłączenie-dzwięku-po-otwarciu-drzwi/

Edited by steve69

Podpowie ktos gdzie zakodowac dolozony modul bluetooth orginalny do audi a4 b8 mmi 2g high?
Wystarczy tylko w GREEN MENU czy jeszcze vcds cos nalezy aktywowac?

wrclaguna mam pytanie, kodowanie tylnej wizualizacji mam czujniki tykko z tylu, polift. nie moge wejsc w modul 10 , tzn wchodze skrotem wpisuje 10 pokazuje mi sie i za chwile ze nie mam polaczenia cos w tym stylu . czy da sie cos zrobic ? 2014 3g+.pozdro

Polift nie ma sterownika PDC. Czujnikami steruje BCM1. W polifcie nie ma możliwości uruchomienia wizualizacji kodowaniem bez przednich czujników. 

Edited by Muskel1

9 godzin temu, KRL PL napisał:

czyli jedynie mozna sonie kamerke dolozyc ? wtedy bez problemu sie da ja zakodowac ?

BCM1  Musi tez to obsługiwać

W dniu 4.08.2021 o 09:12, Koozly1 napisał:

Cześć wam

Mam parę pytań co do kodowań, zna ktoś kodowania tak aby wyłączyć dźwięk "pikania" przy otwieraniu drzwi u kierowcy jeśli auto jest odpalone i ustawione w automacie na P .

Drugie czy można rozkodować to, ze jak wrzucam na P bądź N zaciskam hamulec elektryczny żeby auto mi nie gasło, strasznie to irytuje i drażni, czasami człowiek potrzebuje na sekunde wyjść z auta coś załatwić a tu sie samo gasi.

Próbowałem kodowania z lusterkiem wszystko fajnie robię wyskakuje ze zaakceptowano kodowanie a nie chodzi.... Dziwne

Dodam, że mam kabel z Aliexpres 12.12 hex+can i oprogramowanie z internetu 12.12. Pare rzeczy się udało zmienić nawet te głupie irytujące start-stop.  A nie które kodowania nie działają z pierwszej strony, może wina mojego golasa (audi) aczkolwiek B8 2012 2.0TDI 177km

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Szukałem wszędzie ale nie mogę znaleźć na forum kodowania, komuś się udało rozwiązać ten problem bo irytuje to w mojej audi.

Wchodzisz w sterownik zegarów 17, następnie w adaptacje i wyszukujesz w zakładce zapłon aktywny powiadomienie i zmieniasz z drzwi kierowcy na bez powiadomienia. 

Edited by Muskel1

To kodowanie jest do czego dokładnie? Mi zależy na tym aby na odpalonym silniku wyjść z samochodu aby Mi on nie gasł sam. Bo to irytuje mnie mocno , idzie zima będę chciał odpalić auto aby zagrzało się i przy okazji np szyby skrobać , odśnieżyć go itd 

To jest wykodowanie piszczenia po otwarciu drzwi kierowcy gdy silnik pracuje. 

3 godziny temu, Koozly1 napisał:

Mi zależy na tym aby na odpalonym silniku wyjść z samochodu aby Mi on nie gasł sam. 

W takim razie wejdź w sterownik komfortu 46-> długie kodowania-> w ostatnim Byte zmień wartość na 00 (dwa zera)

Próbuje wpisać 00 ale wyskakuje błąd chyba kabla że nie oryginalny 

IMG_20211019_135722.jpg

55 minut temu, Koozly1 napisał:

Czyli 0F zamienić na 00 tak ? 

Tak.