Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ciśnienia klimatyzacji - Gdzie się znajduje?? Audi A4 B5 AJM silnik


bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tez bylo?..... dziala to tak..... wentylator jest po to zeby chlodzic skraplacz (chlodnice klimy) w raz ze wzrostem temperatury wzrasta cisnienie, jezeli cisnoenie jest za duze uklad zostaje wylaczony przec cisnieniowke wysokiego.... czyli przy pracy dwóch wentylatorow skraplacz bedzie lepiej schlodzony i cisnienie bedzie mniejsze.... ja bym w pierwszej kolejnosci sprawdzil czemu nie chodzi w tym przypadku drugi wentylator....

---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 16:08 ----------

ty nie patrz na to ze auto jest zimne bo chlodzenie auta(silnika) i klima to dwa rozne obiegi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem..... czy maja dwa czy jeden chodzic... drugi z tego co zauważyłem włącza się dopiero aż temperatura będzie tak mi się zdaje?

Czemu piszecie że maja oba działać jak auto jest zimne nawet i na włączonej klimie?Pierwszy raz coś takiego słysze? ja tam Mechnikiem nie jestem ale dziwne/

jaki masz motor dokladnie? oznaczenie?

Wentylator wiekszy jest od silnika, powinien byc napedzany paskiem wielorowkowym i ma sie krecic caly czas! wisco tylko pozniej wraz ze wzrostem temp bardziej go lapie i szybciej sie kreci. od klimy jest mniejszy wiatrak i jest elektryczny, ma startowac po zalaczeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej ten z prawej strony się kręci po włączeniu klimy :) Nie mam jak sprawdzić teraz na dłuższa mete bo w pracy jestem poźniej opczaje i napisze czy tamten się włącza czy nie. Ale raczej działa by chyba by tak z dnia na dzien nie pierdyknał skoro smigał caly czas :P Chyba ze mogla być przyczyna tego tez jakas?

Ale wentylator chyba działa bo temperature trzyma cały czas jak nawet jezdziłem wczoraj cały dzien i dziś z rana troszku km dochodziło do 90 stopni i tyle .

Przykładowo climatronik cały w sensie dmuchanie itd działa wszystko oke nie wiem czy to ma coś do znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci sie rozłącza to odepnij aku na 10 min i potem podlacz i przekrec zaplon i sproboj sie polaczyc. z klima tak wlasnie jest jak vagiem sie laczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl gdzies na forum watek jak ustawic porty w windzie zeby vag sie laczyl, laczy sie wtedy dluzej ale lapie mniej bledow podczas komunikacji z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info coś będe probował z tym vagiem moim. Czujnik już mam po wekkendzie wymiana i zobaczymy co to będzie . Jak dalej będą jaja będe pisał.

---------- Post dopisany 27-06-2012 at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 14:57 ----------

A więc czujnik wymieniony wszystko poszło jak należy i dalej problem z kilma bo się raz włącza raz wyłacza , okazało się ze wentylator się zacina bo raz chodzi raz wogóle. Pewnie jak już to wymienie powinno grać i hulać. A czujnik czy był zwalony tego się juz pewnie nie dowiem. No ale trudno na błędach człowiek się uczy.

Ps. żeby wymienic wentylator na chłodnicy od klimy trzeba całą wydzierać czy można jakoś sie dostać bez połamania rąk i palców?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem właśnie miałem pisać ze trochu zj**,...ałem.. no ale już trudno , znajomy i tak czujnik w dobrej cenie załatwił.

Teraz mi powiedzcie czy kupic nowy wentylator i mieć spokój czy z tamtym się bawić??? Bo znając życie po pewnym czasie się moze znowu zaicnać itd ?? co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysla o tym tak ze najpierw sprawdz czy napiecie dochodzi do wentylatora, sprawdz stan kostek i kabli potem podlacz wentylator na krotko, zobacz czy kreci sie lekko, czy cos go nie blokuje..... i potem rozwaz co z nim zrobic.... bo sie okaze ze wymienisz wentylator a problemem beda zasniedziale styki w kostce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz patrzyłem prąd dochodzi wszystko działa. Jest akcja typu włączam kilme on się nie załącza a jak w niego uderze lekko nawet juz działa , wyłącze klime i załącze jeszcze raz taka sama sytuacja... uderze wniego lekko nawet i juz się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzeję...

czy opcja z odłączeniem aku na 10 minut działa? Bo u mnie to samo, zrywa połączenie i nie mogę odczytać błędów...

ktoś ma numery tego czujnika? silnik ATJ, więc pewnie taki sam jak u Kolegi.

U mnie klima też nie chodzi, mimo iż wiatraki się kręcą normalnie. Choć ten od klimy ma jakieś luzy i delikatnie hałasuje ale nie powinno mieć to wpływu na pracę klimy ( w sensie działa kub nie )

Wcześniej wszystko działało, potem nabiłem do pełna, działała jeszcze trochę a teraz umarła...


acha, można zmierzyć jakoś ten czujnik żeby nie wymieniać go zbędnie?


chyba znalazłem ten czujnik dziś.. ale jak do niego najłatwiej dojść... ściągać lampę czy zderzak...?

podłączyłem vaga i zero błędów, czyli można przyjąć, że czujnik jest ok?

Edytowane przez Lenio21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...