Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECON cały czas świeci


marioo444

Rekomendowane odpowiedzi

w B6 i B7 sprężarka nie jest na elektromagnesie lecz sterowana za pomocą zaworu, w związku z tym zawsze się kręci. Oczywiście na ECON nie jest obciążona i jeśli ma trochę oleju nie zatrze się. Najlepiej jednak zdjąć pasek lub napełnić układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 i B7 jazda z nieszczelnym i opróżnionym uładem klimy prędzej czy później skończy się zatarciem kompresora, ponieważ jego napęd nie jest odłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 i B7 jazda z nieszczelnym i opróżnionym uładem klimy prędzej czy później skończy się zatarciem kompresora, ponieważ jego napęd nie jest odłączany.

no dobra to po co jest sprzęgiełko :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież coś musi być, bo nie wierze, że klima ciagle chodzi czy włączona na econ czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka sterowna jest za pomocą zaworu, sprzęgło jest zabezpieczeniem i tłumikiem. W alternatorze też masz sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś dysponuje fotką gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik? zdjąłem lampę i dalej nie wiem gdzie on jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz lewą lampę (tą od kierowcy) to na boku chłodnicy będzie widoczny czujnik z wtyczką 3 pinową. Tego nie da się nie zauważyć

Audi A4 B6 (2002-200?) Fix for Airconditioning stuck on ECON mode (Replace High-Pressure Sensor/Thrust sensor G65) | Woody Hayday | Blog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz lewą lampę (tą od kierowcy) to na boku chłodnicy będzie widoczny czujnik z wtyczką 3 pinową. Tego nie da się nie zauważyć

Audi A4 B6 (2002-200?) Fix for Airconditioning stuck on ECON mode (Replace High-Pressure Sensor/Thrust sensor G65) | Woody Hayday | Blog

hah no to już wiem czemu jej nie zauważyłem :) ktoś mnie wprowadził w błąd że jest od strony pasażera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Witam, w tamtym tygodniu zapalił mi się econ. Dopiero dziś udało się postawić auto do mechanika. Po podłączeniu do komputera wyszło że uszkodzony jest czujnik cisnienia. Został wymieniony na nowy. Numer 6ZL 351 028-401,zdjecie poniżej. Oraz 2 zdjęcia starego czujnika. Powymianie econ raz się załącza a raz gaśnie. Co może być przyczyną. Może ktoś miał coś podobnego. Mechanik powiedział mi że być moze problemem jest alternator lub sprężarka klimy. Skasował350zl i nie wiem tak naprawdę gdzie szukać usterki. Audi A4 b7 2005rok 2.0benz

IMG_20190306_104308.jpg

IMG_20190306_104242.jpg

IMG_20190306_180205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...