Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Waha nie byla po 6zl, po drugie wtedy ceny za barylke ropy były dużo wyższe. Dzieki PIS podrozaly juz kredyty, w sklepach jest coraz drożej, a zaraz się przestanie na LPG opłacać jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


dodam jeszcze ze wacha jest tansza niz za rzadow tych rusko-niemieckich przydupasow

To takie typowy ostatnio styl argumentacji na poparcie ruchów PiSu. Brak jakichkolwiek argumentów merytorycznych, więc zawsze pada uzasadnienie na zasadzie 'tamci kradli, więc ci też mogą'. Druga sprawa, to za rządów PO paliwa bywały sporo tańsze niż są obecnie. Nie umknęło mi też, że wówczas dorzucili jakiś nowy podatek czy inną opłatę, przez co spadek cen zahamował i zaczęły iść ponownie w górę. Ale wszystkie, a nie jeden rodzaj.


A niby skad masz taka pewnosc ze to na 500+?

Bo nie tak dawno temu otwarcie przyznali, że brakuje pieniędzy na 500+? Wiadomo, że jedni i drudzy mają wiele za uszami. PO robiło ludzi w wała bardziej dyskretnie (i nie uważam, że to w jakikolwiek sposób ich usprawiedliwia). PiS robi to w biały dzień, na oczach wszystkich, ale pod płaszczykiem socjalu. No i cytując klasyka, ciemny lud to kupił. I nie przeszkadza mu, że za te podarowane 500 zł państwo zabiera mu 700 zł albo i więcej. Bo na pewno podwyżki cen LPG nie uderzą w beneficjantów tego programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki OC też nie wzięły się znikąd.

Poczytaj dobrze to dowiesz się skąd się wzięły (już od wiosny 2015)

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/502117,oc-drozeje-podwyzka-cen-polis-obowiazkowego-ubezpieczenia-samochodowego.html

do tego skończyła się wojna cenowa ubezpieczycieli i będzie tylko drożej

Waha nie byla po 6zl, po drugie wtedy ceny za barylke ropy były dużo wyższe. Dzieki PIS podrozaly juz kredyty, w sklepach jest coraz drożej, a zaraz się przestanie na LPG opłacać jeździć.

Poniżej wykres jak to "tanio" było za PO-PSL więc nie popadajmy w paranoję.PiS nie jest kolorowy ale nie można zrzucać wszystkiego do politycznego wora

http://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/2014,2,4,5

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasnosci nie stoje za zadna partia .nie ogladam tv.gazet nie czytam . neta rzadko uzywam .oprocz forum filmow i tresci wartych zaglebienia sie w ich merytoryke. Dla mnie to cale ustrojstwo i bagno zwane rzadem powinno byc wyniszczone do cna .razem z ich nastepcami .tak zeby nikt z tego kolesiostwa sie nie dostal wiecej .to samo tyczy sie urzedow i tego dziadostwa w siekszosci co tam siedzi bo to nie my dla nich jestesmy tylko na odwrot.dalej w polsce siedzi na stolkach badziew z ich mysleniem i podejsciem z prl .i dlatego nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze bo kazdy kazdemu wilkiem i patrzy dla siebie cos za wszelka cene ugryzc .niby troche sie poprawia .ale to nie wystarcza i tyle .a szkoda bo polacy to madre lby tylko tok myslenia nie ten .a dzis lpg po 1.89

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbi

Tylko porównując ceny jakiegokolwiek paliwa trzeba też porównywać ceny rynkowe surowca. Z tego co wiem gaz jest teraz taniutki.

PS.

Sory, ze bez odpowiedzi, ale nie wiem jak to na telefonie zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,ale dwa lata temu płaciliśmy za benzynę 5.60zł a za Lpg 2.70zł więc przy obecnych cenach nie ma co narzekać.

To normalne że rząd(ten czy inny) tylko patrzy jak obłupić kierowców bo to najprostsze.Spadek popytu na ON a wzrost Lpg spowodował zmniejszenie wpływów z Vatu,akcyzy,opłaty paliwowej więc zaczynają dobierać się do Lpg

W cenie detalicznej ON podatki stanowią 53,9% PB95 57,6% Lpg 38,5% więc wiadomo czego można się spodziewać.....

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,ale dwa lata temu płaciliśmy za benzynę 5.60zł a za Lpg 2.70zł więc przy obecnych cenach nie ma co narzekać.

To normalne że rząd(ten czy inny) tylko patrzy jak obłupić kierowców bo to najprostsze.Spadek popytu na ON a wzrost Lpg spowodował zmniejszenie wpływów z Vatu,akcyzy,opłaty paliwowej więc zaczynają dobierać się do Lpg

W cenie detalicznej ON podatki stanowią 53,9% PB95 57,6% Lpg 38,5% więc wiadomo czego można się spodziewać.....

Tylko niech nie przegną w drugą stronę, bo jazda na LPG też ma swoje granice opłacalności.

W ten sposób doprowadzą do tego, że w PL będą same sprowadzone diesle z 400kkm przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatni łikend tankowałem pb 98 w wawie na górczewskiej na tesco za 4,59 ale miałem kupon na 5gr/l więc wyszło 4,54.... a następnego dnia byłem w cieszynie i pb 98 na orlenie bez żadnych zniżek po tyle samo czyli 4,54... gdzie w wawie na orlenach bp statoilach itp 98 pod 5zł podchodzi :/

Edytowane przez swiezak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w ostatni łikend tankowałem pb 98 w wawie na górczewskiej na tesco za 4,59 ale miałem kupon na 5gr/l więc wyszło 4,54.... a następnego dnia byłem w cieszynie i pb 98 na orlenie bez żadnych zniżek po tyle samo czyli 4,54... gdzie w wawie na orlenach bp statoilach itp 98 pod 5zł podchodzi :/

Za PB 98 mało płaciłeś , u mnie teraz gdzieś po 4.80 za PB 98 trzeba dać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś cena baryłki ropy nie jest wcale większa niż kilka miesięcy temu a paliwo idzie w górę jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasnosci nie stoje za zadna partia .nie ogladam tv.gazet nie czytam . neta rzadko uzywam .oprocz forum filmow i tresci wartych zaglebienia sie w ich merytoryke. Dla mnie to cale ustrojstwo i bagno zwane rzadem powinno byc wyniszczone do cna .razem z ich nastepcami .tak zeby nikt z tego kolesiostwa sie nie dostal wiecej .to samo tyczy sie urzedow i tego dziadostwa w siekszosci co tam siedzi bo to nie my dla nich jestesmy tylko na odwrot.dalej w polsce siedzi na stolkach badziew z ich mysleniem i podejsciem z prl .i dlatego nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze bo kazdy kazdemu wilkiem i patrzy dla siebie cos za wszelka cene ugryzc .niby troche sie poprawia .ale to nie wystarcza i tyle .a szkoda bo polacy to madre lby tylko tok myslenia nie ten .a dzis lpg po 1.89

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Aby było lepiej to musi wymrzeć całe pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,ale dwa lata temu płaciliśmy za benzynę 5.60zł a za Lpg 2.70zł więc przy obecnych cenach nie ma co narzekać.

To normalne że rząd(ten czy inny) tylko patrzy jak obłupić kierowców bo to najprostsze.Spadek popytu na ON a wzrost Lpg spowodował zmniejszenie wpływów z Vatu,akcyzy,opłaty paliwowej więc zaczynają dobierać się do Lpg

W cenie detalicznej ON podatki stanowią 53,9% PB95 57,6% Lpg 38,5% więc wiadomo czego można się spodziewać.....

Tylko niech nie przegną w drugą stronę, bo jazda na LPG też ma swoje granice opłacalności.

W ten sposób doprowadzą do tego, że w PL będą same sprowadzone diesle z 400kkm przebiegu.

Żaden problem należą podatki na diesle bo za mocno zanieczyszczają środowisko,straca na lpg odrobią na posiadaczach diesli. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstancin jeziorna orlen 4.79 za 95....

Podobno MON sie zbroi i uzupelnia zapasy to paliwo poszlo w gore...

Niech uzupełniają magazyny... żeby później wojskowi mieli co wynosić na lewo i prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś cena baryłki ropy nie jest wcale większa niż kilka miesięcy temu a paliwo idzie w górę jak...

Zweryfikowałem to i jednak jest dużo większa.

Cena na dzień 16 stycznia 2016 - 27.16 USD

Cena na dziś - 21 października 2016 - 51.34 USD

Także pod tym względem wzrost jest uzasadniony.

Niestety paliwa mają to do siebie, że wiecznie ich cena będzie się zmieniać zależnie od uwarunkowań geopolitycznych.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg w Świdwinie 2.03

W Kołobrzegu i okolicach 1,99

W koszalinie 1,86

A na trasie do gdańska najtaniej w Rumii 1,80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...