Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, przem8 napisał:

Gdzie tak tanio? 

Ostrołęka, a widzieć to widziałem już 3,09

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety niedługo może być tak, że LPG nie opłaci się tankować. Mam dwa Audi jedno B7 1.8t w gazie, drugie C6 3.0TDI. Jeszcze B7 w gazie jest taniej, jednak różnica w cenie kosmetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doili doją i będą nas doić z każdej strony nie tylko w postaci paliwa a na wszystkim  jak ludzie nie obudzą się nie zjednoczą  (obecnie mocno podzieleni).Musi przejsc do radykalnych czynów i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FINANSE.WP.PL

Ceny paliw osiągają rekordowe poziomy. Jest najdrożej od ponad 9 lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujecie już ten temat trochę jak obsesję, wypisując każdy grosz podwyżki ? czy ktoś z Was tutaj panikując, policzył chociaż ile to różnicy na baku da? Nawet 10 groszy więcej na litrze da 6zł więcej, tankując 60l paliwa, czy zaboli jak na instrybutorze zamiast 360 zł będzie 366 zł do zapłaty? Wiem, LPG poszło mega w górę ale trzeba być mega naiwnym jak się wierzyło, że zawsze będzie po 2 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jeździsz, ale jak ktoś jeździ 40-50 k km rocznie to już nie są grosze, gdzie LPG od wakacji podrożał 50%.

Tak czy inaczej tankować trzeba, nie ma wyjścia, jak będzie za drogo to trzeba będzie się przesiąść na diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię rocznie ok. 30k km i gdybym miał liczyć, ile wydaje na paliwo to od razu założył bym gaz lub kupił diesla ? tak jak inni w miesiącu wydają wartość baku na piwo/ fajki, tak ja nie palę/piję to  zwyczajnie tankuje bez patrzenia na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 08:02, Langista napisał:

Traktujecie już ten temat trochę jak obsesję, wypisując każdy grosz podwyżki ? czy ktoś z Was tutaj panikując, policzył chociaż ile to różnicy na baku da? Nawet 10 groszy więcej na litrze da 6zł więcej, tankując 60l paliwa, czy zaboli jak na instrybutorze zamiast 360 zł będzie 366 zł do zapłaty? Wiem, LPG poszło mega w górę ale trzeba być mega naiwnym jak się wierzyło, że zawsze będzie po 2 zł..

z perspektywy posiadania floty w firmie - 34 aut, które każde robi minimum 25 tys rocznie, a niektóre nawet dochodzą do 100 tys rocznie, każde 5-10gr to duża podwyżka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy floty, nie płacisz VAT, który zwykły zjadacz chleba już płaci, do tego pewnie rabaty na paliwo, o których nie wspominasz ? myślałem, że  ten wątek dotyczy pojedynczych jednostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 08:38, Langista napisał:

Robię rocznie ok. 30k km i gdybym miał liczyć, ile wydaje na paliwo to od razu założył bym gaz lub kupił diesla ? tak jak inni w miesiącu wydają wartość baku na piwo/ fajki, tak ja nie palę/piję to  zwyczajnie tankuje bez patrzenia na cenę.

O ile podejście podzielam, że niektórzy przepijają/przepalają ta różnicę, to mimo wszystko w skali roku te wzrosty po kilka groszy prowadzą do różnicy na poziomie 1-1.5 tyś zł względem roku poprzedniego. Mając aktualnie właśnie diesla palącego  mniej niż 5.5l i robiąc 25k km rocznie jest to odczuwalna różnica i wolał bym tą kasę przeznaczyć na budowę domu albo inne przyjemności. 30zł za 100km to dla niektórych 1,5h roboty u Janusza :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? Ja tankując dopłacam na 62l baku 6 zł, bak na 450 km mi starcza, przy dieslu powinien na minimum 700. Oznacza to, że przy Twoim rocznym przebiegu dopłacisz w kosztach paliwa całe 240 zł względem poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Z perspektywy floty, nie płacisz VAT, który zwykły zjadacz chleba już płaci, do tego pewnie rabaty na paliwo, o których nie wspominasz ? myślałem, że  ten wątek dotyczy pojedynczych jednostek ?

odliczam 50% VAT z tytułu użytkowania samochodów do celów prywatnych.. nie ma żadnych rabatów na flotę ;) jedynie dla firm transportowych są rabaty ;)

więc to nie jest tak kolorowo i pięknie jak Ci się wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrekx napisał:

odliczam 50% VAT z tytułu użytkowania samochodów do celów prywatnych.. nie ma żadnych rabatów na flotę ;)

Żeby mieć 100% odliczenia trzeba prowadzić księgę wyjazdów. Z jednej strony dobre i 11,5%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...