Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Ściślej to odlicza się 75 % kosztów paliwa +50 % z VAT-u. "Pomysły" na odliczanie 100 % polecam osobom, które nie miały jeszcze kontroli z US a użytkują samochody osobowe. Po to jest mieszane użytkowanie auta żeby można  w domu i w pracy używać auto bez papierologii robionej stricte dla US.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, Langista napisał:

W jaki sposób? Ja tankując dopłacam na 62l baku 6 zł, bak na 450 km mi starcza, przy dieslu powinien na minimum 700. Oznacza to, że przy Twoim rocznym przebiegu dopłacisz w kosztach paliwa całe 240 zł względem poprzedniego roku.

Mam notatki z kilku lat na temat swojego spalania. Przyjmując, że średnio rocznie spalam 1200l:

                        Rok Średnia cena litra ON                    Koszt roczny
2017 4,39 5268
2018 4,934814815 5921,77
2019 5,045757576 6054,90
2020 4,335 5202
2021 5,128076923
6204,42
2022 5,5 6600

Nawet w tym roku 100km kosztowało mnie minimalnie 22.07zł, maksymalnie 31.1zł. Oczywiście to zależy też od spalania i stylu jazdy no ale to jest różnica na baku  z 170 na 250zł, a jeżdżę dość równo.

Także mnie to boli :thumbdown:

 

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 8 rano na BP obok mnie lpg po 3.15 zł,godzinę później 3.16zł.

Dziś 8 rano 3.19zł,godzina 17 to już 3.21 zł.

Ja akurat do pracy mam blisko,i na jednym zbiorniku mógłbym cały miesiąc dojeżdżać. Ale są tacy którzy dziennie robią 50 km w jedną stronę,i dla takiej osoby nie jest różowo przy tankowaniu 50 zł więcej zostawia,a tankuje co tydzień.

Tempo wzrostu ceny lpg jest kosmiczne,do tego straszą iż od nowego roku wygasną homologacje na obecne instalacje i nie będzie można się poruszać autem które ma instalacje lpg(mam nadzieję iż się pierdolną w łby i ogarną to). 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zazwyczaj około 45l lpg. Gdy gaz był naprawdę tani jak późną wiosną ubiegłego roku ~1,6pln (70+ pln), dziś tankowałem po 3,17 (140+).

Co do tej ich homologacji to tylko chodzi o plny, miałem kiedyś samochód z Włoch, instalacja Lovato, butla Włoska, wszystkie homologacje i ni cholery nie dało się zrobić przeglądu, bo butla lpg miała homologację Europejską, a Polskiej nie i do wymiany, to teraz im się odwidziało, że to homologacje Europejskie są lepsiejsze.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Ale są tacy którzy dziennie robią 50 km w jedną stronę,i dla takiej osoby nie jest różowo przy tankowaniu 50 zł więcej zostawia,a tankuje co tydzień.

Tacy jak ja np , gdzie tankuję 48 litrów gazu średnio co 3-4 dni. Już teraz koszt przejechania 100km A4 B7 z silnikiem 1,8 T zbliża się do kosztu przejechania 100km A6 C6 3,0 TDI. Mam te dwa auta i jak tak dalej będzie rosła cena LPG to 1,8 T będzie więcej stało niż jeździło, gdzie teraz jest na odwrót i C6 odpalam tylko na dłuższe rodzinne wyjazdy.

Tak czy inaczej można pomarudzić, na ceny paliw nie mamy wpływu i żeby jeździć trzeba tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Dziś w Warszfce rekord 6,77 Pb 98 na Szelu. :shock3:

 

To chyba Pb 100 bo 98 nie ma na tej stacji :wink:

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

To chyba Pb 100 bo 98 nie ma na tej stacji :wink:

Info z innego żródla ale zatem możliwe że chodzi o Pb 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.O2.PL

Ceny paliw w Polsce osiągają niezwykle wysoki poziom. Dopiero co pisaliśmy o tym, że w Warszawie pękła psychologiczna bariera 6 zł za litr benzyny "95", a już otrzymaliśmy od czytelnika zdjęcie z okolic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, afroo. napisał:

Ktoś tankował na tej rządowej stacji Coar? Duże różnice cen?

Gdzie masz te stacje bo ja ich nie widziałem?

Dzisiaj tankowałem na Shellu i mówię że co dzień po 5 gr podnosicie na litrze. Pani na to "to rządowe stacje pierwsze podnoszą, my się tylko dostosowujemy do ich cen" :grin:

Także na jakieś super obniżki bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pelonek1 napisał:

Gdzie masz te stacje bo ja ich nie widziałem?

Dzisiaj tankowałem na Shellu i mówię że co dzień po 5 gr podnosicie na litrze. Pani na to "to rządowe stacje pierwsze podnoszą, my się tylko dostosowujemy do ich cen" :grin:

Także na jakieś super obniżki bym nie liczył.

W zasadzie to systemy są takie że pracownicy nawet nie dotykają cen. Z centrali przychodzą i same się aktualizują.:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pelonek1 napisał:

Gdzie masz te stacje bo ja ich nie widziałem?

Mowa głownie o stacji w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Archiwum napisał:

W zasadzie to systemy są takie że pracownicy nawet nie dotykają cen. Z centrali przychodzą i same się aktualizują.:kox:

Nie na wszystkich stacjach tak jest jeszcze ... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, afroo. napisał:

Mowa głownie o stacji w stolicy.

No tak bo tam jest jedna, jednak to chyba tylko jedna. Ceny paliw są w internecie na ich stronie.

Screenshot_20211021-171546~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelonek1 napisał:

Nie na wszystkich stacjach tak jest jeszcze ... .

 

Mowa o tych cywilizowanych i glownie w znanych duzych sieciach:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie, ja się nie do końca z wszystkimi zgodzę bo okej ktoś powie tam 5/10/15 groszy jak podnoszą co chwilę więcej na baku to nie dużo, okej na jednym drugim czy nawet 3/10 zgadzam się tankowaniu kwestia może do 50zł. Ale ja wychodzę z założenia czemu benzyna nie może kosztować dajmy już 4zł +, jak była bodajże jakiś rok temu na wiosnę chyba? Wtedy to już do dzisiejszej ceny różnica jest kolosalna bez wątpienia :) Słyszałem że Konfederacja wyszła z takiej inicjatywy żeby obniżyć akcyzę oraz VAT na paliwa, po takim zabiegu paliwa PB/ON znów celowały by w granicach 4zł ;) Nie ukrywajmy największą ceną paliwa jest niestety w naszym kraju podatek..  

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...