Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@ MikeWawa - nie wierze ze za 3k nikt nie chce robić. Nawet w Wawie (choc jak wiadomo, tam wszystko jest droższe). Ja bym od razu poleciał do pracy za 3k. Chyba, że jest to 2k + np premia do 1k (której nigdy nie ma) itd. Tak, tak my znamy takie firmy :/ Jakis czas temu szukałem pracy. Jako informatyk. Pewna firma szukała osoby do ogólnej obsługi (sieci, naprawa kompów itd.), zapytali ile bym chciał zarabiac. Ja na to, że około 1700 na rękę (czyli jakies 2400 brutto - żaden luksus, PRZECIETNA pensja), to w odpowiedzi usłyszałem, że za jakis czas może do tej kwoty dobije, ale na poczatek dają najniższa krajową (niecałe 1000 zł). Nie wyśmiałem ich na miejscu, a żałuje, bo mogłem (bo oczywiście juz sie do mnie nie odezwali - pewnie za dużo chciałem). TAKIE są realia.

To było do Wypsia, a co do chętnych do pracy. Dzis było interview. Dziewczyna która miała pracować na recepcji (shift supervisor) krzyknęła 4k na rękę ...

@Luki ..

Ja weekend wracam do Irlandii na kilka dni bo już mi sie tęskni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Twoje wyliczenie to pomyłka .... :facepalm:

Niby 2800- 3000 euro to średnia krajowa ale jeszcze trzeba od tej sumy odliczyć 42% podatku itp i zostanie Ci 1400-1600 euro wypłacone i teraz można dopiero przeliczyć tą sumę na 1L/wachy ... :cool1:

To co chcesz może powiedzieć że za granicą ludzie zarabiają po 1400 euro?? Buehehehe no może....na zmywaku albo przy taśmie ;) A nawet jesli to odejmując te 42% to daje nie 1400-1600 tylko 1624-1740 :) O 224 euro zaniżyłeś dolny próg :/ W Polsce za tę róznicę 224 euro niektórzy muszą przetrzymać CAŁY miesiąc, więc wiesz.

No ale bida widać na zachodzie bida :( Niedługo ludzie będą się przeprowadzać do Polski, przecież tu taki dobrobyt :naughty:

Nie wiem kolego jak to liczysz i skąd Ci sie wzięło 14oo -17oo Euro ale ja mówiłem o kwocie after-taxes .

Mam wrażenie że nie macie chyba zielonego pojęcia o zarobkach za granicą i systemach socjalnych itp.... :cool1:

Jeśli chodzi o BE to zarobki są w granicach 1300-1700 euro netto dla fizycznych jak i umysłowych i uwierzcie ale ludzie tutaj żyją za te pieniądze.

W przybliżeniu przykładowa stawka podatkowa za roczny dochód :

od 19 tyś euro do 34 tyś -45%

od 35 tyś ---------------50%

Więc chyba łatwo jest policzyć jak wyjdzie wypłata miesięcznie .... :gwizdanie:

W zachodnich państwach UE zarobki to nie wszystko aby żyć w miarę spokojnie,wielka zasługa to dla systemu jaki tu panuje w bankach kredyty,socjalny,zdrowotny,ulgi podatkowe które zmuszają człowieka do inwestowania itp...

Więc w tym przypadku to nie jest problem tylko w zarobkach ale i w tym jak kto rządzi danym państwem .... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie jest watek o zarobkach waszych tylko o cenach paliw nie zaśmiecać wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropy i tak tylko starczy na 50 lat. :gwizdanie:

I gospodarka rabunkowa się skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy skok złotowy np z 4.99 na 5.00zł itd ma wpływ na popyt.

Na mnie ta 6zł/l działa tak że wszędzie gdzie mogę chodzę na piechotę.

Tylko dzieciaki do lekarza itp. jadą samochodem. Myślę że to mi redukuje popyt o 10-20%

Ale ja mam żabi skok do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może byc po 10 pln . Przynajmniej nie będę musiał wyjeżdżać 50 min wczesniej do pracy . Stolica się odkorkuje i bedzie git :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może byc po 10 pln . Przynajmniej nie będę musiał wyjeżdżać 50 min wczesniej do pracy . Stolica się odkorkuje i bedzie git :polew:

Tylko Ci pozazdrościć. Ja często muszę robić służbowo trasę 100 km, i widzę ile mnie to kosztowało 2 lata temu, a ile kosztuje teraz :cool1:

żeby nie było OT: BP Łomża zwykły ON 5,79 PLN :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może byc po 10 pln . Przynajmniej nie będę musiał wyjeżdżać 50 min wczesniej do pracy . Stolica się odkorkuje i bedzie git :polew:

Nie liczyłbym że sie odkorkuje :decayed: Pamietaj że wiekszość mysli jak Ty a miasto jak było tak będzie zawalone jak syberia śniegiem :polew: :polew: Temu miastu nie wróże poprawy :gwizdanie:

Z tym jest jak z papierosami. Choćby kosztowało 20zł to zaoszczędza na tańszej wędlinie a do baku i tak wleją. Dlatego jedynymi którzy na tym wychodza są producenci ropy i państwa dzieki akcyzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może byc po 10 pln . Przynajmniej nie będę musiał wyjeżdżać 50 min wczesniej do pracy . Stolica się odkorkuje i bedzie git :polew:

gdybys nie miał ropki od Tatusia tez bys sie cieszył z takiej ceny? nie zapominaj że ludzie poza wiekszymi miastami nie mają alternatywy w postaci komunikacji miejskiej (pks raz na dwie godziny sie nie liczy) i chca czy nie to musza uzywac samochodów.

łukoil na prymasa ON 5.87 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może byc po 10 pln . Przynajmniej nie będę musiał wyjeżdżać 50 min wczesniej do pracy . Stolica się odkorkuje i bedzie git :polew:

gdybys nie miał ropki od Tatusia tez bys sie cieszył z takiej ceny? nie zapominaj że ludzie poza wiekszymi miastami nie mają alternatywy w postaci komunikacji miejskiej (pks raz na dwie godziny sie nie liczy) i chca czy nie to musza uzywac samochodów.

łukoil na prymasa ON 5.87 :(

[/quote

racja, racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupowałem auto żeby teraz siedzieć, narzekać i płakać, że ropa droga :tongue4:

Mysłowice:

Orlen: zwykły ON 5.79, a VERVA ON 5,95.

PS. Jadąc tydzień temu do Wisły zauważyłem po trasie, że wszędzie ropka jest droższa średnio o 10 groszy w porównaniu do mojego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropke od tatusia mam tylko od święta. :>

Jak teraz będę kupował auto to tylko benzyna to tego podtlenek ;)

Gdyb jendnak ceny skoczyly a ludzie przestali jezdzic to tak wyjdzie mnie to taniej . Bo tyle ile moja krowa w korkach pali to tragedia. :wallbash:

Poza tym ja mam tak ze mogę mieć w lodówce światło ale na auto kasę musi byc, no moze jeszcze na fajeczki :)

Orlen Praga -w-wa On verva 5,99

Kolejny głupi protest , ktory uderzy w kierówców a nie stacje. Na paliwie gówno zarabiaja a hot dogach itp dopiero kase trzepia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11011769,Kierowcy_beda_blokowac_stacje_przeciwko_podwyzkom.html?lokale=warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzisław Śląski - Statoil 1-2-3 ON 5.79, Shell V-power 6.02, LPG- 2.84...drogo, drogo, drogo, czas wrócić do auta z junkersem :D chętni na zamiane na AWX 1.9 (131) ? :)

LPG ma zwłokę ok. 2-3 miesiące po podwyżkach paliwa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...