Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podawali, że średnia pensja w POlsce wzrosła do 4000 zł...

Ciekawe kuurwa czyja :angry: Ludzie dopierdalają za 1200 zł tylko gwizd, a oni sieją w mediach takie brednie :evil:

W przyszłym tygodniu albo za dwa będzie kolejna podwyżka cen.... :gwizdanie: :gwizdanie:

Byłeś u wróżki ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Twoje wyliczenie to pomyłka .... :facepalm:

Niby 2800- 3000 euro to średnia krajowa ale jeszcze trzeba od tej sumy odliczyć 42% podatku itp i zostanie Ci 1400-1600 euro wypłacone i teraz można dopiero przeliczyć tą sumę na 1L/wachy ... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny, cenami.. niech sobie takie będą. ale żeby pensje podwyższyli do tych europejskich..

tak zrobili w grecji czy hiszpani i co wyszło? myślisz że jak za miesiąc Twoja firma, płacąca Ci w zetkach, musiała by płacić takie same cyferki, tylko że już w euro, to ile byście pociągnęli wspólnie? Tyle co właśnie Grecja i Hiszpania. Więc to też nie do końca tak ładnie wygląda. prawda taka że dziękować cza bogu żeśmy do strefy euro nie weszli. Donek mówił coś niedawno że najwcześniej w 2015 czy 2016, ale do tego czasu Euro się rozleci imo jako piniundz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny, cenami.. niech sobie takie będą. ale żeby pensje podwyższyli do tych europejskich..

tak zrobili w grecji czy hiszpani i co wyszło? myślisz że jak za miesiąc Twoja firma, płacąca Ci w zetkach, musiała by płacić takie same cyferki, tylko że już w euro, to ile byście pociągnęli wspólnie? Tyle co właśnie Grecja i Hiszpania. Więc to też nie do końca tak ładnie wygląda. prawda taka że dziękować cza bogu żeśmy do strefy euro nie weszli. Donek mówił coś niedawno że najwcześniej w 2015 czy 2016, ale do tego czasu Euro się rozleci imo jako piniundz.

to nie chodzi o to że grecja była w strefie euro...

zobacz sobie ich standart życie a nasz tam mieli leki za darmo urlopu po pas i zarobki jak cholera 70 ogrodników w szpitalu itp... żyli jak królowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell V-Power Diesel - W-wa - Powsin przy Rowińskim - 6,17 - 30 gr za kartę smart

Tak na marginesie to bzdura straszna z tymi cenami .

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

to masz ładną pensje :wink4:

masz takie wydatki bo bo masz takie zarobki

każdy liczy siły na zamiary i kroi jak mu materiału starcza

ten rok jest naciągany następny będzie żył 2012 ale coś czuje, że 2014 to będzie wielka lipa :confused4:

gdyby nie te media żyłoby się spokojniej

bo dziś słyszysz, że paliwo już po 6zł a jutro Ciebie "uświadomią", że cukier będzie 8zł :wallbash:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 21:57_________________________________________________

ceny, cenami.. niech sobie takie będą. ale żeby pensje podwyższyli do tych europejskich..

tak zrobili w grecji czy hiszpani i co wyszło? myślisz że jak za miesiąc Twoja firma, płacąca Ci w zetkach, musiała by płacić takie same cyferki, tylko że już w euro, to ile byście pociągnęli wspólnie? Tyle co właśnie Grecja i Hiszpania. Więc to też nie do końca tak ładnie wygląda. prawda taka że dziękować cza bogu żeśmy do strefy euro nie weszli. Donek mówił coś niedawno że najwcześniej w 2015 czy 2016, ale do tego czasu Euro się rozleci imo jako piniundz.

to nie chodzi o to że grecja była w strefie euro...

zobacz sobie ich standart życie a nasz tam mieli leki za darmo urlopu po pas i zarobki jak cholera 70 ogrodników w szpitalu itp... żyli jak królowie

byłem parę razy w Grecji i mam kilku rodowitych znajomych Greków którzy prowadzą tam włąsne interesy powiem jedno życie tam spokojne oni mają czas na wszystko dlatego reszta zapier.... na nich w UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś u wróżki ? :decayed:

w hurcie znowu nam ropa skoczyła... ciekawe kiedy pojawi się podwyżka w PL. Wczoraj ORLEN zakupił ropę drożej.... kwestia max 2ch tygodni i poleci w górę. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Twoje wyliczenie to pomyłka .... :facepalm:

Niby 2800- 3000 euro to średnia krajowa ale jeszcze trzeba od tej sumy odliczyć 42% podatku itp i zostanie Ci 1400-1600 euro wypłacone i teraz można dopiero przeliczyć tą sumę na 1L/wachy ... :cool1:

To co chcesz może powiedzieć że za granicą ludzie zarabiają po 1400 euro?? Buehehehe no może....na zmywaku albo przy taśmie ;) A nawet jesli to odejmując te 42% to daje nie 1400-1600 tylko 1624-1740 :) O 224 euro zaniżyłeś dolny próg :/ W Polsce za tę róznicę 224 euro niektórzy muszą przetrzymac CAŁY miesiąc, więc wiesz.

No ale bida widać na zachodzie bida :( Niedługo ludzie będą się przeprowadzać do Polski, przecież tu taki dobrobyt :naughty:

@ swiezak84 - jak Ci juz julo napisał, Ty nie bądź taki mądry, myslisz, że zmienić pracę w tych czasach to co ot tak sobie? Idziesz i masz? A nawet jeśli już zmienisz to wiesz jak w dużej częśći przypadków traktują Ciebie firmy? Jak śmiecia, który jak nie zostanie po godzinach (oczywiście za free) to może w każdej chwili wylecieć, który nie ma żadnych praw, który wyrzuci (albo co najmniej będzie miałą przesrane do końca pracy w firmie) kobiete, która zajdzie w ciazę itd.

Mnie ciekawi jedna rzecz. Nasz rząd dostosowuje sie do wszelkich podatków, akcyz, robi co Unia chce, a ta sama wymusza na Państwach dostosowywanie się do jej przepisów, opłat itd. To może SZANOWNA unia by tak wyrównała pensje w całej EU?? Bo podatki, opłaty to jasne ku...a zrównac, niech wszyscy płaca jednakowy haracz, ale co do pensji to juz niech kazde Państwo rzadzi sie samo. Jasne tak najprościej, zrobic z nas dojne krowy, a samemu nic.

Nie wiem jakie będą konsekwencje jak sie Unia rozpadnie, ale szczerze temu kibicuje (nie mam pojecia, może będzie jeszcze gorzej, ale moze to jest tylko nagonka mediów, polityków itd. aby nas straszyć co to będzie, bo im sie w d*pach poprzewracało i jak Unia padnie to wszyscy potraca stołki i nie będą mogli kraść). Zamysł aby zrobić z Europy drugie USA juz w zarodku był debilnym pomysłem, bo Europa jest tak zróznicowana pod wzgledem gospodarczym, kulturowym czy wyznaniowym, że trzeba miec nierówno pod sufitem aby chcieć to utrzymac wszystko w ryzach. Albo umieć mamić ludzi, żeby samemu miec z tego zyski.

Najgorsze jest to, że zaczynamy sie powoli wręcz cofać w rozwoju, bo niedługo posiadanie samochodu to bedzie luksus, przywilej dla bogatych, jak to było gdy motoryzacja zaczynała powstawać. A powinno byc zgoła odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Twoje wyliczenie to pomyłka .... :facepalm:

Niby 2800- 3000 euro to średnia krajowa ale jeszcze trzeba od tej sumy odliczyć 42% podatku itp i zostanie Ci 1400-1600 euro wypłacone i teraz można dopiero przeliczyć tą sumę na 1L/wachy ... :cool1:

To co chcesz może powiedzieć że za granicą ludzie zarabiają po 1400 euro?? Buehehehe no może....na zmywaku albo przy taśmie ;) A nawet jesli to odejmując te 42% to daje nie 1400-1600 tylko 1624-1740 :) O 224 euro zaniżyłeś dolny próg :/ W Polsce za tę róznicę 224 euro niektórzy muszą przetrzymać CAŁY miesiąc, więc wiesz.

No ale bida widać na zachodzie bida :( Niedługo ludzie będą się przeprowadzać do Polski, przecież tu taki dobrobyt :naughty:

Nie wiem kolego jak to liczysz i skąd Ci sie wzięło 14oo -17oo Euro ale ja mówiłem o kwocie after-taxes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz może powiedzieć że za granicą ludzie zarabiają po 1400 euro?? Buehehehe no może....na zmywaku albo przy taśmie A nawet jesli to odejmując te 42% to daje nie 1400-1600 tylko 1624-1740 O 224 euro zaniżyłeś dolny próg :/ W Polsce za tę róznicę 224 euro niektórzy muszą przetrzymac CAŁY miesiąc, więc wiesz.

No ale bida widać na zachodzie bida Niedługo ludzie będą się przeprowadzać do Polski, przecież tu taki dobrobyt

Kolego w Portugali ludzie z trzema dyplomami i mówiący w 3 językach zasuwają za €600/miech i nikt im nie chce dać tych twoich €1400-1700, skąd ty wziąłeś te kwoty? Jakby za granicą można na dzień dobry wyciągnąć €5000 brutto to w Polsce już by nikt nie mieszkał. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oleju napędowego w przeliczeniu na średnie zarobki w krajach europejskich:

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,10996178,Tusk_i_Orlen___Mamy_tanie_paliwo___Nasz_czytelnik.html

Pod Poznaniem:

Orlen ON - 5,74 zł

Shell ON - 5,74 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oleju napędowego w przeliczeniu na średnie zarobki w krajach europejskich:

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,10996178,Tusk_i_Orlen___Mamy_tanie_paliwo___Nasz_czytelnik.html

dajcie mi 16 zł/h to ide od strzała do pracy :gwizdanie:

Znowu brednie pismaki wymyslaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy najtańsze paliwo..... tak oczywiście i jeszcze pewnie najwyższe zarobki :polew:

jak się czyta te wypociny to aż się nóż w kieszeni otwiera... Ciekawe ile zapłacili mu za nabazgranie tych bredni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Gówniana zawsze pisze takie brednie ale niestety średnia taka wychodzi (zarobki prezesów banków i spółek państwowych po kilka set tysięcy złotych i zarobki zwykłych pracowników produkcyjnych 1-2 tyś.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oleju napędowego w przeliczeniu na średnie zarobki w krajach europejskich:

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,10996178,Tusk_i_Orlen___Mamy_tanie_paliwo___Nasz_czytelnik.html

dajcie mi 16 zł/h to ide od strzała do pracy :gwizdanie:

Znowu brednie pismaki wymyslaja

Co ty gadasz ? 16 pln na godz to wychodzi jakies 2,5 kola . U mnie w pracy szukają ogarniętego meblarza i nie me komu robić za 3k na rękę :wallbash: :wallbash: W d*pach sie k*** przelewa tylko daj i daj . I zawsze mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oleju napędowego w przeliczeniu na średnie zarobki w krajach europejskich:

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,10996178,Tusk_i_Orlen___Mamy_tanie_paliwo___Nasz_czytelnik.html

dajcie mi 16 zł/h to ide od strzała do pracy :gwizdanie:

Znowu brednie pismaki wymyslaja

Co ty gadasz ? 16 pln na godz to wychodzi jakies 2,5 kola . U mnie w pracy szukają ogarniętego meblarza i nie me komu robić za 3k na rękę :wallbash: :wallbash: W d*pach sie k*** przelewa tylko daj i daj . I zawsze mało.

gdzie takie zarobki są??

bo ja zapierd.... za dużo mniej w motoryzacji :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz ? 16 pln na godz to wychodzi jakies 2,5 kola . U mnie w pracy szukają ogarniętego meblarza i nie me komu robić za 3k na rękę wallbash wallbash W d*pach sie k*** przelewa tylko daj i daj . I zawsze mało.

ja akurat pracowałem przy meblach 5 lat, i max 12 zł/h zarabiałem.[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 10:54_________________________________________________Inna sprawa ze 3 K w wawie a na wsi pod czestochowa to co innego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz ? 16 pln na godz to wychodzi jakies 2,5 kola . U mnie w pracy szukają ogarniętego meblarza i nie me komu robić za 3k na rękę wallbash wallbash W d*pach sie k*** przelewa tylko daj i daj . I zawsze mało.

ja akurat pracowałem przy meblach 5 lat, i max 12 zł/h zarabiałem.[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 10:54_________________________________________________Inna sprawa ze 3 K w wawie a na wsi pod czestochowa to co innego :good:

Zgadza sie kolega . Sam mam tak ze zarabiam nawet ok ale koszty życia mnie zjadają . Wk** mnie to ze nikt nie chce za 3 k zasuwać . Każdy chce nie wiadomo ile . A tak nie ma. Przyjdź zapracuje na podwyżkę. W wawie sa tez ludzie którzy zapie za 1,5 k i zyja .

A później sie slyszy ze bezrobocie 18 procent. Bzdura

A co do tematu .

Ropa od Taty (kierowcy z Orlenu) - 2pln za litr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas PB już 1.57 ojro i ON 1.55 ojro :gwizdanie: i wciaż zmierza ku górze :shocked:

Ale z tabelki wynika żę 1h pracy moge sobie zalać... pare litrów :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polszy mogę sobie kupić 820 litrów V power za jedna pensje , za granica za średnia kupujesz 2100 litrów. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Twoje wyliczenie to pomyłka .... :facepalm:

Niby 2800- 3000 euro to średnia krajowa ale jeszcze trzeba od tej sumy odliczyć 42% podatku itp i zostanie Ci 1400-1600 euro wypłacone i teraz można dopiero przeliczyć tą sumę na 1L/wachy ... :cool1:

To co chcesz może powiedzieć że za granicą ludzie zarabiają po 1400 euro?? Buehehehe no może....na zmywaku albo przy taśmie ;) A nawet jesli to odejmując te 42% to daje nie 1400-1600 tylko 1624-1740 :) O 224 euro zaniżyłeś dolny próg :/ W Polsce za tę róznicę 224 euro niektórzy muszą przetrzymać CAŁY miesiąc, więc wiesz.

No ale bida widać na zachodzie bida :( Niedługo ludzie będą się przeprowadzać do Polski, przecież tu taki dobrobyt :naughty:

Nie wiem kolego jak to liczysz i skąd Ci sie wzięło 14oo -17oo Euro ale ja mówiłem o kwocie after-taxes .

Kogo Ty cytujesz? Bo teraz nie kumam? Przecież to wypsiu napisał Tobie, że sie nie zarabia tyle co Ty napisałeś (czyt. ze mozna kupic 2000l benzyny), a nie ja? A ja odpowiedziałem na posta wypsia.

@ emil - a może tak porównajmy sie do "normalnego" kraju co? Niemcy, Holandia, UK, Irlandia itd? I co tam tez człowiek po studiach zarabia 600 euro? Weź....słuchac sie nie da takich bredni. Poza tym co bierzesz pod uwage Polaków? Patrzmy na ludzi tam sie rodzących, mieszkających, kształcacych się, a nie Polaków, którzy w większości przypadków, leca za najniższa krajową i nigdy nie dobiją do pensji np. pielegniarki, informatyka, nauczyciela itd. bo przewalają gruz na budowie, czy zajmują sie dziecmi.

@ MikeWawa - nie wierze ze za 3k nikt nie chce robić. Nawet w Wawie (choc jak wiadomo, tam wszystko jest droższe). Ja bym od razu poleciał do pracy za 3k. Chyba, że jest to 2k + np premia do 1k (której nigdy nie ma) itd. Tak, tak my znamy takie firmy :/ Jakis czas temu szukałem pracy. Jako informatyk. Pewna firma szukała osoby do ogólnej obsługi (sieci, naprawa kompów itd.), zapytali ile bym chciał zarabiac. Ja na to, że około 1700 na rękę (czyli jakies 2400 brutto - żaden luksus, PRZECIETNA pensja), to w odpowiedzi usłyszałem, że za jakis czas może do tej kwoty dobije, ale na poczatek dają najniższa krajową (niecałe 1000 zł). Nie wyśmiałem ich na miejscu, a żałuje, bo mogłem (bo oczywiście juz sie do mnie nie odezwali - pewnie za dużo chciałem). TAKIE są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...