Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

O pierdo"lone" SOPA i ACTA to ludzie potrafią wyjść na ulice a żeby tak zadziałać coś w sprawie podwyżek cen to cisza. Co za kraj, masakra :confused4:

Ostatnio w Radio gadali o cenach paliwa w USA i tam za pełen bak płaci się teraz coś około 120zł a u nas x3, czy tam nie mają podatków, akcyz itp.?

Żegocina Pb 95 5.65

ON 5.89

jutro są protesty w całej Polsce poszukaj info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak ale taki jednorazowy protest to nic nie da, na moją głowę to trzeba np. co weekend w piątki blokować wyjazd z sejmu, pałacu prezydenta i premiera. Nie ma co męczyć i tak już wyjebanych ludzi co nie są niczemu winni a dać popalić tym z rządu niech oni mają problemy ze zdążeniem na samolot, pociąg czy to czym się poruszają wracając do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto blokuje stacje benzynowe jest dla mnie człowiekiem nie używającym za bardzo mózgu... Tak jak kolega wyżej napisał, to rząd Tuska jest władny zmienić podatki i różne opłaty paliwowe, których w cenie paliwa jest ponad 50%, prawda? Wiec blokujcie Tuska i jego rząd-co by sobie na przykład za pieniądze podatników nie latał co weekend do Gdańska, "haratnąć w gałę" z koleżkami, blokujcie sejm, pałac prezydencki, kancelarię premiera. Dotarło do zmanipulowanych mózgów ?

Liberalizm gospodarczy oznacza minimalne możliwe podatki, minimalny aparat urzędniczy, itd.-rząd Tuska ma z tym tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg z tegoroczną zima, chociaż sam siebie nazywa liberalnym :polew:

PS. Tankowałem LPG zawsze na BP Hutnicza w Gdyni, było najtaniej. Od 3 miesięcy tankuję na Statoilu, bo kogoś w główkę walnęło i na BP jest gaz o 9 groszy na litrze droższy-na tym właśnie polega wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto blokuje stacje benzynowe jest dla mnie człowiekiem nie używającym za bardzo mózgu... Tak jak kolega wyżej napisał, to rząd Tuska jest władny zmienić podatki i różne opłaty paliwowe, których w cenie paliwa jest ponad 50%, prawda? Wiec blokujcie Tuska i jego rząd-co by sobie na przykład za pieniądze podatników nie latał co weekend do Gdańska, "haratnąć w gałę" z koleżkami, blokujcie sejm, pałac prezydencki, kancelarię premiera. Dotarło do zmanipulowanych mózgów ?

Liberalizm gospodarczy oznacza minimalne możliwe podatki, minimalny aparat urzędniczy, itd.-rząd Tuska ma z tym tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg z tegoroczną zima, chociaż sam siebie nazywa liberalnym :polew:

PS. Tankowałem LPG zawsze na BP Hutnicza w Gdyni, było najtaniej. Od 3 miesięcy tankuję na Statoilu, bo kogoś w główkę walnęło i na BP jest gaz o 9 groszy na litrze droższy-na tym właśnie polega wolny wybór.

A jak Ci powiem ze paliwo np w Sieradzu po zablokowaniu stacji bylo nastepnego dnia tansze o 3 grosze to nadal bedziesz twierdzil ze to nie ma sensu? Niech kazdy widzi ze ceny sie nam nie podobaja. Czy to blokowanie stacji czy wiejskiej - bez roznicy, wazne moim zdaniem ze cos sie rusza w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto blokuje stacje benzynowe jest dla mnie człowiekiem nie używającym za bardzo mózgu... Tak jak kolega wyżej napisał, to rząd Tuska jest władny zmienić podatki i różne opłaty paliwowe, których w cenie paliwa jest ponad 50%, prawda? Wiec blokujcie Tuska i jego rząd-co by sobie na przykład za pieniądze podatników nie latał co weekend do Gdańska, "haratnąć w gałę" z koleżkami, blokujcie sejm, pałac prezydencki, kancelarię premiera. Dotarło do zmanipulowanych mózgów ?

Liberalizm gospodarczy oznacza minimalne możliwe podatki, minimalny aparat urzędniczy, itd.-rząd Tuska ma z tym tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg z tegoroczną zima, chociaż sam siebie nazywa liberalnym :polew:

PS. Tankowałem LPG zawsze na BP Hutnicza w Gdyni, było najtaniej. Od 3 miesięcy tankuję na Statoilu, bo kogoś w główkę walnęło i na BP jest gaz o 9 groszy na litrze droższy-na tym właśnie polega wolny wybór.

A jak Ci powiem ze paliwo np w Sieradzu po zablokowaniu stacji bylo nastepnego dnia tansze o 3 grosze to nadal bedziesz twierdzil ze to nie ma sensu? Niech kazdy widzi ze ceny sie nam nie podobaja. Czy to blokowanie stacji czy wiejskiej - bez roznicy, wazne moim zdaniem ze cos sie rusza w temacie.

3gr x 60l = 1,80pln oszczędności :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to mozna i w druga strone - mogli podnies o 3 grosze - tylko 1,8zl drozej, nie poczujesz - i tak kilka razy w msc bo to 2zl na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3gr x 60l = 1,80pln oszczędności

to teraz dałeś do pieca , wzrost cen paliw nawet o 3gr = wzrostem cen wszystkiego ale niektórzy nie potrafią tego zrozumieć tak jak Ty

poczułeś, że wlewasz taniej paliwo?

jakby Ci obniżyli o 30gr to może byś poczuł, ale te 3gr to mnie rozbawiłeś. Nawet jeżeli wyjeździsz 4 zbiorniki paliwa w ciągu miesiąca to masz taniej raptem 8pln. Do czego to dołożysz? Do modów w aucie? Nawet nie ma na dobry obiad w restauracji!

Rozumiem jeszcze takie coś w DE jeżeli ON jest tańszy o te 3 centy, wtedy masz na zbiorniku €1,8 x 4 = €7,20/miech. przynajmniej masz prawie 5l ON w baku więcej, a ty masz za te 8pln ile, 1,25l :hi:

Chodzi o to żeby taka akcja przyniosła wymierne efekty, a nie takie obniżki tylko na 24h. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wam wyobraźni, właśnie przez takie ignoranctwo cena paliwa rosła po 2 - 3 groszy i mamy teraz już paliwo po ponad 5,6zł, dalej nie rozumiecie o co chodzi w podwyżce o ledwo 3 gr?? Ale co do blokowania stacji paliw czy dróg jestem przeciw bo uderzamy nie w tego kogo trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil82

Widzę że jesteś jednym z zarabiających po 5tyś zł bo takie farmazony piszesz. Powiedz mi jak tankowałeś po 4zła teraz tankujesz po 6zł to nie czujesz różnicy na portfelu? Przecież oni idą tym tokiem myślenia co ty i podnoszą stopniowo po kilka groszy. Grosz do grosza i będzie kokosza jak to mówi przysłowie. Dla mnie jest to wiele jeśli idzie o podnoszenie cen na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny o 3gr to normalna fluktuacja tygodniowa - nic nie ma wspólnego z protestem.

Radość z prowadzenia mojego A4 to jedna z niewielu które mi zostały.

Ja przez cenę paliwa już tak ograniczam jazdę że zszedłem do niedzielnego kierowcy - brak nawyków, płynności prowadzenia itp.(do pracy blisko więc chodzimy)

W USA kapitaliści wyprowadzili do własnej kieszeni ponad 350mld $ powodując bezkarnie kryzys finansowy i upadek marki Generalli.

Teraz się chyba wzięli za rynek paliw. Malutka łapóweczka w Iranie, dwie rakiety i już można cenę wyższą uzasadnić. A podatki są tak ustawione że biopaliw się nie opłaca produkować.

Jak słyszę o kolejnych podwyżkach to się anarchista we mnie budzi. Dziadek pędził w komórce bimber, czyżby przyszła pora na bio? paliwo bezakcyzowe? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil82

Widzę że jesteś jednym z zarabiających po 5tyś zł bo takie farmazony piszesz. Powiedz mi jak tankowałeś po 4zła teraz tankujesz po 6zł to nie czujesz różnicy na portfelu? Przecież oni idą tym tokiem myślenia co ty i podnoszą stopniowo po kilka groszy. Grosz do grosza i będzie kokosza jak to mówi przysłowie. Dla mnie jest to wiele jeśli idzie o podnoszenie cen na stacjach.

kolego ale przecież ktoś im na to pozwalał, żeby sobie tak podnosili. Dlaczego wcześniej nikt nie reagował? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to trzeba pytać USraców to oni pociągają za sznurki strasząc i robiąc wycieczki na terytorium innych państw. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pracuję na stacji benzynowej i widzę, co się dzieje, popyt dużo mniejszy na ON niż rok temu, za to PB 95 mniej więcej podobnie, LPG wzrost o ok. 30%. Uderzamy nie tam, gdzie trzeba, po co wyjeżdżać – protestować, myślę, że jak byśmy na miesiąc przykryli nasze auta kocami i ich nie ruszali, to na reakcję nie trzeba byłoby długo czekać, bo straty sięgałyby już milionów, a tak strajk, protest, tysiące aut w blokadzie, które spalają paliwo, to nie tędy droga chyba, sam ograniczyłem podróże, kiedyś 2000km/miesięcznie, teraz 900-1000km/miesięcznie, a też chodzę do szkoły nadal, pracuje, a mieszkam na wsi, można ograniczać i efekt jest. I nie blokujcie autostrad, ludzie naprawdę płacą duże pieniądze, żeby móc nimi przejechać w miarę szybko i wygodnie, wiem, że zaraz posypią się na mnie gromy, ale umożliwcie im to.

Tak nawiasem mówiąc ON – 5,74; PB95 – 5,59; LPG – 2,84:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wydaje mi sie ze efekt bylby duzo lepszy zostawiajac autko w domu na troche, mozna sobie to latwo przeliczyc ile przecietny uzytkownik wydaje na paliwo co miesiac i pomnozyc to przez powiedzmy 10mln (razy 300zl?) - ogromne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKP-pewnie tak, ale ceny biletów też nie są takie tanie :(,a pozatym jeżdżąc PKP jest się uzależnionym od godzin odjazdów lub przyjazdów :blink:, a jeżdżąc samochodem jest się niezależnym :naughty:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie tak powie oszczędzać paliwo.

Jak sie ma rodzine, małe dziecko to sie chce wszędzie podjechać, żeby nie zmarzło, grzeje sie autko, żeby dziecko miało cieplej, czasami sie nie gasi na postoju. itp. itd. Przy takich mrozach ciężko będzie.

Co innego jak samemu, to można coś przyoszczędzić. Myśle że można się skrzyknąć ze znajomymi i jeździć razem do roboty. No i ograniczyć mniej ważne wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...