Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecicie z dodatków uszlachetniających zamiast kupowac tą smętną przepłaconą VERVE, ale z możliwością wlania do baku, bo kupiłem kiedyś jakis preparat a okazało sie że trzeba gdzieś przy filtrze paliwa wlać.

Co polecacie na mrozy ? Bo ma być -30C :evil:

Póki co -18C i pali elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie interesuje mnie co Pan "nalewacz" mówi bo gadaja głupoty :hi:

Nie każdy, nie każdy. Nikomu nie polecam i nie polecałem nigdy V-power Diesel'a bo wiem, że to daremny wydatek (no chyba że teraz, mając za pkt./bon z LIDL'a rabat na Vpower 30gr, a na zwykłego 15gr gdzie u nas na stacji jest różnica 12groszy - także po rabacie Vpower tańszy o 3 grosze :decayed: )

No nie kazdy fakt ale większość. Jak jest kumaty gość to ok ale większość nalewaczy to ludzie którzy gdzie indziej roboty nie znaleźli włacznie z absolwentami filozofii itp :wink4:

Fajna ta promocja z LIDLem tylko że mam nadzieje że będzie jeszcze jak mi paliwko sie wyjeździ bo teraz mam prawie pełno :disgust:

Spoko, do końca lutego ponoć to jest ;)

Ogólnie to problem jest taki, że cena na V powera jest doj** strasznie, a my na prywatnej stacji mamy zupełnie inne ceny :decayed: I tak jak np. na najbliższym shellem "shellowskim" (czyt. nie partnerskim) czyli 15km dalej on extra jest po około 5.7, u nas 5.82, natomiast Vpower u nich 6.2? a u nas 5.94 :decayed:

Julek, kup sobie jakikolwiek depresator czy to shella, czy patronatu innej stacji a najlepiej oryginalnego SKYDD'a :good: Butelka 0.5l kosztuje około 20-25 zł i starcza na 500l paliwa, w razie strachu o większe mrozy dawkę można zwiększyć :hi:

http://moto.allegro.pl/hurtownia-diesel-skydd-1l-black-arrow-39kurier24h-i2083291373.html

Tu masz litra, ale nie opłaca się na allegro, bo literek kosztuje normalnie na stacjach około 40zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby dolałem trochę benzyny, podobno miał lepiej palić, yhy właśnie dzisiaj się przekonałem. Auto od czasu do czasu tylko mruknęło i nic... Świece żarowe nowe i tak nie pomogły... Zimy się zachciało... A sorry za :ot: a co do stacji Shella to uważam że nie warto przepłacać za ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby dolałem trochę benzyny, podobno miał lepiej palić, yhy właśnie dzisiaj się przekonałem. Auto od czasu do czasu tylko mruknęło i nic... Świece żarowe nowe i tak nie pomogły... Zimy się zachciało... A sorry za :ot: a co do stacji Shella to uważam że nie warto przepłacać za ON.

Owszem, nie warto przepłacać za V-powera, bo liczba cetanowa w porównaniu do ON-extra jest tylko 3-4 wyższa i wynosi około 57 :cool1: Tyle, że jeśli u mnie na stacji różnica między ON extra a Vpowerem jest 12groszy, to mając kupon z LIDL'a ceny kształtują się następująco - ON extra (5.82, po rabacie 5.67), V-power Diesel (5.94, po rabacie 5.64), także czemu nie brać rzekomo "lepszego" za niższą cenę ? :naughty:

Odnośnie paliwa, mam w baku resztki ropuchy z shella (około 6-7litrów - czas dotankować :hi: ), dzisiaj przed południem po około 18h "pod chmurką" od ostatniego wygaszenia zagrzałem 3x świece i odpalił ze strzała, ale podejrzewam, że po 1 lub 2 grzaniach by tak wesoło nie było, temp. jaką auto pokazało na zewnątrz -17.5 st. C :decayed: Chyba czas sprawdzić i zmienić dawkę na pompie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paliwa, mam w baku resztki ropuchy z shella (około 6-7litrów - czas dotankować :hi: ), dzisiaj przed południem po około 18h "pod chmurką" od ostatniego wygaszenia zagrzałem 3x świece i odpalił ze strzała, ale podejrzewam, że po 1 lub 2 grzaniach by tak wesoło nie było, temp. jaką auto pokazało na zewnątrz -17.5 st. C :decayed: Chyba czas sprawdzić i zmienić dawkę na pompie :przebiegly:

czyli coś jest nie tak ,skoro trzy razy świeczki podgrzewasz,ja tylko raz i pali -21 po nocy

on 5,73 dziś na bliskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paliwa, mam w baku resztki ropuchy z shella (około 6-7litrów - czas dotankować :hi: ), dzisiaj przed południem po około 18h "pod chmurką" od ostatniego wygaszenia zagrzałem 3x świece i odpalił ze strzała, ale podejrzewam, że po 1 lub 2 grzaniach by tak wesoło nie było, temp. jaką auto pokazało na zewnątrz -17.5 st. C :decayed: Chyba czas sprawdzić i zmienić dawkę na pompie :przebiegly:

czyli coś jest nie tak ,skoro trzy razy świeczki podgrzewasz,ja tylko raz i pali -21 po nocy

on 5,73 dziś na bliskiej

pisze ze dawke na pompie musze przestawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie kilkukrotne grzanie też nie jest za dobre.

Raz że cierpią świece, dwa że idzie dużo prądu, którego może zabraknąć żeby zakręcić rozrusznikiem.

ps. Kupiłem tego SKYDD, dzięki kolego.

Teraz czekamy na ponad -30*C które zapowiadają

A w tym linku podanym na poprzedniej stronie spodobał mi sie ten komentarz:

W tym momencie zarabiają na nas stacje. Dlaczego? Spójrzcie na archiwum cen hurtowych orlenu ( http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/Archiwum.aspx?Fuel=ONEkodiesel&Year=2012 ). Najwyższa cena stycznia = 4663zł/m3 czyli 4,66zł netto za litr. Na orlenie osobiście najdrożej tankowałem w tym roku za 5,84. Od dwóch tygodni cena sukcesywnie spada - obecnie 4394zł/m3 czyli 4,39 netto za litr. 4,66 - 4,39 = 0,27zł różnicy netto. Brutto = 0,33zł. Zatem na stacji powinno zejść do 5,51. A ile jest? 5,79. Super nie? Jak są podwyżki to od razu wprowadzają (niby "świeża" dostawa po nowej cenie). Jak cena hurtowa spada to obniżają 5groszy zamiast 33gr. Rozumiem, że część stacji może mieć zapasy sprzed kilku dni, no ale sorry - różnica powinna być znacznie większa. Robią nas właściciele stacji i rząd - w formie podatków. PS: Mówię o zwykłym ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Razy grzać świece :shocked: tego to ja nawet w starym Zetorze nie robię.

Co do cen przy zamówieniu z hurtowni:

Ropa 5.51

opał 3.95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta cen hurtowa bo za 5,52zł można sobie zatankować ON na stacji w Gorzycach Gm. Tryńcza woj. podkarpackie na trasie Leżajsk>>Jarosław. Paliwo sprawdzałem i mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 6zł za ropke... przesada... czas na diesla w gazie :kox::polew:

mówisz i masz

lpgz.jpg

oszczedza +/- 15zł na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że zakładają gaz do diesla ale CNG. o LPG nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 6zł za ropke... przesada... czas na diesla w gazie :kox::polew:

mówisz i masz

lpgz.jpg

oszczedza +/- 15zł na 100km

Kolego powiem tak,jeśli autko pali Ci jakieś 9 litrów on ,to jak założysz instalacje będzie palił on5,5 a 3,5 gazu

Gra niewarta świeczki,instalacja droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 6zł za ropke... przesada... czas na diesla w gazie :kox::polew:

mówisz i masz

lpgz.jpg

oszczedza +/- 15zł na 100km

Kolego powiem tak,jeśli autko pali Ci jakieś 9 litrów on ,to jak założysz instalacje będzie palił on5,5 a 3,5 gazu

Gra niewarta świeczki,instalacja droga

znam to auto i wiem ile pali :wink4: 3-4l ropy i 4-5 gazu, niebawem bede miał fotke jak są zamontowane wtryskiwacze, oszczednosc jest odczuwalna, ale koszt instalki dla zwykłego zjadacza chleba to 4-4,5tys, wiec troche sie zejdzie zanim sie zwróci :wink4: to taki democar(passat) lubelskiej firmy montazu LPG w ciezarówkach :wink4:

a co do cen u mnie dzisiaj 5,84 ON na orlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strajk!!! Strajk!!! Strajk!!! :evil:

:cool1: :cool1:

u mnie LPG dziś po 2.89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...