Jump to content

Ceny paliw

Tomeks
 Share

Recommended Posts

30 km dalej przy S7 LPG 3.24. Brawo.

• Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Traktujecie już ten temat trochę jak obsesję, wypisując każdy grosz podwyżki 😅 czy ktoś z Was tutaj panikując, policzył chociaż ile to różnicy na baku da? Nawet 10 groszy więcej na litrze da 6zł więcej, tankując 60l paliwa, czy zaboli jak na instrybutorze zamiast 360 zł będzie 366 zł do zapłaty? Wiem, LPG poszło mega w górę ale trzeba być mega naiwnym jak się wierzyło, że zawsze będzie po 2 zł..

Nie wiem ile jeździsz, ale jak ktoś jeździ 40-50 k km rocznie to już nie są grosze, gdzie LPG od wakacji podrożał 50%.

Tak czy inaczej tankować trzeba, nie ma wyjścia, jak będzie za drogo to trzeba będzie się przesiąść na diesla.

Robię rocznie ok. 30k km i gdybym miał liczyć, ile wydaje na paliwo to od razu założył bym gaz lub kupił diesla 😅 tak jak inni w miesiącu wydają wartość baku na piwo/ fajki, tak ja nie palę/piję to  zwyczajnie tankuje bez patrzenia na cenę.

W dniu 12.10.2021 o 08:02, Langista napisał:

Traktujecie już ten temat trochę jak obsesję, wypisując każdy grosz podwyżki 😅 czy ktoś z Was tutaj panikując, policzył chociaż ile to różnicy na baku da? Nawet 10 groszy więcej na litrze da 6zł więcej, tankując 60l paliwa, czy zaboli jak na instrybutorze zamiast 360 zł będzie 366 zł do zapłaty? Wiem, LPG poszło mega w górę ale trzeba być mega naiwnym jak się wierzyło, że zawsze będzie po 2 zł..

z perspektywy posiadania floty w firmie - 34 aut, które każde robi minimum 25 tys rocznie, a niektóre nawet dochodzą do 100 tys rocznie, każde 5-10gr to duża podwyżka ;)

Z perspektywy floty, nie płacisz VAT, który zwykły zjadacz chleba już płaci, do tego pewnie rabaty na paliwo, o których nie wspominasz 😉 myślałem, że  ten wątek dotyczy pojedynczych jednostek 😅

W dniu 12.10.2021 o 08:38, Langista napisał:

Robię rocznie ok. 30k km i gdybym miał liczyć, ile wydaje na paliwo to od razu założył bym gaz lub kupił diesla 😅 tak jak inni w miesiącu wydają wartość baku na piwo/ fajki, tak ja nie palę/piję to  zwyczajnie tankuje bez patrzenia na cenę.

O ile podejście podzielam, że niektórzy przepijają/przepalają ta różnicę, to mimo wszystko w skali roku te wzrosty po kilka groszy prowadzą do różnicy na poziomie 1-1.5 tyś zł względem roku poprzedniego. Mając aktualnie właśnie diesla palącego  mniej niż 5.5l i robiąc 25k km rocznie jest to odczuwalna różnica i wolał bym tą kasę przeznaczyć na budowę domu albo inne przyjemności. 30zł za 100km to dla niektórych 1,5h roboty u Janusza :doh:

W jaki sposób? Ja tankując dopłacam na 62l baku 6 zł, bak na 450 km mi starcza, przy dieslu powinien na minimum 700. Oznacza to, że przy Twoim rocznym przebiegu dopłacisz w kosztach paliwa całe 240 zł względem poprzedniego roku.

3 godziny temu, Langista napisał:

Z perspektywy floty, nie płacisz VAT, który zwykły zjadacz chleba już płaci, do tego pewnie rabaty na paliwo, o których nie wspominasz 😉 myślałem, że  ten wątek dotyczy pojedynczych jednostek 😅

odliczam 50% VAT z tytułu użytkowania samochodów do celów prywatnych.. nie ma żadnych rabatów na flotę ;) jedynie dla firm transportowych są rabaty ;)

więc to nie jest tak kolorowo i pięknie jak Ci się wydaje ;)

1 godzinę temu, jedrekx napisał:

odliczam 50% VAT z tytułu użytkowania samochodów do celów prywatnych.. nie ma żadnych rabatów na flotę ;)

Żeby mieć 100% odliczenia trzeba prowadzić księgę wyjazdów. Z jednej strony dobre i 11,5%. :)

Ściślej to odlicza się 75 % kosztów paliwa +50 % z VAT-u. "Pomysły" na odliczanie 100 % polecam osobom, które nie miały jeszcze kontroli z US a użytkują samochody osobowe. Po to jest mieszane użytkowanie auta żeby można  w domu i w pracy używać auto bez papierologii robionej stricte dla US.      

4 godziny temu, Langista napisał:

W jaki sposób? Ja tankując dopłacam na 62l baku 6 zł, bak na 450 km mi starcza, przy dieslu powinien na minimum 700. Oznacza to, że przy Twoim rocznym przebiegu dopłacisz w kosztach paliwa całe 240 zł względem poprzedniego roku.

Mam notatki z kilku lat na temat swojego spalania. Przyjmując, że średnio rocznie spalam 1200l:

Rok Średnia cena litra ON                    Koszt roczny
2017 4,39 5268
2018 4,934814815 5921,77
2019 5,045757576 6054,90
2020 4,335 5202
2021 5,128076923
6204,42
2022 5,5 6600

Nawet w tym roku 100km kosztowało mnie minimalnie 22.07zł, maksymalnie 31.1zł. Oczywiście to zależy też od spalania i stylu jazdy no ale to jest różnica na baku  z 170 na 250zł, a jeżdżę dość równo.

Także mnie to boli :thumbdown:

Edited by rade

Wczoraj 8 rano na BP obok mnie lpg po 3.15 zł,godzinę później 3.16zł.

Dziś 8 rano 3.19zł,godzina 17 to już 3.21 zł.

Ja akurat do pracy mam blisko,i na jednym zbiorniku mógłbym cały miesiąc dojeżdżać. Ale są tacy którzy dziennie robią 50 km w jedną stronę,i dla takiej osoby nie jest różowo przy tankowaniu 50 zł więcej zostawia,a tankuje co tydzień.

Tempo wzrostu ceny lpg jest kosmiczne,do tego straszą iż od nowego roku wygasną homologacje na obecne instalacje i nie będzie można się poruszać autem które ma instalacje lpg(mam nadzieję iż się pierdolną w łby i ogarną to). 

Edited by pila24

Tankuje zazwyczaj około 45l lpg. Gdy gaz był naprawdę tani jak późną wiosną ubiegłego roku ~1,6pln (70+ pln), dziś tankowałem po 3,17 (140+).

Co do tej ich homologacji to tylko chodzi o plny, miałem kiedyś samochód z Włoch, instalacja Lovato, butla Włoska, wszystkie homologacje i ni cholery nie dało się zrobić przeglądu, bo butla lpg miała homologację Europejską, a Polskiej nie i do wymiany, to teraz im się odwidziało, że to homologacje Europejskie są lepsiejsze.

Edited by tass

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Ale są tacy którzy dziennie robią 50 km w jedną stronę,i dla takiej osoby nie jest różowo przy tankowaniu 50 zł więcej zostawia,a tankuje co tydzień.

Tacy jak ja np , gdzie tankuję 48 litrów gazu średnio co 3-4 dni. Już teraz koszt przejechania 100km A4 B7 z silnikiem 1,8 T zbliża się do kosztu przejechania 100km A6 C6 3,0 TDI. Mam te dwa auta i jak tak dalej będzie rosła cena LPG to 1,8 T będzie więcej stało niż jeździło, gdzie teraz jest na odwrót i C6 odpalam tylko na dłuższe rodzinne wyjazdy.

Tak czy inaczej można pomarudzić, na ceny paliw nie mamy wpływu i żeby jeździć trzeba tankować.

Dziś w Warszfce rekord 6,77 Pb 98 na Szelu. :shock3:

10 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Dziś w Warszfce rekord 6,77 Pb 98 na Szelu. :shock3:

To chyba Pb 100 bo 98 nie ma na tej stacji :wink:

Edited by pelonek1

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

To chyba Pb 100 bo 98 nie ma na tej stacji :wink:

Info z innego żródla ale zatem możliwe że chodzi o Pb 100.

WWW.O2.PL

Ceny paliw w Polsce osiągają niezwykle wysoki poziom. Dopiero co pisaliśmy o tym, że w Warszawie pękła psychologiczna bariera 6 zł za litr benzyny "95", a już otrzymaliśmy od czytelnika zdjęcie z okolic...

Trzeba będzie rower odświeżyć, żeby na urlopie oszczędności nie stracić jeżdżąc po mieście :grin:

@Hugo

Hehe a myslalem ze widzialem najdroży LPG na circle k w lublinie... 3.27 he

Ktoś tankował na tej rządowej stacji Coar? Duże różnice cen?

5 minut temu, afroo. napisał:

Ktoś tankował na tej rządowej stacji Coar? Duże różnice cen?

Gdzie masz te stacje bo ja ich nie widziałem?

Dzisiaj tankowałem na Shellu i mówię że co dzień po 5 gr podnosicie na litrze. Pani na to "to rządowe stacje pierwsze podnoszą, my się tylko dostosowujemy do ich cen" :grin:

Także na jakieś super obniżki bym nie liczył.

27 minut temu, pelonek1 napisał:

Dzisiaj tankowałem na Shellu i mówię że co dzień po 5 gr podnosicie na litrze. Pani na to "to rządowe stacje pierwsze podnoszą, my się tylko dostosowujemy do ich cen" :grin:

Także na jakieś super obniżki bym nie liczył.

W zasadzie to systemy są takie że pracownicy nawet nie dotykają cen. Z centrali przychodzą i same się aktualizują.:kox:

50 minut temu, pelonek1 napisał:

Mowa głownie o stacji w stolicy.

21 minut temu, Archiwum napisał:

W zasadzie to systemy są takie że pracownicy nawet nie dotykają cen. Z centrali przychodzą i same się aktualizują.:kox:

Nie na wszystkich stacjach tak jest jeszcze ... .

Teraz, afroo. napisał:

Mowa głownie o stacji w stolicy.

No tak bo tam jest jedna, jednak to chyba tylko jedna. Ceny paliw są w internecie na ich stronie.

Screenshot_20211021-171546~2.png

3 godziny temu, pelonek1 napisał:

Nie na wszystkich stacjach tak jest jeszcze ... .

Mowa o tych cywilizowanych i glownie w znanych duzych sieciach:naughty: