Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła - łozysko pilotujące (igiełkowe) wymiana


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do fachowców, w weekend będę się zabierał za wymianę sprzęgła (szarpanie przy ruszaniu), auta potrzebuje praktycznie non stop więc nie chcę nadziać się na jakieś niespodzianki. Wiem, że należy również wymienić łożysko igiełkowe i tu pytanie: czy jego wyjecie jest skomplikowane i wymaga zastosowania szczególnych przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jego demontażu musisz mieć specjalny ściągacz niczym innym tam nie podejdziesz. Możesz próbować wykruszyć stare ale ile ci z tym zejdzie tego nie wiem, natomiast z montażem nowego nie ma żadnych problemów wystarczy je wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głęboko jest osadzone to łożysko, ewentualnie (jutro odbieram części) jaką ma wewnętrzną średnicę ... a czy czymś na zasadzie kołka rozporowego da radę ??

Znalazłem coś takiego patent niezły tylko czy u mnie zadziała ?? : Trzeba dobrać jakiś wałek o średnicy oryginalnego wałka sprzęgłowego, napchać smaru w otwór, wsadzić wałek i pacnąć młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem wymienić te łożysko i powiem że dramat bez ściągacza idzie się zapłakać :P 3 godz się męczyłem nie możesz niczym uderzać bo to wał i przy mocnym uderzeniu może pęknąć jedynie specjalny ściągacz da radę sprawnie wyjąć te ustrojstwo. Ja sprawę załatwiłem tak wydłubałem wewnętrzny kołnierz i wałeczki a dolny rozciąłem za pomocą przerobionego wiertła ss z najlepszej stali. Jak łożysko jest dobre to bez ściągacza powodzenia życzę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego patent niezły tylko czy u mnie zadziała ?? : Trzeba dobrać jakiś wałek o średnicy oryginalnego wałka sprzęgłowego, napchać smaru w otwór, wsadzić wałek i pacnąć młotkiem.

Dokładnie tak, sposób prosty, wielokrotnie przetestowany i bardzo skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba śruba wyjmujemy wcześniej wałeczki i wychodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2012 o 20:46, .Pablo. napisał:

Ja się skusiłem wymienić te łożysko i powiem że dramat bez ściągacza idzie się zapłakać :P 3 godz się męczyłem nie możesz niczym uderzać bo to wał i przy mocnym uderzeniu może pęknąć jedynie specjalny ściągacz da radę sprawnie wyjąć te ustrojstwo. Ja sprawę załatwiłem tak wydłubałem wewnętrzny kołnierz i wałeczki a dolny rozciąłem za pomocą przerobionego wiertła ss z najlepszej stali. Jak łożysko jest dobre to bez ściągacza powodzenia życzę. :P

trochę spokoju dobry twardy mały przecinaczek  średni młotek i pomału można wykuć pierścień zewnetrzny tego łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...