Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochod zaczal na postoju wiecej palic! Padniety pompowtryskiwacz?


kladi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegos czasu zauwazylem ze moj samochod cos za duzo pali na postoju gdyz papusia kolo 5l na godzine (tak wskazuje komputer pokladowy) a wczesniej pokazywal okolo 2l na godzine. Od jakiegos czasu mi tez cos czasami stluka czasami cyka jakby pompowtryskiwacz. Po podpieciu do komputera dawki paliwa sa normalne.

Moje pytanie czy jest mozliwe zeby padl mi jakis wtrysk i przez to wiecej auto pali? W miescie ciezko mi zejsc ponizej 9l na 100km przy bardzo spokojnej jezdzie. Zastanawialem sie czy to nie jest czasem przez oponki 235/45/19 ale wydaje mi sie ze to jest przesada zeby przez te oponki az tyle palil, szczegolnie na biegu jalowym ponad 5l na godzine...

Mozecie dac jakies rady co moze byc nei tak i czy zeczywiscie przez pompowtryskiwacz auto moze na postoju tyle wiecej palic

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na biegu jałowym zależy wprostproporcjonalnie od obciążenia silnika ( włączna klima, odbiorniki elektryczne, rozładowany akumulator, itp ) a także od jakości paliwa.

Dlatego bez sprawdzenia i uwzględnienia powyższych czynników porównanie nie jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj jak jest zimny i w dodatku przy mrozie pokazuje 12 :) mysle ze niepotrzebnie sie tym przejmujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie ?? :D

Spalanie na biegu jałowym to ok 0,8 l na godzinę w naszych parchach. Jakby mój spalał 5-12 litrów na godzinę na jałowym to na jednym zbiorniku nie wróciłbym do domu z pracy :D. A mam jakieś 15 km

Jakie komputery pokładowe wskazują wam spalanie w jednostce godzinowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegos czasu zauwazylem ze moj samochod cos za duzo pali na postoju gdyz papusia kolo 5l na godzine (tak wskazuje komputer pokladowy)

passaty mają na fisie wskazanie zużycia paliwa na postoju (zamiast l/km wyświetla sie l/h), ale nie spotkałem się z tym w b7, po zakupie auta byłem przerażony wskazaniami na jałowym, przełączyłem na średnie i mam w d...szy spalanie chwilowe, i o dziwo pali mi mniej jak nie pilnuje wskazań(chwilowych), ale jak już cię to tak bardzo martwi, to przed wrzuceniem na "luz" hamuj silnikiem aż na fisie będzie 0,00 wówczas - bieg jałowy i zużycie chwilowe dużo mniejsze, a i tak wzrasta wraz z czasem postoju:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na biegu jałowym pokazywane przez komputer jest takie jakie ostatnie wskazanie chwilowe. Także za każdym razem jest inne.

u mnie dokładnie tak samo jak u Ciebie MaxG.

W A4 jak widać nie postarali się o tą kwestię.W passatach B5 ładnie pokazywało spalanie na postoju w litrach/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mi w B7 spalanie na postoju pokazuje l/h nie na 100km i wlasnie w tym spalaniu na h pokazuje mi 5l a w kazdym innym aucie jakie mialem spalanie nie przekraczalo z wlaczona klimatyzacja i na zimnym silniku wiecej jak 2l na h (czyli godzine)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówią moi przedmówcy.Mam porównanie bo w domu jest B6 i B7 i w tej kwestii spalania na jałowym nic się nie zmieniło czyli pokazuje ostatnie spalanie chwilowe i ono jest zawsze inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 na postoju pokazuje srednie spalanie z ostatnich 100m jazdy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...