Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu gdy miarka się przebrała zaopatrzyłem się w rejestrator samochodowy. Przymierzałem się pół roku usiłując wybrać coś sensownego.

Okazuje się, że pierwsza "prawdziwa" kamera to GoPro za 1600 PLN. Inne w przedziale 150 - 500 PLN to nie są wcale takie różowe. Okazuje się, ze jest kilka modeli za około 200 PLN na allegro, ale doprosić się o film z tego... Prawdziwy.. Masakra. Po artykule na blogu spalacza benzyny podszedłem do Auchan i za 165 PLN kupiłem kamerę 120 stopni 1280x720p z diodami IR, której jakoś obrazu jest na prawdę ok jak za tę kasę. Jak zmienię na droższą to jedynie GoPro... Można odczytać rejestracje mijanych aut. Inne kamery potrafią niby nagrywać w HD, ale to tak wygląda, że to jakby zwykła rozdzielczość interpolowana na 1280. Więc fajnie wyszło, bo kupiłem kamerę za 165 PLN na miejscu zamiast za 220 z przesyłką z Allegro. I jeszcze jedno. Zakup kamery 150 stopni nie ma sensu. 120 widzi więcej niż kierowca któremu zasłaniają słupki.

Kamera ma taką funkcję, że jak otrzyma zasilanie z kabla to włącza nagrywanie. Gdy zasilania brak, stopuje zapis i się wyłącza.

W komplecie był zasilacz z długim kablem mini USB, ale zajmowało mi to zapalniczkę i wymagało operacji wkładania zasilacza i wyjmowania. Bez sensu.

Rozebrałem zasilacz i o dziwo spotkałem tam układ przetwornicy, ale nie wierzę chińszczyźnie więc zastosowałem inny miniaturowy zasilacz których kiedyś kupiłem kilka stąd: zasilacz

Taki zasilacz jest regulowany od 2V do 35. Ustawiłem go oczywiście na 5 V. Dodałem przewody zasilające na wejście a na wyjściu zrobiłem gniazdo USB ze starego kabla. Jak będę coś zmieniał to odłączam wtyczkę USB i tyle.

Zasilacz się sprawdzony, miniaturowy, nie grzeje się w ogóle pod obciążeniem rejestratora. No i nie zakłóca nic na pokładzie...

Wsadziłem go w rurkę termokurczliwą i podgrzałem trochę oba końce. Efekt taki:

02.jpg

Po poszukiwaniach znalazłem miejsce w złączce lampki, gdzie zasilanie pojawia się po przekręceniu kluczyka:

PIN 6 - masa

PIN 7 - +12V

01.jpg

Nie dałem rady wyjąć pinów z kostki, więc podlutowałem się bezpośrednio pod przewody. Na koniec je oczywiście zaizolowałem:)

03.jpg

Wygląda to tak. Kabel dalej widać, ale to ja zniosę :)

04.jpg

Działa to już jakiś czas. Oczywiście jak należy. Średnio raz na 3 dni jest taka sytuacja, że cieszę się z istnienia kamery :(

P.S. 1 Do kamery zakupiłem kartę pamięci 32GB SanDisk Klasy 10. Starcza na ostatnie 6,5h lotu :)

P.S. 2 Zasilacza można oczywiście użyć dostarczonego w komplecie. Byle tylko tak zaizolować połączenie, żeby samochodu nie puścić z dymem.

P.S. 3 Gdybym dorwał tuner do RNS-E, kupuję drugą na szybę do tyłu i wpinam dodatkowo do radia. Ot taki podgląd na tył :)

Dorzucam zdjęcie rejestratora:

rejestrator.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie moja kamera :)

Nazwy ma różne, ale to jest właśnie to :D Tylko w Auchan za 165 PLN :D:D:D

Później zrobię zdjęcia i zarzucę jakiś film na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie moja kamera :)

Nazwy ma różne, ale to jest właśnie to :D Tylko w Auchan za 165 PLN :D:D:D

Później zrobię zdjęcia i zarzucę jakiś film na YouTube.

A jak ona dokładnie się nazywa w auchan ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem na początku zdjęcie. Kupiłem taki drugi, ale już za 189 PLN. Wtedy jak ja kupowałem była jakaś promocja. Nie szkodzi, to i tak taniej niż na allegro :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem OK. Przydał się już dwa razy :)

Ma tylko jedną wadę. Czasem. Raz na tydzień może jak jakoś tak się trafi (podejrzewam, że wyłącza się zasilanie akurat jak kasuje plik), że nie umie skasować najstarszego pliku i trzeba albo ręcznie wykasować jakiś, albo zrobić format karty. Ogólnie jak za taką kasę to nie żałuję. W zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam rejestrator pojawił się ostatnio w ofercie stacji BP jako prezent za punkty PayBack. Posiadając stosowną ilość punktów 17850 (równowartość 178zł) nabyłem ją. Na razie stosowałem ją kilkakrotnie i muszę powiedzieć że już pierwszego dnia zarejestrowałem zdarzenie, które mogło potencjalnie skończyć się dla mnie stłuczką (nie z mojej winy). Zatem polecam- zwłaszcza w większych zatłoczonych miastach.

Na internecie znalazłem opis gdzie ta kamera została rozebrana (otwarta obudowa). Sama kamera ma kostkę, a z płyty wystają piny wsuwane w ową kostkę. Można rzec że aż prosi się o zastosowanie przedłużacza, wywalenie elektroniki do podsufitki i montaż samej kamerki dyskretnie nad lusterkiem wstecznym.

Sam nie zdecyduję się na taką przeróbkę, bo chcę korzystać z rejestratora w kilku autach. Ale może ktoś by się szarpnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś wrzucić jakiś przykładowy filmik aby zobaczyć jakość nagrania , czy podczas nagrywania zapisywane są jeszcze jakieś informacje typu godzina data itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś wrzucić jakiś przykładowy filmik aby zobaczyć jakość nagrania , czy podczas nagrywania zapisywane są jeszcze jakieś informacje typu godzina data itp ?

Wszystko zależy od rejestratora (a bardziej od jego firmware). Zazwyczaj na nagraniach jest chociażby data i godzina ale są też rejestratory z wbudowanym GPS pokazującym prędkość a czasem i położenie.

witam

czy ktoś mógłby wrzucić filmik, podczas jazdy nocnej poza miastem, gdzie nie ma oświetlenia.Ciekawe czy coś widać.

Nie nastawiajcie się zbytnio na nagrania nocne pozamiejskie (totalny mrok), łuna świateł mijania nie oświetli wystarczająco drogi tak samo jak te kilka diódek IR znajdujących się po wewnętrznej stronie szyby, owszem coś tam będzie widać te kilka metrów od rejestratora ale zadając takie pytania zakładam iż oczekujecie sporo więcej od tych małych ryżowych (chińskich), tanich zabawek.

Tak czy inaczej naprawdę warto mieć takie urządzonko. Osobiście uważam że posiadanie wideorejestratora w aucie powinno być wręcz obowiązkowe ponieważ gdyby każdy miał świadomość tego że jego manewry na drodze są nagrywane przez wszystkich użytkowników może wtedy kierowcy myśleliby trochę bardziej nad tym co robią za kierownicą a to byłby już duży krok do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, dużo większy niż te wszystkie miliony wydawane na bzdurne fotoradary czy też zakup oraz utrzymanie cywilnych samochodów ITD polujących tylko i wyłącznie na nasz portfel nie mając nic a nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś wrzucić jakiś przykładowy filmik aby zobaczyć jakość nagrania , czy podczas nagrywania zapisywane są jeszcze jakieś informacje typu godzina data itp ?

Rejestrator opisany w wątku zapisuje datę, czas i jeśli chcemy to dźwięk z kabiny.

Tak czy inaczej naprawdę warto mieć takie urządzonko. Osobiście uważam że posiadanie wideorejestratora w aucie powinno być wręcz obowiązkowe ponieważ gdyby każdy miał świadomość tego że jego manewry na drodze są nagrywane przez wszystkich użytkowników może wtedy kierowcy myśleliby trochę bardziej nad tym co robią za kierownicą a to byłby już duży krok do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach' date=' dużo większy niż te wszystkie miliony wydawane na bzdurne fotoradary czy też zakup oraz utrzymanie cywilnych samochodów ITD polujących tylko i wyłącznie na nasz portfel nie mając nic a nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa.[/quote']

Super pomysł. A następny krok to obowiązkowa kamera z dźwiękiem w środku kabiny (bo przecież ktoś mógłby np. palić w czasie jazdy) i naturalnie tachograf. Kolego nie podrzucaj głośno takich faszystowskich pomysłów bo jeszcze je wprowadzą.

Jakoś teraz nie ma przymusu i kamerki zaczynają się pojawiać wręcz lawinowo. Ludzie sami wiedzą że to im może pomóc np. przy stłuczce i kupują.

Niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry Pomysł z tymi Kamerkami sam używam od dawna GS800 z GPS Sprowadzam je z Chin. Są bardzo dobre . Rejestrują obraz w Full HD dzwię pozycje na mapie oraz Prędkość wraz z Czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może być. To jest zwykły zasilacz tzw. liniowy. Jego zaletą jest brak generowania jakichkolwiek zakłóceń, ale wadą jest to, że on się będzie dość mocno grzał :(

W takich zasilaczach występują duże starty energii.

Ja mam zasilacz impulsowy i brałem go właśnie stąd:

Dareltek s.c.

On się praktycznie nie grzeje, nie ma strat energii, ale niestety generuje mi delikatny szum w CB :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że użyję bebechów ze starej ładowarki samochodowej, też powinno to współgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu podłączyłem zasilacz który był do rejestratora do dodatkowego gniazda zapalniczki w schowku (akurat mam tam napięcie tylko przy włączonym zapłonie więc rejestrator działa z automatu), kabelek poleciał za schowkiem do słupka i za podsufitką do kamery tak że tylko przy samym lusterku wstecznym widać z 5cm kabla. Działa jak należy i nawet nie sieje.

imag0135wv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mod fajny ale nie u kazdego ma zastosowanie np u mnie brak jest PINu 7 ... PIN 6 jest ale 7 brak niestety. Szkoda bo miejsce bardzo dobre ale musze szukac teraz dalej gdzie moge sie wpiac z tą kamerką ... Jak ktos by mial pomysl to prosze o wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...