Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podpiętą kamerkę do lampki, tylko minus był taki że jak otwierałem auto, to kamerka od razu startowała. Teraz dołożyłem kabel z + od magistrali i kamerka startuje po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podpiętą kamerkę do lampki, tylko minus był taki że jak otwierałem auto, to kamerka od razu startowała. Teraz dołożyłem kabel z + od magistrali i kamerka startuje po zapłonie.

mozesz jasniej opisac gdzie to powpinac zeby bylo jak masz Ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lampce sufitu pin 6 masa (-) , pin 7 (+) jeśli nie mamy piny 7 obsadzonego to ciągniemy przewód do centrali bezpiecznikowej i tam podłączamy się pod (+) po stacyjce najlepiej po bezpieczniku tutaj np. bezpiecznik tylnej wycieraczki bezpiecznik nr 36, lub sterowania klimatronikiem bezpiecznik 1

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem sobie gniazdo zapalniczki w puszcze bezpieczników 12v wzialem z bezpiecznika nr 37 a masa byla na srubie. Pozniej do tej skrzynki przeciagnalem kabel od rejestratora i jest git narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoim montażem. Kamerka to Mini 0801 (opis i informacje) (cena zależna od wersji), przetwornica 12V -> 5V z Allegro (12 zł), do tego wtyczka mini USB (1,30 zł) i "wiązka" kabelków z wtyczką ze starego komputera do eleganckiego podłączenia zasilania. Całość prezentuje się jak na zdjęciach poniżej. Zasilanie pociągnąłem z pinów 1 i 2 lusterka fotochrom.

Zdecydowanie polecam tę kamerkę ze względu na małe rozmiary, jakość filmów i wbudowany GPS :naughty: Kamerka wisi sobie za lusterkiem, od strony kierowcy jej nie widać. Jest bezobsługowa, bo uruchamia się po włączeniu zapłonu i wyłącza kilka sekund po jego wyłączeniu.

DSC06267.jpg DSC06268.jpg DSC06269.jpg DSC06271.jpg DSC06272.jpg DSC06273.jpg DSC06274.jpg DSC06275.jpg DSC06276.jpg DSC06277.jpg

Jeśli będzie zainteresowanie to mogę udostępnić nagrane filmy dla oceny jakości video.

PS. Jakby ktoś reflektował, to mam na zbyciu 2 sztuki kamerek z kartami 8 GB :decayed: Info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nietypowo chyba postąpiłem bo do świateł postojowych wladowalem zasilanie. I tak 24 na światłach a jak coś grzebie w garażu to mnie nie nagrywa gdy zapalona bo dopiero postojowe ją aktywuja. O:-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chciałem ciągnąć kabli po słupku, żeby znów nie rozbierać pół środka dla podłączenia głupiego zasilania. Próbowałem najpierw z lampki oświetlenia wnętrza, ale pojawiający się i znikający prąd w różnych pinach po włączeniu/wyłączeniu zapłonu i otwarciu/zamknięciu drzwi mnie przerósł i poszedłem trochę na łatwiznę :kox:

Jedyna wada jest taka, że po wyłączniu zapłonu, jak np. siedzę sobie w aucie na parkingu, rejestrator nie nagrywa. W poprzednim aucie (VW Bora) miałem tak, że prąd znikał dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, nawet przy zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery się przydają :]

Katowice - Cała Polska widzi twarze i numery gości z BMW :]

BMW wymuszenie oraz ''przeprosiny'' - YouTube

Na tym skrzyżowaniu dziennie są takie sytuacje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam obecnie tel. z andkiem i aplikacja do rejestrowania... ale maly kat obiektywu i potrzeba ciaglego podlaczania tel. sprawiaja, ze mysle o zainwestowaniu w dedykowany rejestrator... Z tym, ze nie chce wydac majatku :-) Interesowaly mnie te rejestratory, ktore zastepuja lusterko wsteczne. Wyswietlacz maja pod lustrem... poszukam linka jakiegos pogladowego. Wiem, ze to wszystko made in china, ale moze ktos testowal i moglby cos o nich powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te Wasze posty i nasuwa mi się jedno pytanie , ciekaw jestem czy jak kamerka zamontowana w swoim aucie zarejestrowała by zdarzenie na drodze ( kolizja) z winy kierowcy auta z kamerą czy też byście jej użyli .... Ciekawe czy ci co tu najwięcej wypisują że "kamerka się przydała" nie zapłacili nigdy mandatu i zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami np. w "zabudowanym" gdzie jest 1-2 domy i pola jadą 50 km/h na 3-4 biegu...Chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest powód by nie kupywać kamery z gps.:)

Akurat przez to że w mojej kamerce jest GPS ostrzega mnie ona przed fotoradarami, co jest bardzo przydatne jak się jeździe w trasę. A że jedni kupują kamerki po to żeby donosić na innych że nie zatrzymał się na stopie albo wyprzedził na ciągłej jest po prostu żenujące i zamiast kamerki radzę im kupić maść na ból d*py ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszenie w takich sytuacjach to faktycznie przesada. Ale co powiesz np. o sytuacji z zamieszczonego wyżej filmu, gdzie dwóch cwaniaków wybiegło do kierowcy z pięściami? Co powiesz np. o burakach blokujących lewy pas (tzw. "szeryfach drogowych"), który za 200 metrów się kończy, "żeby wszyscy stali w korku tyle samo czasu"? Komu Twoim zdaniem wtedy przydałaby się maść na ból d*py?

A tak z innej beczki - GPS w kamerze przydaje się np. żeby udowodnić, że prędkość na zdjęciu, które dostałeś, jest zawyżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że maść na ból d*py to Tobie by się przydała :wink:

Masz jeszcze jakieś żale?

Zbędne wypociny w dziale Warsztat które mod zaraz pewnie i tak wy***ie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszenie w takich sytuacjach to faktycznie przesada. Ale co powiesz np. o sytuacji z zamieszczonego wyżej filmu, gdzie dwóch cwaniaków wybiegło do kierowcy z pięściami? Co powiesz np. o burakach blokujących lewy pas (tzw. "szeryfach drogowych"), który za 200 metrów się kończy, "żeby wszyscy stali w korku tyle samo czasu"? Komu Twoim zdaniem wtedy przydałaby się maść na ból d*py?

A tak z innej beczki - GPS w kamerze przydaje się np. żeby udowodnić, że prędkość na zdjęciu, które dostałeś, jest zawyżona.

Ale ja nie mówię że kamerka to zło i chyba sami wiemy co można tolerować a jakie zachowanie jest ewidentnie karygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przez to że w mojej kamerce jest GPS ostrzega mnie ona przed fotoradarami, co jest bardzo przydatne jak się jeździe w trasę. A że jedni kupują kamerki po to żeby donosić na innych że nie zatrzymał się na stopie albo wyprzedził na ciągłej jest po prostu żenujące i zamiast kamerki radzę im kupić maść na ból d*py ;-)

:thumbup1:Bardzo dobrze prawisz Tomek , właśnie to miałem na myśli pisząc -chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym poście jest napisane :

PIN 6 - masa

PIN 7 - +12V

ale u mnie nie ma pinu 7 :whistling: wtf ?

rrgr.jpg

miał ktoś też tak i może mi podrzucić jakie to są piny + i - ? Bo ja nawet nie mam jak sprawdzić :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem i pociągłem + ze skrzynki bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zainteresowanie to mogę udostępnić nagrane filmy dla oceny jakości video.

PS. Jakby ktoś reflektował, to mam na zbyciu 2 sztuki kamerek z kartami 8 GB :decayed: Info na priv.

Kolego daj filmik z tej kamerki to popatrzymy. Zacząłem się właśnie rozglądać za jakąś kamerką i nie podobają mi się te wielkie widoczne kamery. Ta co pokazujesz jest faktycznie dyskretna. Zapodaj filmik to popatrzymy. Jaka jest cena takiej kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...