Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

TUTAJ masz mój temat odnośnie aukcji, a w nim link do Allegro. Na aukcji są linki do 3 filmów - słoneczny dzień, pochmurny dzień, noc. Jak dla mnie jakość jest super, szczególnie w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszym nudnym mglistym porankiem siedziałem i myślałem nad rejestratorem u siebie i wpadł mi do głowy taki patent. Niektóre nowe modele A6 i wyżej mają w znaczku Audi na przednim zderzaku w jednym kółeczku wbudowaną kamerkę/radar odległości. Nie chodzi o ten osobny 'cycek' na wysokości halogenów, lecz o środek jednego z kółek w znaczku, takie coś rzuciło mi się w oczy kilka razy a powiem szczerze, że nie mam pojęcia co to dokładnie jest..

Gdyby tak wkomponować w to miejsce do zderzaka B7 rejestrator, a zasilanie pociągnąć standardowo do skrzynki bezpieczników tak by uruchamiał się po przekręceniu kluczyka i kończył nagrywanie po wyciągnięciu ze stacyjki? A może byłaby opcja wsadzenia w to miejsce kamerki z możliwością podpięcia pod tuner tv do rnse i podglądu obrazu na podobnej zasadzie jak kamera cofania? Największym minusem takiego rozwiązania jest z pewnością cały syf klejący się do obiektywu bądź szybki przed obiektywem. Druga sprawa to w przypadku drobnej kolizji przodem z zapisu mogłoby niewiele zostać.

W teorii moim zdaniem jest to ciekawa opcja dla osób takich jak ja, które nie lubią obwieszać środka samochodu kabelkami, przyssawkami i innymi tego typu pomimo niewielkich rozmiarów aktualnie produkowanych urządzeń.

Co do praktycznej i technicznej możliwości takiego podłączenia to już pytam Was jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale niepraktyczny. Wystarczy, że droga będzie odrobinę mokra i już masz zachlapany obiektyw. Nic nie będzie widać. Ja kiedyś myślałem o wrzuceniu obiektywu kamery w lusterko wewnętrzne, w miejsce gdzie w ori jest kamera Asystenta Świateł, ale nie wiem na ile jest to wykonalne.

Co do obwieszania, zobacz moje fotki na poprzedniej stronie. Zasilanie mam podłączone na stałe, a kamera jest na tyle mała, że prawie w ogóle jej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera na zewnątrz nie bardzo zda egzamin. Jak już to tylko w środku. Za lusterkiem wewnętrznym praktycznie jej nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka przetwornica będzie dobra Przetwornica stabilizator 3,1V 5V 6V 1,5A max 35V (3983159071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ???

A jeśli nie to czy ktoś mógłby zaproponować jakąś sensowną przetwornicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast przetwornicy użyłem ładowarki samochodowej USB, tylko takiej lepszej z wbudowanym bezpiecznikiem, bo poprzednia (tańsza podróbka) spaliła mi kamerkę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzi mi ktos koledzy gdzie w b8 wpiac kamerke w centralne oswietlenie zeby nie zanikalo zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdj_cie.jpg

koledzy chciałbym podłączyć kamerkę 12 V 1A proszę o pomoc gdzie to wpiąć powyżej zdjecie podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może być. To jest zwykły zasilacz tzw. liniowy. Jego zaletą jest brak generowania jakichkolwiek zakłóceń, ale wadą jest to, że on się będzie dość mocno grzał :(

W takich zasilaczach występują duże starty energii.

Ja mam zasilacz impulsowy i brałem go właśnie stąd:

Dareltek s.c.

On się praktycznie nie grzeje, nie ma strat energii, ale niestety generuje mi delikatny szum w CB :/

Mam znajomego, który zajmuje się modelarstwem. Polecił mi takie ustrojstwo UBEC 3A MAX 5A TURNIGY (4221604036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Nie grzeje się zbytnio i posiada metalową obudowę, która w znacznym stopniu niweluje zakłócenia. W modelarstwie to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna, ja takiej użyłem u siebie.

A wiesz czy to generuje szum na CB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna, ja takiej użyłem u siebie.

A wiesz czy to generuje szum na CB ?

Nie generuje. Używam takiej przetwornicy i mam CB. Żadnych zakłóceń nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generuje. Używam takiej przetwornicy i mam CB. Żadnych zakłóceń nie stwierdziłem.

Dzieki za odpowiedz:thumbup1: Jeszcze jedno mnie zastanawia zasilacz dołączony do kamerki na wyjsciu ma 5V i 1,5A. Ta przetwornica LDO ma 1A pradu ciagłego i 1,5A maksymalnego, czy taka różnica bedzie miała wpływ na kamerke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest powód by nie kupywać kamery z gps.:)

Akurat przez to że w mojej kamerce jest GPS ostrzega mnie ona przed fotoradarami, co jest bardzo przydatne jak się jeździe w trasę. A że jedni kupują kamerki po to żeby donosić na innych że nie zatrzymał się na stopie albo wyprzedził na ciągłej jest po prostu żenujące i zamiast kamerki radzę im kupić maść na ból d*py ;-)

Możesz kolego się pochwalić jaka kamerka ma taką funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generuje. Używam takiej przetwornicy i mam CB. Żadnych zakłóceń nie stwierdziłem.

Dzieki za odpowiedz:thumbup1: Jeszcze jedno mnie zastanawia zasilacz dołączony do kamerki na wyjsciu ma 5V i 1,5A. Ta przetwornica LDO ma 1A pradu ciagłego i 1,5A maksymalnego, czy taka różnica bedzie miała wpływ na kamerke ?

Musiałbyś sprawdzić ile prądu pobiera Twoja kamerka. Ale jestem w stanie w ciemno stwierdzić, że jakieś małe ułamki amperów, pewnie coś koło 0.2 - 0.3. Więc nie ma znaczenia czy moc przetwornicy będzie 1 czy 1.5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić ile prądu pobiera Twoja kamerka. Ale jestem w stanie w ciemno stwierdzić, że jakieś małe ułamki amperów, pewnie coś koło 0.2 - 0.3. Więc nie ma znaczenia czy moc przetwornicy będzie 1 czy 1.5 ;)

przetwornica zamowiona, dzieki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest powód by nie kupywać kamery z gps.:)

Akurat przez to że w mojej kamerce jest GPS ostrzega mnie ona przed fotoradarami, co jest bardzo przydatne jak się jeździe w trasę. A że jedni kupują kamerki po to żeby donosić na innych że nie zatrzymał się na stopie albo wyprzedził na ciągłej jest po prostu żenujące i zamiast kamerki radzę im kupić maść na ból d*py ;-)

Możesz kolego się pochwalić jaka kamerka ma taką funkcję?

MIO MiVue 388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie za 100 pkt. W samochodach wyposażonych w "kopyto" do telefonu jest zasilanie do ładowania, tam powinno być 5V, i tu pytanie sprawdzał już ktoś, czy można wykorzystać zasilanie telefonu komórkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ciągnąć zasilanie przez cały samochód.

Najłatwiej jest jest jeśli w aucie jest lusterko fotochrom. Wtedy wystarczy podpiąć się pod zasilanie tego lusterka (pojawia się po zapłonie).

Do zasilenia kamery wykorzystałem zasilacz usb w gniazdo zapalniczki, Kosztuje to 5 zł na allegro. Wystarczy zasilacz wyjąć z obudowy, podlutować kable na zasilaniu, wszystko razem wrzucić w termokurczkę i już mamy gotowy zasilacz usb. Mieści się obok lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ciągnąć zasilanie przez cały samochód.

Najłatwiej jest jest jeśli w aucie jest lusterko fotochrom. Wtedy wystarczy podpiąć się pod zasilanie tego lusterka (pojawia się po zapłonie).

Do zasilenia kamery wykorzystałem zasilacz usb w gniazdo zapalniczki, Kosztuje to 5 zł na allegro. Wystarczy zasilacz wyjąć z obudowy, podlutować kable na zasilaniu, wszystko razem wrzucić w termokurczkę i już mamy gotowy zasilacz usb. Mieści się obok lampki.

Nie każdy ma lusterko z czujnikiem, a w B7 niema zasilania po zapłonie... Takim tanim zasilaczem usmażyłem dwie kamerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...