Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zrobiłem układ na uC z przetwornicą napięcia.

Układ bez włączonego silnika monitoruje napięcie instalacji.

Jeżeli napięcie wzrośnie powyżej 12,9V (włączenie silnika) czeka 5s (pewne uruchomienie silnika) i załącza dwie kamery (przód i tył) oraz ładowanie nawigacji.

Po wyłączeniu silnika kamerki są wyłączane, a nawigacja jeszcze ma podtrzymanie 5min (na wypadek chwilowego postoju, aby się nie wyłączyła).

Gdy auto jest zamknięte układ monitoruje stan alarmu, jeżeli wykryje wzbudzenie alarmu (próba kradzieży, wandalizmu, stłuczka - czujniki sejsmiczne), to uruchamiane są kamerki i nagrywają 2 minuty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem układ na uC z przetwornicą napięcia.

Układ bez włączonego silnika monitoruje napięcie instalacji.

Jeżeli napięcie wzrośnie powyżej 12,9V (włączenie silnika) czeka 5s (pewne uruchomienie silnika) i załącza dwie kamery (przód i tył) oraz ładowanie nawigacji.

Po wyłączeniu silnika kamerki są wyłączane, a nawigacja jeszcze ma podtrzymanie 5min (na wypadek chwilowego postoju, aby się nie wyłączyła).

Gdy auto jest zamknięte układ monitoruje stan alarmu, jeżeli wykryje wzbudzenie alarmu (próba kradzieży, wandalizmu, stłuczka - czujniki sejsmiczne), to uruchamiane są kamerki i nagrywają 2 minuty :decayed:

Toś pogrzebał przy tym dosc konkretnie :)

:dancing::dancing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma lusterko z czujnikiem, a w B7 niema zasilania po zapłonie... Takim tanim zasilaczem usmażyłem dwie kamerki...

Nie wiem jak to zrobiłeś, układ stabilizacji w ładowarkach samochodowych jest prosty i zbudowany w większości przypadków na tych samych elementach. Takich ładowarek w autach przewinęło mi się z 10 i żadna się nie popsuła a tym bardziej nic nie uszkodziła.

Poza tym mam zrobione lusterko od od B7 i o ile czujnik deszczu jest zasilany stale to lusterko fotochrom jak najbardziej ma zasilanie dopiero po zapłonie (dziwne by było żeby działało również na postoju... W B7 tak samo jak w B6 jest część instalacji zasilana po zapłonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma lusterko z czujnikiem, a w B7 niema zasilania po zapłonie... Takim tanim zasilaczem usmażyłem dwie kamerki...

Nie wiem jak to zrobiłeś, układ stabilizacji w ładowarkach samochodowych jest prosty i zbudowany w większości przypadków na tych samych elementach. Takich ładowarek w autach przewinęło mi się z 10 i żadna się nie popsuła a tym bardziej nic nie uszkodziła.

Poza tym mam zrobione lusterko od od B7 i o ile czujnik deszczu jest zasilany stale to lusterko fotochrom jak najbardziej ma zasilanie dopiero po zapłonie (dziwne by było żeby działało również na postoju... W B7 tak samo jak w B6 jest część instalacji zasilana po zapłonie)

Może przez to że pierwsza ładowarka była podpięta pod lampkę sufitową i kamerka się uruchamiała w momencie otwierania auta, skoki napięcia i się spaliła. Niby dwie takie same ładowarki od Sony Ericsson, jedna za 10zł druga za 40zł całkiem różniły się od siebie, ta pierwsza to prosty układ z jakimś kondensatorem i tyle, a druga to porządny układ scalony, nawet jest na niej bezpiecznik 1A. Dlatego jestem wyleczony z tanich chińskich ładowarek sprzedawanych z markowym logo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tanie ladowarki i zasilacze potrafia na ulamki sekund podac prawie całe 12V co wcześniej czy pozniej uszkadza sprzęt. A dwa ze są awaryjne strasznie i zamiast wtedy odciac zasilanie dostaja zwarcia tak ze cały czas ma na wyjsciu 12V i sprzęt do niej podłączany nadaje się na smietnik.

W większosci parzypadkow nie tzymaja parametrow czyli sprzęt potrzebuje 5V a z chinczyka ma 8V i zywotnosc skraca się o polowe minimum.

Ale jak dbasz tak masz. ?

?Tapatalk Pro Sony Xperia™?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie ze 2 diody zenera na napięcie 5V6 w kierunku zaporowym na wyjście takiej ładowarki i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale zwykly smiertelnik powinien ich unikac. Dwa ze filtry tez chcesz poprawiać .

Jedno pewne ze fabryczne są dużo lepsze.

Tapatalk Pro Sony Xperia Dual

Edytowane przez POWER-KRIS
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Otóż wydaje mi się że all będzie grało ale wolę dopytać.

Mam rejestrator samochodowy i ładowarkę do niego.

Trochę prymitywne rozwiązanie ale chciałbym kupić gniazdo zapalniczki , podpiąć pod lampkę w podsufitce i tam też schować ładowarkę.

Nwm czy tam to upcham , ponieważ nie demontowałem jeszcze lampki więc różnie może być z miejscem. Ale czy takie rozwiązanie ma sens?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozwiązanie jak najbardziej ma sens. Może faktycznie wydaje się trochę prymitywne, ale za to cały czas będziesz miał sprawną i kompletną ładowarkę - np. jakbyś zdecydował się sprzedać kamerkę. Zadbaj tylko żeby od drgań ładowarka nie rozłączała się z gniazdem - oklej jakąś taśmą czy coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast w podsufitce warto przeciągnąć lewym słupkiem i umieścić zasilacz nad bezpiecznikami, ja tak mam zrobione. Zasilacz USB TT działał mi tak ponad rok. Najważniejsza zaleta to łatwy dostęp do zasilacza i jego wymiany w razie W.

W tej chwili mam podpięty (już drugi miesiąc)oryginalny zasilacz kamerki podłączony do przewodu po stacyjce, kamerka ma przewód długości 3 m więc spokojnie można to sobie rozciągnąć.

Ani podsufitki ani słupka nie trzeba ściągać, wystarczy delikatnie odciagnąć i mamy przewód schowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod który obwód/bezpiecznik można się podłączyć aby zasilacz nie miał żadnego wpływu na pozostałe urządzenia a żeby zasilanie było po stacyjce? Będę stosować tą przetwornicę prezentowaną w 1 poście.

Chodzi o podłączenie w a4 b6. Niestety w lampce nie mam potrzebnego kabelka więc trzeba inaczej to ogarnąć - ale żeby nie było żadnych pająków ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam puszczona ladowarke do bezpieczników i wpięta w bezpiecznik od zapalniczki bo tam nie ginie prąd po zgaszeniu auta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie masz sterowania kamerką. Musisz ręcznie ją załaczać.

Przy sterowaniu napięciem "po stacyjce" działa przecież automatyczne nagrywanie wł/wył. A o to przecież chodzi montując taką kamerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ogrzewanie trochę. Kupiłem kamerkę która się podłącza bezpośrednio pod zasilanie (nie do gniazda zapalniczki) i mam 3 przewody
12 po przekreceniu kluczyka
12 stałe
I masę.
Nie za bardzo wiem z czego będzie najłatwiej pociągnąć.

Edytowane przez adrian92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 najłatwiej przy lusterku znaleźć stałe +12 i masę - z czujnika deszczu, +12 po stacyjce z lusterka fotochrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie mam takiego lusterka ani czujnika deszczu. Przeciągnąć kable juz za schowek. Macie jakieś pomysły skąd wziąść zasilanie właśnie za schowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w drugą strone, nad bezpieczniki.

Raz że łatwiej znaleźć plus po stacyjce, dwa że bardzo łatwy dostęp w przypadku awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...