Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nawigacja za trzy stówy czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek wyjaśnie ze jestem zielony w sprawach nawigacji :embarrassed:

Podpowiedzcie czy warto "pchac sie" w nawigacje za 300 zł ?

czym różnią sie od tej za 1000?

Zastanawia mnie to bo zauważyłem dzis w markiecie a przydałaby sie na wyjazd

[br]Dopisany: 18 Maj 2008, 21:46 _________________________________________________cos takiego jak ta tutaj

http://www.allegro.pl/item360807575_nawigacja_gps_mapa_polski_lark_freebird_35_0_box.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ta nie warto.

mapa bylejaka, a urzadzenie ma system winCE i ciezko bedzie Ci znalezc cos sensownego,

ale jak znajdziesz cos na windowsmobile 5 lub 6 za 400 czy 500 zeta, a sie da . to jak za wiele nie wymagasz od tego sprzetu to poza jakoscia wykonania i moze szybkoscia uzytecznie neiwiele bedize sie roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za takie pieniądze bardzo się opłaca. Przecież można bez problemu dostać się do Windowsa i wrzucić m.in Automapę, albo inny soft pracujący pod kontrolą WinCE. STO_PROCENT, gdybyś miał pytania to zapraszam na GG: 1410576 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi nakupili produktów Manty w supermarkecie wgrali Windowsa, Automape i wiele programów np. czas przyspieszenia do setki czy elastyczności. Za tę cene warto tylko trzeba soft zmienić bo ze standardowej to nie bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy, mapy,wgrywanie programów , odblokowywanie windowsa... ech... ja tego nie kum kum :confused4:

Czy to nie może być proste? :angry: musze sie podszkolić w tym temacie, dowiedzieć sie jakie mapy na polskę sa najdokładniejsze i jakie bebechy musi miec komputer żeby to wszystko chciało działać

jednym słowem pytać trza ludzisków :decayed:

Dziękuje za wszyskie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic w tym trudnego w necie jest wiele sposobów na to. Jak pisalem jest jeszcze wiele ciekawych programów do mierzenia predkości, elasyczności sa nawet takie co mierzą ci czas okrąrzenia . Ja takimi programami mierzyłem sobie przekłamanie licznika :

wyszło mi jak 100 na liczniku to 93 na GPS'ie

przy 150 miałem 138

Pomiary GPS pokrywały mi sie z przekłamaniami z hamowni.

Naprawde warto zgłebić temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to wszystko jest takie proste to pozwolicie, że podepnę się do tematu i zapytam z kąd wźąść aktualne mapy do SONY NV-U73T :mysli: Rok temu dałem za nią 1495 zł i do tej pory wielki koncern SONY ma gdzieś swoich klientów :kox: Czyli tak na marginesie to uwaga na SONY bo można się przejechać !!!! Mogłem kupić coś tańszego z możliwością wgrania nowych map to nie !!! bo SONY to supr firma itp. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz U73 to masz aktualna mape (z 3 kwartał tamtego roku więc chyba nie rok temu??). Co do aktualizacji to niestety to nie wina sony ze Navetq nie wydał jeszcze do niej aktualizacji. Ogólnie Nawteq-a ma większośc droższych nawigacji, mapy sa super ale na europe wschodnia, w polsce jest około 96% pokrycia ciągle się poprawia. Jak będzie jakaś aktualizacja to zapyaj w jakims Centrum Sony czy nie zaktualizują za pare zł, bo płytka jest DROGA (aktualizacja faktycznie prosta podłaczasz USB płyta odpala sie z autostartu po polsku klikasz 5 razy i się wgrywa tylko że pare godzin to trwa ale jest triwialnie proste)..... A co dokładności ja jeżdźe niekiedy z tą nawigacja i jest ok.

A jeśli chodzi o moje zdanie na temat nawigacji Sony to polecam te modele bogatsze 92 (można ją kupić często pinizej 1000zł z tymi nowymi mapami wgranymi) i 93 (ma jeszcze BT i szybszy procesor) maja większy ekran i czujnik przyspieszenia oraz cisnienia (precyzyjnie określaja prędkość nawet jak straci się sygnał GPS przez co dalej nawigują), są też intuicyjne w obsłudze, mają super wyświetlacz który widać pod kązdym kątem i w każdym słoncu, mają też uchwyt który trzyma nawet na fałdowanej tapicerce (o ile nie uszkodzimy żelu).

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja osobiscie posiadam TomTom one XL od jakiegos czasu. Jestem calkowicie zadowolony, nie mam problemu z aktualizacjami i mapami. Jak kupilem mialem tylko mape europy wschodniej której nie dalo sie aktualizowac, natomiast po zakupie mapy na www.tomtom.com mapa aktualizuje sie za kazdym podpięciem do internetu. Trzeba tylko pamiętac o regularnej aktualizacji ustawieniea satelit. Polecam !! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcjonalności to masz w 100% rację bo jest super :th: Ja tylko uczepiłem się uaktualnienia mapy Polski ponieważ jak chciałem uaktualnić to bardzo mnie zdziwił fakt jaki zastałem :shocked:

Dokładnie nie pamiętam kiedy ją kupowałem (muszę zerknąć na rachunek ) ole było to jakoś w czerwcu czy lipcu zeszłego roku.

Muszę stwierdzi, że mapy innych państw są OK ! Dzisiaj dostałem SMSa od kumpla, który pożyczył moją navi ponieważ uczestniczy w rajdzie zabytków ( syreny ) a ich trasa prowadzi przez Polskę - Czechy-Słowację-Austrię i chyba wracają przez Niemcy no i pisze, że to on prowadzi całą kolumnę za pomocą navi i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawigacja za 500 niewiele będzie się różnić od tej za 300

jest wiele pozytywnych opinii na ceneo o larkach i na forach na larka 35.0 wrzuca się automapę bez odblokowywania (nie testowałem)

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=2214

co do jakości miałem w ręce jakoś nie straszy tandetą

Ludzie nie kupujcie na allegro za te same pieniądze prawdopodobnie macie w swoim mieście tylko poszukać

na CENEO albo NOKAUT

udanej zabawy z przesyłkami jakby coś nie wyszło nie ma zabawki nie ma kasy długo trzeba czekać na odzyskanie myślę że dla 40-60 zł nie warto a wakacje miną i nawi pójdzie do schowka

ponoć godny polecenia i nienajgorsze mapy

http://www.ceneo.pl/;004c1587+smio;0112-0.htm

nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie leży u mnie na stole tel Lark 35.0. Kumpel dał mi sprzęcik, żeby mu wrzucić sensowną mapę. Na początku myślałem, ze to wielkie g. z biedronki za 300zł.... Myliłem się - na forach zbiera dobre opinie, ma wręcz zaje***tą czułość gps- wszędzie git sygnał, 1gb wbudowanej pamięci, banalną obsługę i beznadziejną mapę w standardzie - wrzucasz AM 5 i śmiga aż miło!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie leży u mnie na stole tel Lark 35.0. Kumpel dał mi sprzęcik, żeby mu wrzucić sensowną mapę. Na początku myślałem, ze to wielkie g. z biedronki za 300zł.... Myliłem się - na forach zbiera dobre opinie, ma wręcz zaje***tą czułość gps- wszędzie git sygnał, 1gb wbudowanej pamięci, banalną obsługę i beznadziejną mapę w standardzie - wrzucasz AM 5 i śmiga aż miło!!

potwierdzam...zrobiłem już wiele takich... nic lepszego za 300zł nie dostaniecie - a nawet poniżej tysiąca... te sprzęty nie dość że (niektóre) mają super kontrast i wręcz niespotykaną czułość GPS (zimny start w 20 sekund) to jeszcze mapy super... (mowa o automapie oczywiście)

jak ktoś chce być legalny to 300zł gps + 300zł automapa i nie ma nic lepszego... a pirat skończy na 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Larka 35.0 z mapą MapaMap. Bez odblokowania działa na nim Auto Mapa , TomTom, MioMap, Igo. mapy mam wgrane na kartę pamięci SD 4G. W tym roku bylem na Chorwacji i mogę powiedzieć że urządzenie działało bez zarzutu. Dodatkowo na nawigacji można uruchomić gry co bardzo się podobało dzieciakom. Więcej informacji można znaleźć na forum http://www.my-navia.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie leży u mnie na stole tel Lark 35.0. Kumpel dał mi sprzęcik, żeby mu wrzucić sensowną mapę. Na początku myślałem, ze to wielkie g. z biedronki za 300zł.... Myliłem się - na forach zbiera dobre opinie, ma wręcz zaje***tą czułość gps- wszędzie git sygnał, 1gb wbudowanej pamięci, banalną obsługę i beznadziejną mapę w standardzie - wrzucasz AM 5 i śmiga aż miło!!

potwierdzam...zrobiłem już wiele takich... nic lepszego za 300zł nie dostaniecie - a nawet poniżej tysiąca... te sprzęty nie dość że (niektóre) mają super kontrast i wręcz niespotykaną czułość GPS (zimny start w 20 sekund) to jeszcze mapy super... (mowa o automapie oczywiście)

jak ktoś chce być legalny to 300zł gps + 300zł automapa i nie ma nic lepszego... a pirat skończy na 300zł.

czy wgrac AM mozna bez problemu do lark 35.0 czy trzeba go najpierw odblokowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie po co wam nawigacja te wszystkie nawigacje kłamia :thumbdown:.Atlas samochodowy to podstawa i troche rozeznania w terenie a nie sluchanie glupich komunikatow elektronicznej zabawki. :hi:

powiedział co wiedział :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...