Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dziś uruchomiłem ten przycisk w avancie b7. auto było już wcześniej po modzie ze sprężynkami i siłownikami do klapy z a6.

W skrócie mamy sprężynki zielone (letnie) i niebieskie (jesienne) które pomagają siłownikom i klapa otwiera się w pełnej okazałości.

Już przy 3 stopniach nawet przy niebieskich sprężynkach trzeba jednak w pewnym momencie już wspomagac otwieranie ręcznie.

I teraz moje spostrzeżenie. Mam niebieskie sprężynki,na dworze bite zero. otwieram klape z pilota. unosi się do połowy. Otwieram klape z przycisku w tapicerce - otwiera się w pełnej okazałości z podmuchem który zmiata liście z podjazdu.

W czym tkwi różnica. Chce taki sam efekt z pilota!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Mam starą instalację z drzwi i od czegoś tam (najprawdopodobniej od wyłącznika dozoru wnętrza albo od centralnego) mam kostkę o numerze:

8E0 971 980

a potrzebna jest:

8L0 972 980

Jak widać różnią się tylko jedną literką, na dodatek są bardzo podobne, oto zdjęcia kostki którą posiadam:

https://drive.google.com/folderview?id=0Bwk0wil4zkMPfjh3LUFRTXotUERxVmFLY29iXy1lMmZHTDZqU0wyX0dQajI2SGZLYnE1ZE0&usp=sharing

Będzie ta kostka pasować do przycisku:

8E1 959 831 5PR

?

Bardzo proszę o poradę, gdyż nie chcę wydawać pieniędzy na zbędną kostkę, przewody, piny, skoro może wszystko mam.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, posiadam fabryczny alarm , lecz on jakis okrojony chyba bo nie mam w kieszonce przyciskow ani czujnikow ruchu wewnatrz auta , wiec bede mogl zamontowac sam przycisk od klapy , powinna byc instalacja w drzwiach zeby to podlaczyc ? I pytanie ma ktos zawiasy ze sprezynami do sedana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a zapoznałeś się z treścią pierwszego posta? Zawiasy znajdziesz w dziale sprzedam. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przegladalem dzial i nie moge znalesc , jeden kolega podobno sprzedawal ale widze ze nie ma nic wystawionego, ale ok , tylko pytanie o wiazke w drzwiach , powinna byc ?

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przegladalem dzial i nie moge znalesc , jeden kolega podobno sprzedawal ale widze ze nie ma nic wystawionego, ale ok , tylko pytanie o wiazke w drzwiach , powinna byc ?

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

3b735141555d05ddc01bc57332e036ed.jpg

Proszę bardzo:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa kurde , teraz rozumiem , zawias maly :-D dziecko mi sie urodzilo i tak to jest jak sie czyta forum miedzy uspokajaniem dziecka itp , i czasami nie rozumie sie do konca co sie czyta :-)

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerabialem temat klapy rok temu i do dziś cos to nie działa jak powinno orginalnie mam ten system wbudowany i myslalem ze siłowniki kupiłem nowe i dalej nic tylko tyle ze uniesie lekko klape ale nie otworzy kolega lukaszzz powiedział zebym skrócił sprężyny tak zrobiłem i ok zaczęło otwierać ale problem jest taki ze ta klapa jak się otwiera to nie zwalnia przy końcu tylko leci i tak jak by dwa razy sie buja a teraz chyba znowu springi sie na ciągły bo tylko odskakuje lekko co myślicie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki ponad 700 dokładnie nie pamiętam a firmy tez nie wiem jakoś po 50zl za sztukę ale na oryginalnych tez d*pa.. dlatego nowe kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowe czy uzywki? przesmaruj jakims smarem ruchome czesci zawiasow- czasem sie zacieraja, jak nie pomoże to wywal trójkąt:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowki smarować juz smarowalem lukasz a dlaczego ta klapa tak ja się otworzy to kołysze sie nie zwalnia przy pionie tylko leci tak ze boje się nie kiedy ze zaraz się urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu moze silowniki sa bez hamulca, a raczej na pewno to jest to, jesli masz odboje na zawiasach to po wyżej 30cm otwarcia juz dzialają tylko silowniki i to raczej ich wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odboje chdzi ci o sprężyny? Bo wlasnie te 30cm nie umi dźwigać jak pomogę ręką to pójdzie wsadze orginalne i zobaczę czy będą wyhamowywać przy końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, odboje czyli takie plastiki na zawiasie, przy max otwarciu ramie klapy sie spiera na tym odboju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to tak jest jest.. wyglada na to ze sprężyny nie potrafią na tyle odciągnąć żeby siłownik zabrał a juz je sklepałem trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak je sklepales to musza dac rade, jak zakladasz sprezynki to powinny wejsc z lekkim naciagnieciem,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez jest ze ciężko jest nałożyć ale wydaje mi sie ze one odksztalcają się spowrotem zrobiłem tak jak kiedyś mi radziłeś skróciłem z jednej i drugiej strony po okolo 1cm moze mniej moze więcej nie pamietam dokładnie. . I sklepywałem je od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa onie sie wyciagaja, ale to trwa kilka lat, jak na zawiasie sa luzne to trzeba je troszkie skrucic, tak zeby ciezko wchodzily, ile to ciezko ocenic - różnie mogą byc wyciagniete, zalezy od eksploatacji, wiec kilka lat wytrzymuje, znajomemu tak zrobilem, miał ori zawiasy, autko z 2007r i w 2013 mu naciagnolem, chodziło do 2015 pozniej mu siadly silowniki wiec kupil nowe z aso i wszystko smiga do dzis, wiec naciagniecie sprezynek po okolo 6 latach i teraz juz od naciagniecia chodzi wszystko idealnie 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...