Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Select name - wybierz pozycję z książki telefonicznej. W tym przypadku nie używamy jednak książki wbudowanej w nasz telefon. Do tego celu służy oddzielna książka do której nazwy pozycji oraz numery definiujemy głosowo.

Store/Delete name - zapisz/wykasuj pozycję w głosowej książce telefonicznej. Właśnie przez to polecenie definiujemy pozycje głosowe do późniejszego użycia.

Play/Delete phonebook - odtwórz/wykasuj książkę telefoniczną. Możemy sprawdzić jakie pozycje mamy zdefiniowane.

Piotr, czy to jest ta książka, która jest w rns-e pod klawiszem NAME ? :mysli:

W sterowniku Bluetootha z końcówką D wydaje mi się, że brakuje tylko połączenia rns-e <-> telefon (addressbook, połączenia), oraz synchronizacja jest tylko z karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, Moduły z podstawową funkcjonalnością mają bardzo ograniczoną komunikację z RNS-E. Dostępne opcje to odbiór lub odrzucenie przychodzącego połączenie. Podczas samej rozmowy na ekranie nawigacji widać też z kim rozmawiasz i możesz przerwać połączenie. Przy takim module połączenie możesz zainicjować tylko z poziomu kierownicy multi (przewijając kontakty na FIS lub poleceniem głosowym) albo z samego telefonu.

Książka o której mówisz to tak na prawdę wpisy głosowe, które trzymane są w pamięci modułu BT. Moduł oznaczony symbolem D posiada taką funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, Moduły z podstawową funkcjonalnością mają bardzo ograniczoną komunikację z RNS-E. Można tylko odebrać telefon i podczas rozmowy na ekranie nawigacji widać z kim rozmawiasz. Książka o której mówisz to tak na prawdę wpisy głosowe, które trzymane są w pamięci modułu BT. Moduł oznaczony symbolem D posiada taką funkcjonalność.

acha, czyli to zupełnie odrębna rzecz niż "to to" w nawi.

Najbardziej szkoda braku całości książki z telefonu (sim i telefon)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mi się zainstalować i połączyć z modułem o wadliwym sofcie tym z literką K

Mogę dzwonić i odbierać połączenie. Narazie brak jest sterowania z multikiery oraz książki na fisie.

Muszę jeszcze sprawdzić kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgrać książkę telefoniczną żeby pojawiała się na FISie?

Nic nie wgrywasz - wszystko jest odczytywane samoczynnie z telefonu.

Jaki masz system operacyjny w telefonie ? Jaki to telefon ?

Z Symbianem możesz mieć problem, bo rzadko kiedy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgrać książkę telefoniczną żeby pojawiała się na FISie?

Nic nie wgrywasz - wszystko jest odczytywane samoczynnie z telefonu.

Jaki masz system operacyjny w telefonie ? Jaki to telefon ?

Z Symbianem możesz mieć problem' date=' bo rzadko kiedy działa.

[/quote']

mam N70

mogę dzwonić i odbierać brak książki i nie wyświetla zasięgu. No i dalej nie mam sterowania z multikiery.

Pewnie mam zawalone kodowanie, ale już próbowałem kilka opcji i nic.

Teraz mam w navi 0300115

Bluetoth----------0011811

Moduł kierownicy----04031

Czy takie kodowanie jest prawidłowe, czy sprawa jest po innej stronie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wgrywasz - wszystko jest odczytywane samoczynnie z telefonu.

Jaki masz system operacyjny w telefonie ? Jaki to telefon ?

Z Symbianem możesz mieć problem, bo rzadko kiedy działa.

Ogolnie mam Treo650 (system Palm OS) ale z tym to inne bajki :)

Jak dziś próbowałem z SE W300i to ładnie się połączył i nawet wyświetliły się kontakty, potem w ramach eksperymentowania z poleceniami głosowymi wykasowałem całą książkę telefoniczną i po kolejnym połączeniu już tej książki nie wgrał.

No i mam problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że działa wszystko, czyli przyciski na kierownicy obsługują telefon i książka wyświetlana na FIS'ie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyrezaniu tempomatu i pelnego FISa przyszedl czas na fabryczny modul bluetooth. Pojawia sie jednak podstawowe pytanie. Czy jest mozliwosc podlaczenia modulu do radia concert II ? Jesli tak to jaka bedzie jego funkcjonalnosc? Dodam ze niestety nie dorobilem sie jeszcze multikiery...

dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Jak napisał Kolega Malik przycisk MODE powinien przełączać pomiędzy funkcjami RADIO, CD/MP3, TELEFON, NAVI. U mnie niestety mogę przełączać się tylko pomiędzy radiem a książką telefoniczną w telefonie (lista telefonów tylko na karcie SIM, ale jak dobrze zrozumiałem jest to wina modułu BT).

Z czego to wynika, że nie mogę przełączać sie pomiędzy innymi funkcjami?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomwi Źle zrozumiałeś. Wszystko działa u Ciebie tak jak należy. Przycisk MODE przełacza pomiędzy aktualnie wybraną funkcją RNS-E a książką telefoniczną, która jest podpinana przez moduł BT. Nie przełącza pomiędzy samymi funkcjami RNS-E.

Czyli, mając odpalone MP3 naciskasz MODE i idziesz do książki tel. Klawisze multifunkcji zaczynają kontrolować przewijanie wpisów na FIS, wybieranie numerów oraz głośność zestawu telefonicznego. Naciskając znowu MODE wracasz do MP3 i masz znowu sterownie z kiery kolejnością utworów, głośnością, itp.

Na inny tryb działania RNS-E (radio, CD, TV) musisz już przełączyć się "ręcznie" z poziomu samego RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jest jakis programik dla telefonow z symbianami ktory sie instaluje i wlacza sie po polaczeniu telefonu z bluetoothem symuluje on telefon bez symbiana i wszystko dziala jak nalezy wtedy :) jak sie dowiem co to za programik to wklepie nazwe albo i linka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...