Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bobikos napisał:

Widzę że masz RNS, tam jest kostka ISO3 a rozkład pinów dałeś z ISO zwykłego. Zrób może zdjęcie kabli, króre wchodzą do kostki radia. 

Odpowiadasz koledze @mravel?

Jeśli tak to później post kolegi gdzie pisał że ma concert 2.

9 godzin temu, mravel napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa - 

auto z Concert II, dolozone BOSE, BT fabryczny plus adapter na telefon w konsoli srodkowej.

BT dziala i mozna sie polaczyc ALE glos rozmowcy jest tylko przez glosnik centralny na podszybiu. Jakis pomysl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cos na bank jest porozwalane z kablami. Domin podlaczyl mi przod pod Concerta bezpośrednio a tył z BOSE - bo on tak ma i lepiej gra. Na moją prosbe zrobil podobno jak ORI i zostawil mi wtyczke z tylu do przelaczania sie -> BOSE lub jego wersja, teraz to zauważyłem. 

Po dyskusji z kolegą @bobikos udało mi się w końcu uruchomić głos rozmówcy z BT, ale jak wspominałem był TYLKO podawany przez ten głośniczek na podszybiu i to dość cicho.

Jak do tego usiadlem znowu to zauważyłem, że mam podłączone wszystkie 4 wtyczki do Concerta, a w przypadku BOSE nie ma przecież wtyczki B podpiętej, bo wszystko idzie na wzmak po wyjściu liniowym, czyli z przedwzmacniacza. Tylko jak to możliwe, że to tak działało przy włączonym BOSE? przecież BOSE wyłącza wzmak w radiu i przód nie powinien działać? W każdym razie wtyczke z radia (B) przepiąłem do luźnej wtyczki z patentu Domina. Po tym zabiegu mam z telefonu w głośnikach przednich.

Pytanie, czy orib BT i BOSE daje dzwiek rozmowcy tylko na przód, czy może całe audio w aucie? Bo u mnie jest tylko przód. Co wiecej nie jest on jakos dramatycznie glosny nawet, jezeli go podglosnie na max i dodam decybeli w VCDSie.

Na marginesie, we wtyczce w radiu nie ma kabla MUTE a wszystko działa, łacznie z wyciszaniem radia podczas rozmowy tel. Nie wiadomo o co chodzi. 

Tak to jest jak dajesz komuś robote do robienia zamiast ogarnać to samemu...

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77- adaptecje i kanały   odpowiadajce za bloscnosc tam znajdziesz i inne tez 133, 135 136 szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elmo814 napisał:

77- adaptecje i kanały   odpowiadajce za bloscnosc tam znajdziesz i inne tez 133, 135 136 szukaj

Juz to przeszedlem Bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry powinieneś zrobić porządek z BOSE. Jeśli potrzebujesz pomocy to daj zdjęcia instalacji. Podaj też kodowanie radia i BT

Pytanie czy w ogóle masz centralny głośnik wymieniony i podłączony pod wzmacniacz BOSE. 

Trochę dziwne że kodowanie coś zmieniło jeśli i tak miałeś podłączone wszystkie wtyczki do radia. Byćmoże jednak kabel do mute jest potrzebny. Ile masz kabli w kostce D?

PS trochę mnie zmyliłeś z tym zdjęciem RNS-E i iphona.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, tam jest roboty na cały dzień. W tygodniu nie mam jak do tego usiaść. 

Na logike to glosnik centralny w podszybiu musi być podłączony do BOSE, bowiem jak pisałem, Domin dorobił wtyczke na 4 kablach (od głośników przednich w drzwiach) przed samym radiem (tak to rozumiem). Za pośrednictwem tej wtyczki możesz podpiąć głośniki przednie w drzwiach bezpośrednio pod wzmak -> kostka B w radiu, zaś reszta idzie po BOSE lub zostawić spiętą kostkę i wtedy całość idzie przez wzmak BOSE.

Głos z BT idzie do wzmaka BOSE i dalej na głośniki przód plus centralny. Jak mam podpięty przód pod "Dominową wtyczke" czyli teoretycznie przód jak i tył pod BOSE to dzwięk BT jest na głośnkiach z przodu. Jak mam jednak przednie głośniki podpięte bezpośrednio do radia (wtyczka B ) zaś resztę pod BOSE, to dzwięk z BT jest tylko na głośniczku centralnym na podszybiu. Zatem z tego wynika, że głośnik centralny na podszybiu jest podpięty pod BOSE. 

Nie mogę zrozumieć, czy mając zainstalowane i prawidłowo skonfigurowane BOSE w aucie, wzmacniacz w radiu Concert II jest wyłączony czy włączony. Bo u mnie jest włączony. Inaczej bowiem przepinając wtyczkę od głośników przednich do radia, nie miałbym dzwięku w nich. Wydaje mi się, że majac podpięte jak nalezy BOSE to wzmak w radiu jest wyłączony i głośniki do niego podpięte (wtyczka B ) nie będą działać. Zatem możliwe, że pin BOSE z konstki jest nieprawidłowo podłączony.  

Po drugie, czy dzięk z BT jest słyszany tylko w głośnkikach z przodu plus centralny czy również tył? 

Głośnik przód centralny jest od zestawu BOSE.

Reasumując

1. nie mam mute we wtyczce D i ni chu nie wiem gdzie jest. BT działa, chociaż nie jest tak głośno jak bym sobie tego życzył, działa na przednich głośnikach + centralny na podszybiu (wersja podłączenia wtyczka BOSE) lub na samym centralnym w podszybiu (patent Domina). Jak rozmawiam przez tel, to radio się wycisza. 

2. BOSE zostalo dolozone, wszystkie kable we wtyczce C sa podpiete. 

3. jest dołożony "patent  Domina", który umożliwia przepięcie głośników przednich z BOSE pod radio -> wpięcie we wtyczke B

4. paten Domina działa mimo, że jest pin BOSE we wtyczce A. Gdzieś czytałem, że uruchomione jest BOSE to nie działa wyjście ze wzmaka w radiu, czyli kostka B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było wszystko w tym temacie ale wybaczcie (nie to żebym był leniwy) - studiować 94 strony to trochę za dużo jak dla mnie :).

Posiadam radio Concert na CD, kierownicę zwykła bez multifunkcji. Potrzebuję zestaw głośnomówiący.

Teraz pytania. Czy wystarczy że kupię sam moduł bluetooth, jeden z nowszych o oznaczeniu Q bądź nowszy, do tego wiązkę, podłączę to, dalej kodowanie i to wszystko? Czy to radio posiada wbudowany mikrofon czy trzeba go dodatkowo dokupić? Czy któryś z przycisków w moim radiu służy do odbierania oraz kończenia rozmów czy zawsze trzeba robić to smartfonem? Jeszcze jedno - może kiedyś zmienię kierownicę na multifunkcyjną, czy takim przypadku będę mógł odbierać i kończyć rozmowę z pozycji kierownicy

Przydałaby mi się jeszcze możliwość odtwarzania muzyki ze smartfona oraz z USB - może są jakieś polecane uniwersalne moduły żeby było wszystko łącznie z modułem do telefonu?

W radiu mam takie oznaczenia pinów.IMG_20200425_105012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny moduł to tylko rozmowy bez muzyki. Potrzebny jest mikrofon w łapce podsufitki, radiem bez multifunkcji nie da się odebrać połączenia.

Wszystko miałeś napisane w poprzednim Twoim temacie.

Tam też ktoś podał jaki moduł by możesz zainstalować niefabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem też tutaj bo biję się z myślami co będzie lepsze tzn. oryginalny moduł czy jakiś uniwersalny. Wolałbym mieć oryginalny, z drugiej strony mało funkcjonalny jest bo będzie działał tylko telefon, no i kompletny moduł z mikrofonem i wiązkami, montażem to też nie mały koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pelonek1 napisał:

Napisałem też tutaj bo biję się z myślami co będzie lepsze tzn. oryginalny moduł czy jakiś uniwersalny. Wolałbym mieć oryginalny, z drugiej strony mało funkcjonalny jest bo będzie działał tylko telefon, no i kompletny moduł z mikrofonem i wiązkami, montażem to też nie mały koszt.

Koszt to z 300 zł za graty z modułem high. Fabryczny bt fajnie się obsługuje kierownicą mf,dodatkowo masz na fisie książkę telefoniczną,obsługa przez radio jest zbędna gdy możesz to zrobić z kierownicy. Ja mam u siebie dodatkowo wpięty bt dla muzyki pod aux,ale myślę że go zmienię na zmieniarkę z bt bo brakuje mi możliwości przełączania utworów z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pila24 napisał:

Koszt to z 300 zł za graty z modułem high. Fabryczny bt fajnie się obsługuje kierownicą mf,dodatkowo masz na fisie książkę telefoniczną,obsługa przez radio jest zbędna gdy możesz to zrobić z kierownicy. Ja mam u siebie dodatkowo wpięty bt dla muzyki pod aux,ale myślę że go zmienię na zmieniarkę z bt bo brakuje mi możliwości przełączania utworów z kierownicy.

Wolałbym właśnie ORI moduł, tylko nie mam kierownicy multifunkcyjnej, no ale to pewnie za jakiś czas ogarnę też.

Na początek muszę zamontować instalację gazową, później będę zbierał graty pod raczej fabryczny bluetooth.

O jakim oznaczeniu moduł jest już w wersji HIGH? Pytam bo powoli będę się rozgladał i jak się coś trafi w dobrej cenie to będę kupował pewnie?

Będę potrzebował:

- moduł,

- mikrofon,

- wiązkę do modułu,

- wiązkę do mikrofonu.

Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

O jakim oznaczeniu moduł jest już w wersji HIGH

Pierwszy post poczytaj,masz wszystko opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam a4 b6 I radio concert II. co potrzebuje żeby zainstalować bt na tym radiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, puziom napisał:

Cześć

Mam a4 b6 I radio concert II. co potrzebuje żeby zainstalować bt na tym radiu ?

Potrzebujesz przeczytać minimum pierwszy post w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zalalo mi podloge pod fotelem pasazera i chyba usmiercilo modul BT. Po właczeniu radia, RNS-E mam brak dzwieku, na dole przekreslony glosniczek a na FIS napis PHONE. Po odpieciu modulu BT wszystko dziala. Z Modulem nie moge sie polaczyc przez VCDS, jaki modul zamiast obecnego moge kupic?

 

8P0862335H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomczas napisał:

Panowie. Zalalo mi podloge pod fotelem pasazera i chyba usmiercilo modul BT. Po właczeniu radia, RNS-E mam brak dzwieku, na dole przekreslony glosniczek a na FIS napis PHONE. Po odpieciu modulu BT wszystko dziala. Z Modulem nie moge sie polaczyc przez VCDS, jaki modul zamiast obecnego moge kupic?

 

8P0862335H

Masz moduł high i kolejny tez kup high. Niech literka nie będzie niższa od tego co miałeś. Pierw znajdź przyczynę zalania bo znów będzie to samo. Lub przenieś za schowek i tam nie zaleje modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem drugi taki sami. Teraz pytanie jak go dobrze zabezpieczyc przed ewentualnym kolejnym zalaniem? Mozna czyma owinac? Np folia stretch? Nowy modul trzeba adoptowac? Zadzialal bez zadnych problemow. Przyczyny powodzi zlokalizowane. Zatkany odplyw pod aku.

 

I mam jeszcze 1 pytanie. Od czego to kostka ktora trzymam w rece? Byla w obudowie BT.

20200623_175046.jpg

20200623_175036.jpg

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem powyżej-najbezpieczniej jest za schowkiem,tam nie ma opcji zalania. Musiał być tylko wiązkę wyciągnąć i przenieść tak by za schowkiem mógł się moduł schować. Sprawdź kodowanie modułu,czy jest zgodne z posiadanym wyposażeniem auta (kiera MF, rns-e)przy złym kodowaniu potrafi aku rozładować . Kabelek cholera wie od czego 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym module jest mozliwy dostep do kontaktow z ksiazki telefonicznej telefonu? Bardzo mi tego brakuje. Moge tylko zapisac nowe kontakty w radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...