Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo kodowania,dziś w a4b7 chciałem podmienić moduł na high (kiedyś zamontowałem tam wersje D,ale od tego czasu doszła kiera MF i rnse wiec przydało by się na wyższym zmienić moduł). Jest problem taki iż przy połączeniu z modułem (klon + vcds 20.4) pokazuje wyzerowane kodowanie i przy próbie przekodowania wywala błąd jak na foto 20200626_115559.jpg20200626_115607.jpg

przy połączeniu interfejsem kkl i vcds 1.2 lite pokazuje kodowanie z kosmosu i nie daje się przekodować 

20200626_151702_1.jpg

myślę iż moduł jest uwalony programowo. Można dzwonić jak jest podłączony,ale bez kodowania nie mam sensu 

@Tom A4 może spotkałeś taki przypadek?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, tomczas napisał:

Przy tym module jest mozliwy dostep do kontaktow z ksiazki telefonicznej telefonu? Bardzo mi tego brakuje. Moge tylko zapisac nowe kontakty w radio

To jest high i normalnie powinny być kontakty na fisie,musisz tylko zakodować pod komfort i kierownicę MF.  Sprawdź kodowanie jakie jest obecnie 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem takiego przypadku. Obstawiam dwie rzeczy albo klon nie radzi sobie z kodowaniem albo bt ubite programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom A4 napisał:

Sam nie miałem takiego przypadku. Obstawiam dwie rzeczy albo klon nie radzi sobie z kodowaniem albo bt ubite programowo.

Jeszcze nie miałem problemów z kodowaniem na tym klonie a w różnych autach robiłem adaptacje i kodowania , przed chwilą podłączyłem moduł bt poprzez gateway na stole i próbowałem poprzez can przekodować ale zachowanie modułu identyczne jak na linii K. Raz wyzerowany a raz kodowanie z kosmosu. Myślę że walniety programowo się trafił,fizycznie elektronika wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie moge polaczyc sie VCDS z nowym BT. Natomiast dzialac dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomczas napisał:

Ja niestety nie moge polaczyc sie VCDS z nowym BT. Natomiast dzialac dziala. 

Pewnie masz kabel kkl,niestety trzeba miec nieco lepszy kabelek by się połączyć bez problemów. Ale spróbuj moim patentem:

Włącz vcds,wyłącz  stacyjke i kliknij na 77 telefon, po 5 sekundach włącz stacyjke i możliwe ze się połączy. Zrób kilka prób,u mnie to działało na kkl,jeszcze możesz w ustawianiach portu com na którym masz interfejs zejść z opóźnieniami do 1ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24 ja też myślę że BT uwalony , tym bardziej że na stole przez gatka podpinałeś 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pila24 napisał:

Jeszcze nie miałem problemów z kodowaniem na tym klonie a w różnych autach robiłem adaptacje i kodowania , przed chwilą podłączyłem moduł bt poprzez gateway na stole i próbowałem poprzez can przekodować ale zachowanie modułu identyczne jak na linii K. Raz wyzerowany a raz kodowanie z kosmosu. Myślę że walniety programowo się trafił,fizycznie elektronika wygląda ok.

Być może że trafił się ubity programowo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy BT trzeba przyuczyc do vinu? Albo pewnie zmienic kodowanie na obsluge telefonu? Dzisiaj doglebnie sprawdzilem modul i nic nie slychac podczas polaczenia. Ani mnie, anie rozmowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pila24 napisał:

Pewnie masz kabel kkl,niestety trzeba miec nieco lepszy kabelek by się połączyć bez problemów. Ale spróbuj moim patentem:

Włącz vcds,wyłącz  stacyjke i kliknij na 77 telefon, po 5 sekundach włącz stacyjke i możliwe ze się połączy. Zrób kilka prób,u mnie to działało na kkl,jeszcze możesz w ustawianiach portu com na którym masz interfejs zejść z opóźnieniami do 1ms

Udało mi się tym sposobem, jednak nic nie mogę zdziałać. Jakbym nie zakodował to i tak nie mam żadnego dźwięku w głośnikach, nie działa też mikrofon. Telefon ładnie się łączy, wycisza podczas wykonywania połączenia, no ale nic nie słyszę. W dalszym ciągu nie mam dostępu do kontaktów.


Niżej załączam kodowanie.

106093311_719407158891955_3208263753344568520_n.jpg

106200616_726402678174454_1787305520903612908_n.jpg

106001557_582251872493268_3719789976084627722_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ktore piny warto zwrocic szczegolna uwage? Mnie juz slychac u rozmowcy, natomiast ja dalej nic nie slysze. Nie ma tez dzwieku zalaczanego BT.

Zmienilem kodowanie na 1 z przodu i ksiazka telefonicznia pieknie chodzi.

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomczas napisał:

Na ktore piny warto zwrocic szczegolna uwage? Mnie juz slychac u rozmowcy, natomiast ja dalej nic nie slysze. Nie ma tez dzwieku zalaczanego BT.

Cytat

BT RNS-E
pin 1 zasilanie bt(+) pin 15 kostka D
pin 2 zasilanie bt (masa) - pin 12 kostka D
pin 8 sygnał tel + pin 12 kostka C
pin 9 sygnał tel - pin 6 kostka C
pin 11 + mikrofonu
pin 12 - mikrofonu
pin 15 k-line pin 5 kostka B
pin 16 wyciszenie TEL MUTE pin 11 kostka D
pin 17 CAN HIGH pin 9 kostka D
pin 18 CAN LOW pin 10 kostka D

PIN 8 i 9. Tylko pierwszy rząd pinów Cie interesuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze modul jest w jakis sposob uszkodzony? Nic nie moge zdzialac. Rozmowcy mnie slysza, ja nie slysze ich w dalszym ciagu.

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Przedzwonilem przrwody rns-e - bt. Miernik nie zapiszczal na tel+ i tel-, ale rownież milczał na mik+ i mik-. A mikrofon dziala. Juz zglupialem.

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości podeślij foto kolorów kabli w tej tajemniczej wtyczce w puszcze razem z BT - to chyba od modułu sterowania głosowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Banan napisał:

a tak z ciekawości podeślij foto kolorów kabli w tej tajemniczej wtyczce w puszcze razem z BT - to chyba od modułu sterowania głosowego???

Prosze bardzo. Przy okazji odkrylem takie kwiatki. Dodam ze przedn rns-e bylo radio concert 2 chyba, bo taka mam ksiazeczke w papierach od auta, a za radiem meksyk w kablach. Z drugiej strony skoro wczesniej modul dzialal, to ten tez powinien na takiej kabelkologii

20200629_124704.jpg

20200629_124816.jpg

20200629_124458.jpg

20200629_123756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba byl inny modul telefonu stad te wtyczka ( po koloroach wyglada jak do podstawki w podlokietniku ) - popraw wszystko porzadnie i musi działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radiem jest faktycznie wtyczka jak od dodatkowego telefonu. Nie mam juz pomyslu co poprawic. Przewertowalem wszystkie kable 2x. Na dodatek teraz nie moglem sie polaczyc z BT. Laczylo i od razu rozłączalo... rece mi juz opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radiem lużna wtyczka czerwona 10 pin? 

 

Ja bym zrobil calkiem nowa wiazke od bt do rnse 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radiem jestbczerwona wtyczka, ale jest ona wpieta w przejsciowke do rns-e sa. Sa chyba 3 przewody. Na pewno zielonyni czarny od tel+ i tel- i chyba mute. Tak jak mowie. Wypialem stary zalany modul i wpialem nowy. Moze faktycznie cos z wiazka. Ale nie szarpalem, nie ciaglem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...