Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni kierownik niezłą fuszere zrobił. Tak jak banan pisze - zrób nową wiązkę bo koszt nie jest zbyt duży a pozbędziesz się tego burdelu za radiem.

I skorzystaj z mojej rady która dałem wcześniej

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja jeszcze dopowiem że oryginalnie przewody NF- i NF+ te od modułu BT do radia są skręcone dokładnie tak samo jak CANy. U siebie mam puszczone normalnie wszystkie kable zwyczajne jak w każdej innej wiązce, a jedyne co jest innego to dałem kabel dobrej jakości audio 2 żyłowy ekranowany do mikrofonu w lampce. Nikt nigdy nie skarżył się na szumy czy inne zakłócenia rozmawiając ze mną przez BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica była spora ,ale jeszcze myślę by kabel od mikrofonu zmienić na lepszy. Nikt się nie skarży teraz na szumy,trzaski,ale zawsze można coś jeszcze poprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odsylam moduł. Dzisiaj juz przestal reagowac na cokolwiek. Rozmawialem ze sprzedajacym. Nakreslilem temat i doszlismy bez problemu do porozumienia. Sam stwierdzil ze nawet nie wiedzial ze ma BT, do puki nie rozebrał auta. Zamowilem drugi, tez taki sam z kawalkiem wiazki. Jak teraz bedzie coś nie halo to pociagne nową wiązke. Mikrofon mam ori. Nigdy nie miałem z nim problemów, wiec go wykorzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odeslalem modul zrobilem nowa wiazke bt-rnse i wszystko działa jak talala :) Dzięki wszystkim za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowie mi ktoś czy mikrofon o oznaczeniu 3B0035711B podejdzie czy musi to być koniecznie 8L1862373A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wenson napisał:

Witam,

podpowie mi ktoś czy mikrofon o oznaczeniu 3B0035711B podejdzie czy musi to być koniecznie 8L1862373A ?

Powinien zabanglać normalnie,tylko gorzej z wpasowaniem będzie w oryginalne miejsce w lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym: czy modół BT obsłuży mój telefon? Gdzie to można sprawdzić ? No i czy modół z końcówka AA bedzie działał normalnie, jest lepszy od tego z końcówką Q skoro jest z młodszego rocznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, martinger416 napisał:

A o co chodzi z tym: czy modół BT obsłuży mój telefon? Gdzie to można sprawdzić ? No i czy modół z końcówka AA bedzie działał normalnie, jest lepszy od tego z końcówką Q skoro jest z młodszego rocznika? 

Moduły H,K,Q są tym samym sprzętem różnią się oprogramowaniem. Moduły N,S,AA to nowszy sprzęt i wyższe oprogramowanie. Polecam AA,bez problemu wczytuje książkę na fis gdy jest długa historia połączeń. Wszystkie wcześniejsze moduły mają z tym problem. Oczywiście z każdym telefonem może być inaczej. Im nowszy moduł tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 22:38, pila24 napisał:

Moduły H,K,Q są tym samym sprzętem różnią się oprogramowaniem. Moduły N,S,AA to nowszy sprzęt i wyższe oprogramowanie. Polecam AA,bez problemu wczytuje książkę na fis gdy jest długa historia połączeń. Wszystkie wcześniejsze moduły mają z tym problem. Oczywiście z każdym telefonem może być inaczej. Im nowszy moduł tym lepiej.

I chyba warto to podkreślić, bo może umknąć: jak macie problemy z trwającym w nieskończoność "PLEASE WAIT", albo "NO ENTRIES", to polecam usunąć co się da z historii połączeń telefonu. U mnie w module z literką 'S' czytanie jednego wpisu trwa średnio 0.5 sekundy. Można sobie zatem wyobrazić ile trwałoby przeczytanie 1000 wpisów (a tyle miałem). Po wyczyszczeniu historii została mi książka adresowa - ok. 100 wpisów, więc wczytywała się ok. minutę.

/jayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jayu napisał:

I chyba warto to podkreślić, bo może umknąć: jak macie problemy z trwającym w nieskończoność "PLEASE WAIT", albo "NO ENTRIES", to polecam usunąć co się da z historii połączeń telefonu. U mnie w module z literką 'S' czytanie jednego wpisu trwa średnio 0.5 sekundy. Można sobie zatem wyobrazić ile trwałoby przeczytanie 1000 wpisów (a tyle miałem). Po wyczyszczeniu historii została mi książka adresowa - ok. 100 wpisów, więc wczytywała się ok. minutę.

/jayu

U mnie wersja AA (czyli sprzętowo to samo co wersja S) wczytała 200 kontaktów w ciągu 20 sekund,więc 0,1s na jeden kontakt. Nowsze wersje (8p1) nie są wcale szybsze,mają poprawione inne błędy i lepszą kompatybilność. Szczerze to nie wiem dlaczego tak u Ciebie długo wczytuje kontakty,nawet stare wersje typu F wczytują z prędkością 0,1s na kontakt,oczywiście jeżeli historia połączeń nie jest zbyt obszerna-jezeli tak będzie to nie wczytają w ogóle książki na fis (ale na rnse lub bns 5.0 wczytają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pila24 napisał:

U mnie wersja AA (czyli sprzętowo to samo co wersja S) wczytała 200 kontaktów w ciągu 20 sekund,więc 0,1s na jeden kontakt. Nowsze wersje (8p1) nie są wcale szybsze,mają poprawione inne błędy i lepszą kompatybilność. Szczerze to nie wiem dlaczego tak u Ciebie długo wczytuje kontakty,nawet stare wersje typu F wczytują z prędkością 0,1s na kontakt,oczywiście jeżeli historia połączeń nie jest zbyt obszerna-jezeli tak będzie to nie wczytają w ogóle książki na fis (ale na rnse lub bns 5.0 wczytają).

Łukasz a czy wszystkie moduły obsługują tą samą liczbę kontaktów, czy nowsze więcej? Jak pamiętasz ja mam F i nie wyświetla mi wszystkich nawet jak mam wpisane +48 w numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pelonek1 napisał:

Łukasz a czy wszystkie moduły obsługują tą samą liczbę kontaktów, czy nowsze więcej? Jak pamiętasz ja mam F i nie wyświetla mi wszystkich nawet jak mam wpisane +48 w numerze.

Trudno mi powiedzieć,bo nie mam wystarczającej liczby kontaktów w telefonie ?

Jak chcesz to mogę Ci podesłać nowszy moduł na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Trudno mi powiedzieć,bo nie mam wystarczającej liczby kontaktów w telefonie ?

Jak chcesz to mogę Ci podesłać nowszy moduł na testy.

Przed chwilą patrzyłem i mam ich prawie 1400, większość słuźbowych jednak wszystkie potrzebne, także książka na testy odpowiednia :). Najczęściej dzwonię do małżonki i czasem ten kontakt jest czasem go nie ma. Wyczyszczę jeszcze raz spis połączeń i zobaczę czy coś się zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Przed chwilą patrzyłem i mam ich prawie 1400, większość słuźbowych jednak wszystkie potrzebne, także książka na testy odpowiednia :). Najczęściej dzwonię do małżonki i czasem ten kontakt jest czasem go nie ma. Wyczyszczę jeszcze raz spis połączeń i zobaczę czy coś się zmieni. 

To u Ciebie jest co wczytywać ? jak znajdziesz wpis żony po wciśnięciu przycisku MODE,to wciśnij przycisk wybierania głosowego i wypowiedz komendę "save",po tym siri zapyta dwukrotnie jak nazwać kontakt z tego numeru,powtórz dwukrotnie i zostanie zapisany jako np. ŻONA, po tym wciśnij wybieranie głosowe i wypowiedz komendę "select name" siri zapyta o nazwę,powiedz ŻONA i po 2-3 sekundach od odtworzenia nazwy kontaktu wypowiedz komendę "call" i nasza siri zacznie dzwonić pod ten kontakt. Brzmi skomplikowane,ale eliminuje potrzebę szukania kontaktu na fisie,a trwa całe to wybieranie głosowe jakieś 7-8 sekund. I nie będziesz musiał szukać kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj podlaczylem pod rns-e modul bt z koncówką C. Zestaw pochodzi z a3 8p. Nie mam podpietego jeszcze mikrofonu. Mogę dzwonic i odbierac polaczenia.

1) Po odebraniu połaczenia cisza w glosnikach?? Coś z kodowaniem?

2) komp nie widzi modulu bt??- zły modul??

Co jeszcze sprawdzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz się połaczyć vcds? Jakim próbowałeś?  Jeżeli moduł był wcześniej zamontowany w a3 8p to jest zakodowany na diagnoze po can i po linii k sie nie połączysz - musiałbyś sie w a3 połączyć i przekodować albo na stole ( mogę ogarnąć i kolega @pila24też da radę ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzyb01 napisał:

1) Po odebraniu połaczenia cisza w glosnikach?? Coś z kodowaniem?

Pokaż fotkę gdzie się wpiąłeś sygnałami tel + i tel -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Banan napisał:

Nie możesz się połaczyć vcds? Jakim próbowałeś?  Jeżeli moduł był wcześniej zamontowany w a3 8p to jest zakodowany na diagnoze po can i po linii k sie nie połączysz - musiałbyś sie w a3 połączyć i przekodować albo na stole ( mogę ogarnąć i kolega @pila24też da radę ) 

Mam vcds Hex v2. Jak mi podpowiecie który pin dociągnąć do bt to sam ogarnę. W obd sa dwie linie can + i -

@pila24 

Cytat

Pokaż fotkę gdzie się wpiąłeś sygnałami tel + i tel -

 Wszystko podpinane zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. Nie powiem robiłem to późno wieczorem i mogłem się pomylić. Wrócę z pracy to sprawdzę poprawność podłączenie pinów. 

Edytowane przez Grzyb01
dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gatewaya się nie podepniesz ( do bluetooth idzie can infotaimnent o innej prędkości )  ale jak chcesz to spróbuj - pin 6 obd to can h a pin 14 canl 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...