Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Wina wiązki na 100%, tak jak piszę kolega turbobastard

u mnie wyglądało to tak że z rns-e do wiązki z auta założyłem(jak większość z nas) przejściówka w którą wlutowałem bt.Dwa dni walki z tym dni,dwa auta rozebrane :facepalm: i w końcu wizyta u fachowca i problem tkwił w ebanej przejściówce bo prąd się tracił na niej :kwasny:

książka jest widoczna,kontakty na fisie są widoczne,wszystko poprawnie działa poza głosem :kwasny:

Dzięki !

Przynajmniej wiem gdzie szukać, bo wcześniej już mi trochę "rence opadli" ;)

Edytowane przez Labdoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam pytanko czy moduły z końcówką D,E będą działać z SG3?.

Pytam o te moduły z racji montażu pod concerta.Radio na 100% nie będzie zmieniane na rns-e, więc podstawa wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie pomoże?

Panowie mam pytanko czy moduły z końcówką D,E będą działać z SG3?.

Pytam o te moduły z racji montażu pod concerta.Radio na 100% nie będzie zmieniane na rns-e, więc podstawa wystarczy :D

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie BT, wszystko podłączone jak należy, moduł koncówka Q i działa, jest tylko jedno ale. Przy połączeniu przychodzącym czasem wyświetla sam numer a czasem wyświetla kontakt z książki zamiast numeru (czyli tak jak powinno być). Telefon to Xperia Z, android 4.4.4, książka zsynchronizowała się w całości działa zarówno z RNS-E jak i z FISa. Nie zauważyłem jakichś zależności pomiędzy tym kiedy wyświetla sam nr a kiedy kontakt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie BT, wszystko podłączone jak należy, moduł koncówka Q i działa, jest tylko jedno ale. Przy połączeniu przychodzącym czasem wyświetla sam numer a czasem wyświetla kontakt z książki zamiast numeru (czyli tak jak powinno być). Telefon to Xperia Z, android 4.4.4, książka zsynchronizowała się w całości działa zarówno z RNS-E jak i z FISa. Nie zauważyłem jakichś zależności pomiędzy tym kiedy wyświetla sam nr a kiedy kontakt :/

Jeżeli po połączeniu telefonu z BT nie odblokujesz telefonu nie będzie wyświetlał kontaktów. Tak samo jak przy połączeniu z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdety, nigdy nie odblokowywałem telafonu i zawsze zciagał kontakty bez najmniejszego problemu bt ma inne uprawnienia niz usb w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc:


Czy oprócz tych 8-miu przewodów z BT do Concerta dodaje się może jakieś inne przewody, bo po podłączeniu wszystkiego u siebie zgodnie z tym co na forum, to nie mam prawie nic:


- nie ściąga się książka telefoniczna :(


- przyciski funkcyjne na MK praktycznie nie działają (na FIS-ie - no function) :(


- działa głośność i przewijanie stacji radia (rolka lewa i prawa) :)


- przyciskając sterowanie głosem odzywa się Helga i podaje swoje komendy- a gdy podaję do mikrofonu komendę, np.: "phone book" mówi, że książka tel. jest "empty"- to rozumiem, nie ma książki ściągniętej, nie ma numerów ;)


- po przekręceniu stacyjki słychać dźwięk parowania telefonu z BT, na wyświetlaczu pojawia się napis "PHONE"- czyli się łączy :)


- przycisk Mode nie działa w ogóle (na FIS-ie :"no funktion") :(


Zauważyłem jednak, że przyciskając lewą rolkę mogę odebrać i zakończyć "tylko" przychodzącą rozmowę tel. :)


Połączenia (wiązkę) sprawdzałem zgodnie z rozpiską dwa razy, są OK.


Mam dokładaną wcześniej kierownicę multifunkcyjną 4-ramienną, dołożony BT z końcówką N, oryginalny mikrofon, radio Concert II, telefon iPhone 4S, wiązkę kupiłem gotową, do lutowania w Naviku.


A takie mam obecnie kodowania - telefonu(77): 0001622, radia(56):0001444, kierownicy(16):04142.


MOŻE w tych kodach coś nawaliłem, próbowałem inne kodowania i nic, nie mam już pomysłów?! :facepalm:


Ktoś coś poradzi !? PILNE !!!


Może moduł z N ma podstawową funkcjonalność?!


W jaki sposób zgrywają się kontakty aby były na FIS-ie, trzeba gdzieś wchodzić, czy to dzieje się automatycznie, bo chyba nie wiem, jak się to obsługuje !?


Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kodowanie ok. radio powinieneś mieć 01265 - jeśli masz Bose i diversity (lub bez Bose 01065, a bez diversity i bez Bose 01064), moduł kierownicy też zakodowany dobrze. A czy zaadaptowałeś licznik? Trzeba w kanale 62 adaptacji licznika (17) dodać cyfrę 2 do liczby jaka tam występuje (prawdopodobnie 17+2 czyli do wpisania 19). Co do głosowej książki to nie ściągnie Ci jej z telefonu, tylko musisz sam sobie wprowadzić do pamięci modułu BT. Kontakty z telefonu powinny być na FIS, ale nie wiem czy w przypadku zakodowanych nie komfortowych funkcji będzie wyświetlać kontakty z pamięci telefonu, może tylko z karty SIM. Najpierw wszystko dobrze zakoduj i sprawdź. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kodowanie ok. radio powinieneś mieć 01265 - jeśli masz Bose i diversity (lub bez Bose 01065, a bez diversity i bez Bose 01064), moduł kierownicy też zakodowany dobrze. A czy zaadaptowałeś licznik? Trzeba w kanale 62 adaptacji licznika (17) dodać cyfrę 2 do liczby jaka tam występuje (prawdopodobnie 17+2 czyli do wpisania 19). Co do głosowej książki to nie ściągnie Ci jej z telefonu, tylko musisz sam sobie wprowadzić do pamięci modułu BT. Kontakty z telefonu powinny być na FIS, ale nie wiem czy w przypadku zakodowanych nie komfortowych funkcji będzie wyświetlać kontakty z pamięci telefonu, może tylko z karty SIM. Najpierw wszystko dobrze zakoduj i sprawdź. :wink:

DZIAŁA !!!

Sławek wielkie dzięki za pomoc - przyczyna: brak zmiany kodowania w liczniku o 2, czyli z 17 na 19. Powiem szczerze, że nawet o tym nie wiedziałem.

Czy kontakty na FIS-ie (z iPhone 4S) pobierane są tylko z karty SIM, bo gdzieś w wątku chyba czytałem, że pobierane są z telefonu też, ale w jaki sposób?!

A jak się wprowadza kontakty do książki głosowej, bo nie znalazłem ?!

...................................................................................................................................................................................................................

Okazuje się, że z iPhone 4S ściągają się kontakty i z karty SIM i z telefonu i się ładnie wyświetlają na FIS-ie - potrzeba było trochę czasu.

W przypadku połączenia BT z radiem Concert II i kierownicą multi działa wszystko bez zarzutów.

POLECAM

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kodowanie ok. radio powinieneś mieć 01265 - jeśli masz Bose i diversity (lub bez Bose 01065, a bez diversity i bez Bose 01064), moduł kierownicy też zakodowany dobrze. A czy zaadaptowałeś licznik? Trzeba w kanale 62 adaptacji licznika (17) dodać cyfrę 2 do liczby jaka tam występuje (prawdopodobnie 17+2 czyli do wpisania 19). Co do głosowej książki to nie ściągnie Ci jej z telefonu, tylko musisz sam sobie wprowadzić do pamięci modułu BT. Kontakty z telefonu powinny być na FIS, ale nie wiem czy w przypadku zakodowanych nie komfortowych funkcji będzie wyświetlać kontakty z pamięci telefonu, może tylko z karty SIM. Najpierw wszystko dobrze zakoduj i sprawdź. :wink:

DZIAŁA !!!

Sławek wielkie dzięki za pomoc - przyczyna: brak zmiany kodowania w liczniku o 2, czyli z 17 na 19. Powiem szczerze, że nawet o tym nie wiedziałem.

Czy kontakty na FIS-ie (z iPhone 4S) pobierane są tylko z karty SIM, bo gdzieś w wątku chyba czytałem, że pobierane są z telefonu też, ale w jaki sposób?!

A jak się wprowadza kontakty do książki głosowej, bo nie znalazłem ?!

Nie ma za co :hi:, chyba rzeczywiście nie ma dużo info o liczniku w temacie (pierwszym poście).

Z czego są pobierane kontakty w iPhone to Ci nie podpowiem, bo nie mam iPhone, ale ogólnie moduły high pobierają kontakty z tel. i z SIM.

Książkę głosową wprowadzasz do pamięci modułu głosowo wg. komend które masz podane w pierwszym poście, czytałem kiedyś że istnieje podobno drugie rozwiązanie ale niestety nie pamiętam już jakie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, jak wprowadza się komendy głosowe do BT, tzn. co dokładnie po kolei się robi-mówi (po angielsku) ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, jak wprowadza się komendy głosowe do BT, tzn. co dokładnie po kolei się robi-mówi (po angielsku) ?!

Po wciśnięciu głosowego wybierania masz sygnał i po sygnale mówisz "store name", a "kobitka" Cię już dalej prowadzi, każe Ci podać imię (zostaje powtórzone) potem musisz podać numer po angielsku najlepiej po kilka cyfr (wtedy ona powtarza), można pojedynczo ale wtedy bardziej się jej myli i dłużej to trwa. Ja wprowadzałem po trzy cyfry. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Spróbuję załatwić sprawę metodą prób i błędów.

Dałem radę !!! :banan:

Prawie musiałem zacząć seplenić aby wszystkie cyferki zrozumiała ta z BT. ;)

Jest OK.

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam spostrzeżenie co do połączeń BT z Concertem, a mianowicie:

na foto1, w kostce IV pin 3 na rozpisce ma "+" a pin 4 "-" a na wlepie na radiu (foto2) jest odwrotnie (można wzrokowo porównać). To jak jest prawidłowo !?

1-http://s7338.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=KlRP6NMX9KFB0mwBvR1cHGuPUnA59diz3_MpDtSoCfgu3Q0KPm0wjDbtBLCkSf8sSPmLR92PIfp11wxhhXTYPltWMyJyvoQVBA1m3bWL4c0&pv=2

2-http://s7007.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=Lh5kRLivaO1z6rTR84tOAfv4YbIoU9ERU3wzAMmSfoquR5vGAgTDOMAdf6fn0FJL110eaDbhKY03aA5x6iERGo4wpT8_UnVkY5x3BzfxNTI&pv=2

Czy oprócz tych 8-miu przewodów z BT do Concerta dodaje się może jakieś inne przewody, bo po podłączeniu wszystkiego u siebie zgodnie z tym co na forum, to nie mam prawie nic:

- nie ściąga się książka telefoniczna,

- przyciski funkcyjne na MK praktycznie nie działają (na FIS-ie - no function),

- działa głośność i przewijanie stacji radia (rolka lewa i prawa),

- przyciskając sterowanie głosem odzywa się Helga i podaje swoje komendy- a gdy podaję do mikrofonu komendę, np.: "phone book" mówi, że książka tel. jest "empty".

Po przekręceniu stacyjki słychać dźwięk parowania telefonu z BT, czyli się łączy.

Przycisk Mode nie działa w ogóle. (na FIS-ie :"no funktion")

Zauważyłem jednak, że przyciskając lewą rolkę mogę odebrać i zakończyć "tylko" przychodzącą rozmowę tel.

Połączenia (wiązkę) sprawdzałem zgodnie z rozpiską dwa razy, są OK.

Mam dokładaną wcześniej kierownicę multifunkcyjną 4-ramienną, dołożony BT z końcówką N, oryginalny mikrofon, radio Concert II, telefon iPhone 4S, wiązkę kupiłem gotową, do lutowania w Naviku.

A takie mam obecnie kodowania - telefonu(77): 0001622, radia(56):0001444, kierownicy(16):04142.

MOŻE w tych kodach coś nawaliłem, może jakiś reset, nie mam już pomysłów?!

Ktoś coś poradzi !? PILNE !!!

zastanawia mnie twoje 8 przewodów w wiazce jak jest ich 10 do podlaczenia :)

+,-

tel + i-

k line

can h

can l

mic masa i sygnał

i mute

daje nam 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem, że wszystkich przewodów w wiązce z BT jest 10, ale nie brałem pod uwagę oczywistych dwóch przewodów mikrofonu.

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jak zresetować moduł bluetooth Q?

W momencie podłączenia telefonu przez buetooth blokuje głos z radia, a na fisie jest komunikat "Insert phone". górny fis równiez jest zablokowany nie można już nic zrobić do momentu wyłączenia samochodu, zamknięcia i pozostawienia samochodu na kilka minut (Ewentualnie wyjęcie bezpiecznika).

Taka sama sytuacja ma miejsce przed podłączeniem telefonu w momencie nacisniecia przyciku R/T (ten sam komunikat na Fisie i wszystko zablokowane).

Zestaw działał przez ok 1 rok, może trochę dłużej.

Miał ktoś podobny przypadek? Zestaw padł, czy raczej wina instalacji?

Pozdrawiam,

Edytowane przez malybz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorobiłem się bluetootha i próba załadowania skończyła się porażką. Mam moduł H oraz rsn-e high, kierownica i fis działają, ale nie ma kontaktów w rsn-e. Podczas kodowania nie chce program przyjąć odpowiednich wartości. Pokazuje vcsd, że chce 5 znaków. Wpisane obecnie jest 7. Próba zmiany czegokolwiek kończy się błędem, że powinno być 5 znaków, ktoś miał coś podobnego? jest możliwość rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...