Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale koledze Qvava chyba nie chodzi o przekodowanie, a o same komendy w języku niemieckim. Przynajmniej ja tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

żeby poznać komendy w języku niemieckim wystarczy wcisnąć prawy guzik na kierownicy i powiedzieć "HILFE"

komendy pojawią się na wyświetlaczu i dodatkowo zostaną odczytane.

Jeśli ktoś nie zna niemieckiego wystarczająco dobrze, wystarczy że weźmie słownik do samochodu i sprawdzi (można też przepisać lub zrobić "screena" i sprawdzić w necie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o WŁAŚNIE o to mi chodziło KONIAN :good: Po prostu nie bardzo kumam co ona do mnie mówi i dla tego chciałem o przetłumaczenie na polski. Teraz pędzę sprawdzić to słowo "HILFE"

Ps. UCZCIE SIĘ JĘZYKÓW :embarrassed:[br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 19:03_________________________________________________niestety HILIFE nie działa. Chyba że ja źle wymawiam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, działa. Musisz coś źle robić. Kiedy mówisz "Hilfe", to Helga odpowiada, że Cię nie rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, działa. Musisz coś źle robić. Kiedy mówisz "Hilfe", to Helga odpowiada, że Cię nie rozumie?

skad kolega ma wiedziec co mowi Felga skoro nie rozumie niemieckiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas masakra :) Jeśli nie znasz niemieckiego to po cholerę męczysz się z niemieckim? Przełącz sobi na angielski, hiszpański, portugalski czy włoski. Czy żadnego z tych języków nie kumasz?

A jesteś wogóle pewien, że tam jest włączony niemiecki? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język SDS ustawia się też w menu RNSe, ale musi być włożona płyta navi, na niej są pliki SDS i ładują się do flasha navi. Jeśli chodzi o wybieranie numerów głosem, to najlepiej wpisać sobie numery do książki adresowej, przypisać nazwę głosową (name tag) i wystarczy przejść do katalogu lub telefonu i po naciśnięciu SDS na kierownicy powiedzieć "call" i nazwę głosową zapisanego numeru. Do numerów zapisanych w ten sposób można też dopisać adres jako cel podróży i wtedy po przejsciu do katalogu naciskami SDS na kierownicy i wymawiamy "navigate to (nazwa głosowa)" i nawigacja prowadzi do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MALIK jak bym miał dostęp do VAG-a to bym sobie ustawił j. angielski. Poza tym po niemiecku też trochę kumam. Chodzi mi o przetłumaczenie komend głosowych, które głos wypowiada "HELGA".

Poza tym głośnik działa na pewno bo jak podaję nr telefonu to reaguje i dzwoni.

PS. HILIFE nie działa - chyba że źle wypowiadam lub coś innego :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MALIK jak bym miał dostęp do VAG-a to bym sobie ustawił j. angielski. Poza tym po niemiecku też trochę kumam. Chodzi mi o przetłumaczenie komend głosowych, które głos wypowiada "HELGA".

Poza tym głośnik działa na pewno bo jak podaję nr telefonu to reaguje i dzwoni.

PS. HILIFE nie działa - chyba że źle wypowiadam lub coś innego :embarrassed:

sprobuj "Helga bitte hilfe me"

inaczej... "HILFE" wystarczy i zaczyna "wirklisze komando zind" i nawala po koleji :polew:

Malik - ja próbowałem kiedyś w swoim AVF 03.2004 zwykłym kablem KKL (Adadur podłaczył) i wyszła kupa bo nie chciał wejść w 77-telephone...

tylko CAN do tego czy jakaś specjalna wersja softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komenda "HILFE" działa :good:, "HELGA" mówi wszystkie komendy po kolei, ale nie pokazuje na FIS-ie :confused4:

ps. dzięki malik będę krzyczał ha ha

no ale chociaż wiesz jakiej wymowy wymaga... tak się nauczyłem bestii

Malik - jak znajdziesz chwilkę to zerknij na moje powyższe pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komenda "HILFE" działa :good:, "HELGA" mówi wszystkie komendy po kolei, ale nie pokazuje na FIS-ie :confused4:

ps. dzięki malik będę krzyczał ha ha

Komendy nie wyświetlają się na FISie tylko na ekranie navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MALIK jak bym miał dostęp do VAG-a to bym sobie ustawił j. angielski. Poza tym po niemiecku też trochę kumam. Chodzi mi o przetłumaczenie komend głosowych, które głos wypowiada "HELGA".

Poza tym głośnik działa na pewno bo jak podaję nr telefonu to reaguje i dzwoni.

PS. HILIFE nie działa - chyba że źle wypowiadam lub coś innego :embarrassed:

sprobuj "Helga bitte hilfe me"

inaczej... "HILFE" wystarczy i zaczyna "wirklisze komando zind" i nawala po koleji :polew:

Malik - ja próbowałem kiedyś w swoim AVF 03.2004 zwykłym kablem KKL (Adadur podłaczył) i wyszła kupa bo nie chciał wejść w 77-telephone...

tylko CAN do tego czy jakaś specjalna wersja softu?

ja mam to samo tzn nie chce sie polaczyc ale probuj kilka razy i wkoncu powinno sie polaczyc ale po okolo 2 minutach traci polaczenie-ja tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega HiRide nie o takim połączeniu pisał. Qvava, powiedz, jaki masz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda, ale znalazłem taką opinię o tym palmtopie... "Synchronizacja tego telefonu z innymi urządzeniami posiadającymi bluetooth również sprawia wiele problemów i tak do tej pory nie udało mi się go połączyć ze słuchawką nokii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik - ja próbowałem kiedyś w swoim AVF 03.2004 zwykłym kablem KKL (Adadur podłaczył) i wyszła kupa bo nie chciał wejść w 77-telephone...

tylko CAN do tego czy jakaś specjalna wersja softu?

GRazny - Kabelki VAG są różne. Widocznie ten, który używałeś był z dolnej półki i ma ograniczone możliwości. Dobry kabel, którym będziesz mógł zrobić większość rzeczy kosztuje około 400PLN. Porozmawiaj z LukaszemR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego HiRide ja też tak mam, że po jakimś czasie bluetooth się rozłącza. Masz jakiś pomysł? :mysli:

nic z tym nie kombinuje bo rozlacza mi sie tylko z kanalem 77 tzn telefonem i to nie odrazu a ze nie mam co tam grzeba to tez nie szukam przyczyny tego problemu

Dodam ze z navi nie moge sie polaczyc i to dla mnie wiekszy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dziwny przypadek:

przywróciłem ustawienia fabryczne w RNSie i nagle przestał mi się łączyć z telefonem, kombinowałem i szukałem opcji w RNSie z pół godziny - okazało się że wystarczyło wył/wł telefon i od razu sam nawiązał połączenie.

Może to przypadek, ale zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...