Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z xperią M. Zmieniłem fona ze zwykłej nokii na smarfona i mała kicha jest. Łączy się z rns-e OK ale nie ma kontaktów na fisie oraz połączeń zapamiętanych na radiu. Wcześniej wszystko było idealnie z małą nokią. Teraz mogę z kierownicy połączenie odbierać ale od nie wiadomo kogo:-) Nawet z radia nie mogę zadzwonić. Więc sprawa wygląda tak, że moja miła ma xperie L i o dziwo przy parowaniu ładnie prosi o zgodę na zassanie książki tel. czego już przy mojej M'ce nie robi. Kombinowałem na różne sposoby i nie chce mojej książki. Zauważyłem, że L ma andka 4.2.2 a mój 4.1.2. Czy tu będzie przyczyna? Nie ma aktualizacji przewidzianej u mnie do 4.2.2. Ma ktoś jakieś pomysły.

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu.

Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu.

Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.

Moduł chyba pamięta cztery telefony, a kolejny (piąty) parowany zastępuje pierwszym. Zawsze możesz tak się pobawić że usuniesz u siebie z telefonu sparowanie i skądś połączysz cztery tel z BT, potem swój :decayed:

Choć jest jeszcze opcja reset w BT, nie wiem co ona resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu.

Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.

No to jak z kiery wejdziesz w ustawienia książki (oczywiście po angielsku albo niemiecku w zaleznosci jakim językiem operujesz) to mozesz zapodać komende "delete phonebook" i jezeli pamięta Twoją książkę to ją usunie z pamieci. Może taki zabieg pomoże ? Sprobowac nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu.

Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.

No to jak z kiery wejdziesz w ustawienia książki (oczywiście po angielsku albo niemiecku w zaleznosci jakim językiem operujesz) to mozesz zapodać komende "delete phonebook" i jezeli pamięta Twoją książkę to ją usunie z pamieci. Może taki zabieg pomoże ? Sprobowac nie zaszkodzi

Ta komenda kasuje wpisy książki głosowej, której pamięć znajduje się w module BT. Tymi komendami nie da się obsługiwać wpisów z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli próbowałeś parę razy ze swoim fonem dzialac to już go pamięta a dziewczyny jako że nowy poprosil o pin... jaka wersja modułu bt ?

Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu.

Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.

No to jak z kiery wejdziesz w ustawienia książki (oczywiście po angielsku albo niemiecku w zaleznosci jakim językiem operujesz) to mozesz zapodać komende "delete phonebook" i jezeli pamięta Twoją książkę to ją usunie z pamieci. Może taki zabieg pomoże ? Sprobowac nie zaszkodzi

Ta komenda kasuje wpisy książki głosowej, której pamięć znajduje się w module BT. Tymi komendami nie da się obsługiwać wpisów z telefonu.

Kierwa racja, zmęczony już , cos zle przeczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

od jakiego czasu mam klopot z BT obecnie moge uzywac tylko funkcji tel poprzez wybieranie glosowe, zawsze mailem pelna obsluge glosowa czyli navi, cd itp

moje obecne kodowanie 001822

kanal 133 mam na 1 czyli BT wlaczony

a jak powinien wygladac kanal 134 0 czy 1?

ktos znajdzie 5 min i sprawdzi swoje kodowanie jak ma sds i bt ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak powinien wygladac kanal 134 0 czy 1?

na moje 0 ale jak ktoś ma inne zdanie proszę poprawić

---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

witam. mam mały problem, kodowanie 0310711 Rns-e high eu , BT z Q i teraz taki myk wszystko ładnie się wyświetla ale brak jest głosu przy połączeniu ,przy rozmowie Czy ktoś miał coś takiego? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka sprawdzona? Wszystkie kabelki tam gdzie powinny być? To jest najczęstsza przyczyna.

Zakładałeś niedawno BT, czy miałeś już wcześniej i chodził dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem, kabelki sprawdzane kilka razy są na swoim miejscu. zostały tylko dwa czarny i zielony kostka C 6 i 12

---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

napiszcie jakie macie kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem, kabelki sprawdzane kilka razy są na swoim miejscu. zostały tylko dwa czarny i zielony kostka C 6 i 12

Właśnie te kabelki czarny i zielony (sygnał tel + i -) powinny iść od RNS-E do modułu. U mnie w kostce były pozamieniane, jak je połączyłem wszystko jest OK. Jest to częstą przyczyną że nie słychać rozmówcy.

Sprawdź przejściówkę czy pokrywają się te kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. jutro podłączę i dam znać czy już jest wszystko dobrze.

---------- Post dopisany 31-01-2014 at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2014 at 23:07 ----------

Właśnie te kabelki czarny i zielony (sygnał tel + i -) powinny iść od RNS-E do modułu. U mnie w kostce były pozamieniane, jak je połączyłem wszystko jest OK. Jest to częstą przyczyną że nie słychać rozmówcy.

Sprawdź przejściówkę czy pokrywają się te kabelki.

Dzięki. teraz jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam u siebie ori instalacje bluetooth z modulem o oznaczeniu 8P0862335H,

zakupilem modul o oznaczeniu 8P0862335N .

Czy przy wymianie bede musial zmieniac kodowanie??

Czy wystarczy tylko przelozyc moduly i powinno dzialac.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam u siebie ori instalacje bluetooth z modulem o oznaczeniu 8P0862335H,

zakupilem modul o oznaczeniu 8P0862335N .

Czy przy wymianie bede musial zmieniac kodowanie??

Czy wystarczy tylko przelozyc moduly i powinno dzialac.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

niewiadomo jak był zakodowany moduł N wiec raczej powinienes zajrzec vagiem i zakodowac pod to co masz w aucie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz mam takie kodowanie 11811.

Czyli po wymianie musi byc podobnie. Choc chce jeszcze zmienic jezyk na angielski to wpisze dwie ostatnie cyfry 22.

Czy trzeba zdemantowac siedzenie aby sie dostac do modulu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz mam takie kodowanie 11811.

Czyli po wymianie musi byc podobnie. Choc chce jeszcze zmienic jezyk na angielski to wpisze dwie ostatnie cyfry 22.

Czy trzeba zdemantowac siedzenie aby sie dostac do modulu.

Pozdrawiam

Nie musisz demontowac siedzenia tylko wystarczy mocno odgiac obicie z gąbką i sie dostaniesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie kupował ktoś z was któryś z tych kabli podłączeniowych?

Kabel Bluetooth Audi RNSE RNS-E do lutowania A4 A6 (3937684054) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wiązka BLUETOOTH do nawigacji RNS-E A3 A4 A6 TT (3932544764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Który możecie bardziej polecić? Chodzi mi głównie o długość bo chcę montować moduł pod siedzeniem, oraz jakość wykonania kabla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie kupował ktoś z was któryś z tych kabli podłączeniowych?

Kabel Bluetooth Audi RNSE RNS-E do lutowania A4 A6 (3937684054) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wiązka BLUETOOTH do nawigacji RNS-E A3 A4 A6 TT (3932544764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Który możecie bardziej polecić? Chodzi mi głównie o długość bo chcę montować moduł pod siedzeniem, oraz jakość wykonania kabla.

Pozdrawiam

Ja kupowałem ten pierwszy, przed zakupem zadzwoniłem i zapytałem czy jest na tyle długi że dostanie pod fotel i dostałem potwierdzenie że zrobią taki że wystarczy. Tak też było bez problemu wystarczył do montażu BT w oryginalnej puszcze, kabel do mikrofonu był nawet za długi, jakość moim zdaniem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po pewnym czasie uzytkowania Bluetooth pojawił sie problem.

Po wejsciu do auta audi prubujenawiazac połąvzenie z telefonem i wyskakuje komunikat na fisie BT Getrennt (w tłumaczeniu rozdzielony) gdzie szukac problemu jak na nowo nawiazac połączenie. probowałem a telefonie usunąć połączenie z audi i nawiazac jeszcze raz ale nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może telefon z androidem? Nie aktualizowałeś przypadkiem ostatnio androida do wersji 4.3?? Bo z tego co wiem to z nim występują podobne problemy. Choć ja np. mam SG III z andkiem 4.3 i BT w wersji D (czyli podstawowa funkcjonalność) i u mnie jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...