Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Super, dzięki za odpowiedź, w tygodniu pobawię się. A jeszcze jedno pytanko co do modułu z H czy obsługuje wszystkie funkcje te co z Q w iPhone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a to sorki myślałem że kostka jest taka sama, bo jest diagnoza po k-line :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zmienisz moduł pod siedzeniem pasażera na High, wiązkę już masz odpowiednią :wink:

Im nowszy moduł tym nowsze oprogramowanie, ale do iphone H wystarczy

niestety Karolu kolega ma modul nokii wiec musi dokupic kostke do blutka no i samego blutka no i oczywiscie troszke kabelkologi przerobic:wink:

Bluta mam, kostkę też, a dokładniej jak byś mi mógł przybliżyć czy z wiązki noki można to bezpośrednio przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki poszukam

---------- Post dopisany 08-05-2014 at 18:02 ---------- Poprzedni post napisany 05-05-2014 at 13:06 ----------

Dziś już podłączyłem moduł BT z literką K, telefon łączy mi się z BT na fis wyświetlają się kontakty, podczas rozmowy wszystko OK, kiera też OK, na RNS E jest tylko napis ze mogę pokrętłem odbierać rozmowy i nic więcej, nie ma też ikonki BT tylko zasięg telefonu no i oczywiście mój operator, chyba było coś z pinem ale nie wpisałem bo nie było takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytam gdzie to w których momentach zakodować, a rnsa tez jeszcze nie , może podrzucisz gdzie to pozmieniać

0x xxxx? : Funkcje

0 = podstawowe (dla RNS-E podstawowego / radio) ?

1 = Komfort (RNS-E w wysokiej / RNS-Low) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnej te BYKI, dzięki zaraz będę działał :)

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

No i kiszka bo RNsa zakodowałem bez problemu zmieniając z 2 na 7: 0xxx xx? : Telefon Przygotowanie

1 = Preparat nie jest zainstalowany telefon

2 = Telefon Przygotowanie bez Comfort Funkcjonalność

3 = Telefon Przygotowanie (Aftermarket doposażenia)

4 = podstawa (Nokia - Zdalny Kanał napięcia nieaktywnych mikrofonem)

5 = Telematic Europa (Remote Kanał napięcia nieaktywnych mikrofonem)

6 = Telefon Przygotowanie do regionu Ameryki Północnej (NAR)

7 = Telefon Przygotowanie komfort funkcjonalności

Ale nestety nie mog się połączyć z blutkiem wywala mi taki komunikat łącząc się z kanałem 77 :

IMG_2400.jpg

Nie wiem co jest przyczyna bo na czas gdy łącze się z kanałem 77 blutek się rozłącza z telefonem a później ten komunikat j/w

a w rnse jest :

IMG_2401.jpg

Przewód diagnostyczny jest podłączony do pinu 5 we wtyczce D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnej te BYKI, dzięki zaraz będę działał :)

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

No i kiszka bo RNsa zakodowałem bez problemu zmieniając z 2 na 7: 0xxx xx? : Telefon Przygotowanie

1 = Preparat nie jest zainstalowany telefon

2 = Telefon Przygotowanie bez Comfort Funkcjonalność

3 = Telefon Przygotowanie (Aftermarket doposażenia)

4 = podstawa (Nokia - Zdalny Kanał napięcia nieaktywnych mikrofonem)

5 = Telematic Europa (Remote Kanał napięcia nieaktywnych mikrofonem)

6 = Telefon Przygotowanie do regionu Ameryki Północnej (NAR)

7 = Telefon Przygotowanie komfort funkcjonalności

Ale nestety nie mog się połączyć z blutkiem wywala mi taki komunikat łącząc się z kanałem 77 :

http://s28.postimg.org/7nwvkaei1/IMG_2400.jpg

Nie wiem co jest przyczyna bo na czas gdy łącze się z kanałem 77 blutek się rozłącza z telefonem a później ten komunikat j/w

a w rnse jest :

http://s3.postimg.org/8gsq1tcin/IMG_2401.jpg

Przewód diagnostyczny jest podłączony do pinu 5 we wtyczce D

koledzy czytać wątek, wszystko jest w nim przemaglowane na kilka sposobów. Wiadomo że fajnie dostać gotowe rozwiązanie ale po coś ten wątek ktoś opisał na początku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No RNS już działa poprawnie , miałem ori Nokie, po zmianie tej 2 na 7 i po dłuższym wyłączeniu wszystkie funkcje działają OK z IPhone 5s wybieranie spis polaczeń książka, BT tez OK oprócz tego języka mam niemiecki i właśnie nie mogę się połączyć żeby to zmienić, przeczytałem już sporo ale na ten temat łączności do teraz nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpoiłem Cany i k-line tak jak było w opisie, To co może to ogarnąć ten problem, jakim programem? Znalazłem już taki problem :http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b6-avf-zmiana-jezyka-zestawie-glosnomowiacym-9853/ i tez zero rozwiązania ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiołem Cany i k-line tak jak było w opisie, To co może to ogarnąć ten problem, jakim programem? Znalazłem już taki problem :http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b6-avf-zmiana-jezyka-zestawie-glosnomowiacym-9853/ i tez zero rozwiązania ):

bo kierwa vcds LITE nie ogarnia takich rzeczy ! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa miałem na początku problem z połączeniem RNSA kupiłem kabel KKL który to ogarnia a teraz do BT też trzeba inny zakupić? A jakim Vagiem można to ogarnąć?

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

Wszystko OK poszło VAG COM 311.2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym wybieraniem glosowym po nacisnieciu przycisku do mowienia komend? Numery z glosu wybiera a nazwy nie, i ksiazki z wybierania glosowego nie da sie przejrzec bo mowi baba ze jest pusta kiedy na fisie mozna ksiazke przegladac i w navi (w tym przypadku bns) tez mozna ja przegladac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym wybieraniem glosowym po nacisnieciu przycisku do mowienia komend? Numery z glosu wybiera a nazwy nie, i ksiazki z wybierania glosowego nie da sie przejrzec bo mowi baba ze jest pusta kiedy na fisie mozna ksiazke przegladac i w navi (w tym przypadku bns) tez mozna ja przegladac??

książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym wybieraniem glosowym po nacisnieciu przycisku do mowienia komend? Numery z glosu wybiera a nazwy nie, i ksiazki z wybierania glosowego nie da sie przejrzec bo mowi baba ze jest pusta kiedy na fisie mozna ksiazke przegladac i w navi (w tym przypadku bns) tez mozna ja przegladac??

książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona :hi:

Dzieki za podpowiedz. Czyli nie ma to znaczenia czy to rns-e czy bns?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym wybieraniem glosowym po nacisnieciu przycisku do mowienia komend? Numery z glosu wybiera a nazwy nie, i ksiazki z wybierania glosowego nie da sie przejrzec bo mowi baba ze jest pusta kiedy na fisie mozna ksiazke przegladac i w navi (w tym przypadku bns) tez mozna ja przegladac??

książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona :hi:

Dzieki za podpowiedz. Czyli nie ma to znaczenia czy to rns-e czy bns?

tak. Książkę głosową wgrywasz do pamięci blutka - rnse nie ma z tym nic wspólnego bo przecież nie musisz mieć rnse żeby mieć BT :decayed:

podpowiem Ci tylko że numery musisz dyktować pełne zaczynając od +48 ... :grin: i radzę poćwiczyć wcześniej cierpliwość i porządny angielski akcent :decayed: bo mi pomimo iż byłem na stażu w irlandii i angielski biegle , to udało się chyba za 6 razem zapisać pierwszy numer :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo Chopino bo to dla brytyjczyka dzisiaj zakladalem i on sie tam bedzie mordowal z ta baba gadajaca z ukrycia zza schowka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wgrywałem w pamięć głosową, to nie podawałem prefiksu kraju +48 w przypadku Polski, zawsze bez problemu łączyło :wink: Oczywiście wiadomo że z zagranicy do PL trzeba dzwonić z prefiksem.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym wybieraniem glosowym po nacisnieciu przycisku do mowienia komend? Numery z glosu wybiera a nazwy nie, i ksiazki z wybierania glosowego nie da sie przejrzec bo mowi baba ze jest pusta kiedy na fisie mozna ksiazke przegladac i w navi (w tym przypadku bns) tez mozna ja przegladac??

książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona :hi:

Dzieki za podpowiedz. Czyli nie ma to znaczenia czy to rns-e czy bns?

tak. Książkę głosową wgrywasz do pamięci blutka - rnse nie ma z tym nic wspólnego bo przecież nie musisz mieć rnse żeby mieć BT :decayed:

podpowiem Ci tylko że numery musisz dyktować pełne zaczynając od +48 ... :grin: i radzę poćwiczyć wcześniej cierpliwość i porządny angielski akcent :decayed: bo mi pomimo iż byłem na stażu w irlandii i angielski biegle , to udało się chyba za 6 razem zapisać pierwszy numer :grin:

Nie trzeba dyktować numerów. Jest prostszy sposób. Wciskasz "Mode". Najezdzasz na wybraną pozycję rolką. Wciwskaż "PTT". Po sygnale wydajesz komendę "Save". Potem kobieta każe Ci powtórzyć nazwę dwa razy. Na koniec mówi, że "Name...............has been saved" i gotowe. Koło wpisu na FISie pojawia się strzałka. Masz zspisana pozycje glosową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...