Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece żarowe polecacie?


start2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniał już ktoś z was świece żarowe w 2.0 TDI CR ?
Jeżeli tak to jaki to przybliżony koszt i jakie świece polecacie?
 

 













 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz

Znowu popelniasz ten sam bład....

Przy zalozeniu watku nie wpisujesz nad tematem po lewej stronie kodu.... Prefiks:... np. B-8 CAGA

Juz raz Tobie o tym pisalam... nie tyle wazne jest samo B 8 ... jak wlasnie ten kod....

Raz ze regulamin tego wymaga, i po wtóre, nie mozna Tobie nic doradzic nie znajac dokladnie kodu silnika.

Pozdrawiam

PS. Prawdopodobnie beda to te swiece... jesli silnik jest CAGA

NGK

Y-609AS

D-POWER 49

Ale bez kodu silnika nie ma 100% gwarancji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie swiec zarowych na allegro bym nie kupowała...

A wiesz juz jakie masz oznaczenie silnika...?

Osobiscie polecam swiece BERU i NGK....

Chyba ze koledzy beda innego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć co ile trzeba wymieniać świece żarowe w B8 2.0 TDI ??

Z tego co mi wiadomo to nie ma limitu kilometrów ani określonego okresu czasu jeśli chodzi o świece żarowe, po prostu jak jest niesprawna to wtedy trzeba wymienić a jak sprawdzić czy jest dobra to masz w linku poniżej:

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-problemy-zimnym-silnikiem-mroz-obsluga-momenty-dokrecania-swiec-zarowych-215760/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć co ile trzeba wymieniać świece żarowe w B8 2.0 TDI ??

Po co wymieniasz świecie i na jakiej podstawie sądzisz że są do wymiany jak w CR prawdopodobnie włączają się przy rozruchu grubo poniżej minusowych temperatur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniasz świecie i na jakiej podstawie sądzisz że są do wymiany jak w CR prawdopodobnie włączają się przy rozruchu grubo poniżej minusowych temperatur...

to mit ze w dieslu swiece wlaczaja sie przy grubo ponizej minusowych temperatur

wykrecanie swiec to operacja zwiazana z ryzykiem urwania wiec w przypadku podejrzenia ze jest cos nie tak swiagnac fajki i zmierzyc rezystancje... pewnie spalona swieca sie jaka blad w silniku zapisze (ale tego nie wiem)

Jezeli swiece maja rezystancje ok to beda "jakos grzaly" nie ma bata... ale najlepsze swiece bez pradu sie nie zagrzeja....zaroweczka czy miernikiem sprawdzic czy jest napiecie na fajkach (wtedy gdy maja grzac!)...

pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniasz świecie i na jakiej podstawie sądzisz że są do wymiany jak w CR prawdopodobnie włączają się przy rozruchu grubo poniżej minusowych temperatur...

to mit ze w dieslu swiece wlaczaja sie przy grubo ponizej minusowych temperatur

wykrecanie swiec to operacja zwiazana z ryzykiem urwania wiec w przypadku podejrzenia ze jest cos nie tak swiagnac fajki i zmierzyc rezystancje... pewnie spalona swieca sie jaka blad w silniku zapisze (ale tego nie wiem)

Jezeli swiece maja rezystancje ok to beda "jakos grzaly" nie ma bata... ale najlepsze swiece bez pradu sie nie zagrzeja....zaroweczka czy miernikiem sprawdzic czy jest napiecie na fajkach (wtedy gdy maja grzac!)...

pozdrawiam,

Przemek

Przemek, wyjaśnij proszę ten mit, według moich informacji układ CR umożliwia szybki rozruch bez wstępnego żarzenia do -24 stopni

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wyjaśnij proszę ten mit, według moich informacji układ CR umożliwia szybki rozruch bez wstępnego żarzenia do -24 stopni

wg mojego rozeznanie (mam 2,0tdi CR 143PS, kod silnika CAGA) swiece zarowe zapalaja sie na chwile nawet latem

napisales

Po co wymieniasz świecie i na jakiej podstawie sądzisz że są do wymiany jak w CR prawdopodobnie włączają się przy rozruchu grubo poniżej minusowych temperatur...

ustosunkowalem sie do tego powyzej... wlaczaja sie wg mnie podobnie jak np w 12 letnim passacie 2,5v6tdi ... zupelnie zwyczajnie

Jutro sprawdze jak zapala w nastu stopniach bez grzania i dopisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wyjaśnij proszę ten mit, według moich informacji układ CR umożliwia szybki rozruch bez wstępnego żarzenia do -24 stopni

wg mojego rozeznanie (mam 2,0tdi CR 143PS, kod silnika CAGA) swiece zarowe zapalaja sie na chwile nawet latem

napisales

Po co wymieniasz świecie i na jakiej podstawie sądzisz że są do wymiany jak w CR prawdopodobnie włączają się przy rozruchu grubo poniżej minusowych temperatur...

ustosunkowalem sie do tego powyzej... wlaczaja sie wg mnie podobnie jak np w 12 letnim passacie 2,5v6tdi ... zupelnie zwyczajnie

Jutro sprawdze jak zapala w nastu stopniach bez grzania i dopisze....

Na ułamek sekundy w lato zapala się kontrolka w każdym PD czy CR ale nie oznacza to wstępnego grzania - to normalny objaw - jak świeci kontrolka dłużej powyżej 1s tzn że świece grzeją - daj znać jaki wynik testu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ułamek sekundy w lato zapala się kontrolka w każdym PD czy CR ale nie oznacza to wstępnego grzania - to normalny objaw - jak świeci kontrolka dłużej powyżej 1s tzn że świece grzeją - daj znać jaki wynik testu :)

to ze kontrolka swiec zarowych gasnie nie oznacza, ze swiece zarowe przestaja grzac (to akurat sprawdzilem w starym dieslu miernikiem - grzal pare sekund dluzej po zgaszeniu kontrolki: nie pamietam czy to byla fiesta z 86r czy corsa z 97r)

Sprawdzone empirycznie: auto po nocy na dworze (moze +10 mininalnie byly) przy temp zewn +18 (slonce) wg wskazania termomentru - krecenie bez grzania = wyzaraznie!!!! dluzsze krecenie by zaskoczyl

W sumie nie wiem dlaczego oczekiwac (poza stanem zuzycia) by 2.0tdi CR palil lepiej niz nastoletni TDI do szmelcgrupy jezeli to tez wtrysk bezposredni

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jakie trzeba zakupić świece żarowe do b8 143KM ? jakie idą na pierwszy montaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się dowiedziałem to polecają Bosch, NGK i Beru z nastawieniem na te ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wołają sobie 100zł za sztukę, ale nie wiem jaka firma. Pewnie takie jak szły na 1 montaż. Wymiana kompletu 120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co ile wymieniacie świece żarowe? Kiedy wiadomo że się kończą lub skończyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto kiepsko odpala na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...