Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E Bluetooth + Android (phone)


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Studiuję instrukcję od RNS E na temat możliwości na jakie pozwala połączenie poprzez Bluetooth z telefonem na systemie Android, ale w niej niestety jest bardzo nie wiele na ten temat (na temat bluetootha).

Czy macie jakieś większe doświadczenie lub jakieś instrukcję które pozwolą mi się doinformować na ten temat ? Może są jakieś ciekawe aplikacje w Google Play (w markecie), może można puszczać np stream przez bluetooth ?

Ale podstawa to korzystanie z książki telefonicznej - u mnie coś to się nie ładuje na RNS :/ Dlatego chce na ten temat coś poczytać.

Z góry dziękuje za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nokie na symbianie i też książka tel. sie nie ładuje.

Pozatym działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć, bo jestem ciekaw jak to działa, jakie ma możliwości i co powinno działać ?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czego można sie spodziewać. Dochodzi tylko książka kontaków do radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontakty odebrane nieodebrane i wybierane zalezy od sterownika jaki masz jak masz wysoki np M Q to spokojnie czyta rns te dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Więc musze sie jakoś zorientować jaki u mnie BT siedzi. Jak to sprawdzić ? Mam fabrycznie zamontowany, auto z prod. 2004r

Niedługo konczy mi sie umowa z operatorem i chce wziąść nowy telefon, macie jakieś godne polecenia jeśli chodzi o współprace z BT audi, i ew. zamontowanie go na uchwycie. Trzeba będzie coś porezać bo ory uchwyty skonczyły sie chyba na erze nokii E50

EDIT:

Jest sens ładowac sie w telefon na androidzie jeśli chce mieć dobrą współpracę z BT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie opcje jak na zdjęciach:

IMG_20120713_183533....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120713_182223....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120713_182233....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Więc nie wiele :(

Jak można sprawdzić tego bluetootha (w engineering mode) ? Oraz czy można zmienić tego bluetootha aby miał więcej możliwości ?

Ktoś też kiedyś pisał że powinien również odtwarzać powiadomienia np z Yanosika, a u mnie niestety mimo aktywnego połączenia bluetooth komunikaty są tylko w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż vagulca i zobacz jaką literke ma na końcu moduł BT (adres 77) , być może wystarczy tylko zmienić kodowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kabelka :( Ale się przymierzam do zakupu. Tylko dalej nie wiem czy wystarczy samo KKL czy musi mieć szybę CAN (B6 końcówka 04').

A może reset ustawień coś pomoże ? http://www.nitnelav.com/BT/BT12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nieda:wink: zajrzyj pod fotel pasażera(pod nogami) ,pod wykładziną znajdziesz puszke a w niej BT , odczytaj numer:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie wiem czy nie wziąść jakiegoś zwykłego tel. np. samsung S5610, ciekawe jakby współpracował przez BT...

Mogę sprawdzić model BT przez wejście do menu serwisowego ? Bez wyciągania fotela czy VAGowania ?

jest jakis adapter na aledrogo

AUDI Adapter Bluetooth do IPHON 3G/S (2476460176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Adapter Audi Iphone 3GS Gdańsk (2486946043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie:wink: fotela nie musisz wyciągać , zadzierasz wykładzine i wyciągasz puche:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było łatwo, ale jakoś się dostałem i odczytałem numer z bt.

Niestety jest to dość "niski" numer :( 8P0 862 335 D

Czy w taki razie da się coś z tym zrobić aby odczytywało kontakty i historie połączeń z telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było łatwo, ale jakoś się dostałem i odczytałem numer z bt.

Niestety jest to dość "niski" numer :( 8P0 862 335 D

Czy w taki razie da się coś z tym zrobić aby odczytywało kontakty i historie połączeń z telefonu ?

tylko wymiana na wyższy model:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też musze mieć niski, teraz po zmianie telefonu to nawet nie pokazuje mi podczas rozmowy tych zielonych słuchawek i numeru telefonu na RNS-E. Poprostu nic sie nie dzieje, oprócz tego ze głosnomówiący działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że od jakiegoś czasu jestem posiadaczem bluetootha z literką "C", a od dziś rns'a mogę potwierdzić poprawność działania z androidem 4.0.3 (htc one x)działa książka połączenia wykonywane i odbierane i to chyba na tyle ;)

@Caporeira:

podobnie miałem jak Ty przed zmianą kodowania bluetooth, po tym jak zapoznałem go z rns pojawiła se ikonka BT i zaczął importować książkę, przy czym zaznaczam, ja mam wersję "c"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT nawet z ograniczoną funkcjonalnością pozwala na wyświetlanie na FIS książki telefonicznej i wybieranie numerów z poziomu kierownicy multifunkcyjnej. Dodatkową zaletą "pełnego" BT jest to, że po zakodowaniu, pod przyciskiem TEL pojawia się spis połączeń oraz tarcza z możliwością wyboru numeru telefonu.

Android bardzo ładnie (w przeciwieństwie do symbiana) współpracuje z RNS-E, więc wina na pewno nie leży po stronie telefonu, lecz co najwyżej ustawieniu odpowiedniej opcji.

Nie pamiętam już dokładnie, ale w niektórych przypadkach pomagało, jak się ustawiło pokazywanie kontaktów SIM/Pamięć telefonu, zamiast obu jednocześnie i zaznaczyło opcję, aby telefon był wykrywalny dla wszystkich urządzeń.

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 14:09 ----------

Poza tym BT podstawowego nie da się zakodować, aby służył jako pełny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporeira:

podobnie miałem jak Ty przed zmianą kodowania bluetooth, po tym jak zapoznałem go z rns pojawiła se ikonka BT i zaczął importować książkę, przy czym zaznaczam, ja mam wersję "c"

Tz ? Jak dokonać tej zmiany kodowania bluetooth ?

Co dokładnie zrobiłeś że teraz działa wszystko jak należy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth-21473/

na dole pierwszego postu masz napisane kodowanie, potrzebujesz VAG'a wchodzisz w adres 77 poźniej kodowanie 10 i pojawia sie okienko z liczba, zmieniasz ja w zależności od opcji którą posiadasz :), jeśli się da, bo jeśli jest tak jak KOval81 pisze i sterownik nie przyjmie nowej wartości to zostanie zmiana modułu na jakąś wyższą wersję

odnośnie kabla, wystarczy kkl, ja kupiłem z CAN'em od chinoli, i jest ok, nie licząc jednej akcji reanimacyjnej jeszcze mnie nie zawiódł, teraz nikomu nie pożyczam i stosuję 2 proste zasady i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...