Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieranie Silnika


pkostrzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawię się

Remon polegał na:

-Tulejowaniu całego bloku

-wymianie pierścieni (tłoki zostały oryginały bo są jak nowe )

-wymianie panewek głównych

-nowe wszystkie uszczelki jakie tylko są w silniku

-Wcześniej była robiona głowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlać olej mineralny na 3 tys km i spokojna jazda, później spuścić i wlać co się już chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołaczam sie do pytania zalac millersa do docierania silnikow?? czy zwykly mineralny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej normalny olej 5w40 a nie jakiś gnój :decayed: Remont motorowni kosztował 3 klocki i od razu chcesz zaoszczędzić 100zł i to tego zalać dziadostwem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jakiś gnój

Ten "gnój" ma większe opory hydro-kinetyczne i potrzeba tylko ok 3 tys km spokojnej jazdy na dotarcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki olej na dotarcie??

Najlepiej taki sam na jakim masz zamiar nadal jeździć. Przy samym docieraniu nie pałuj do odcinki a będzie dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debilem nie jestem pozatym auto jest nie seryjne , czyli jaki olej zalac na dotarcie ?? dolecowo mam millersa xfs 5w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny dylemat. Remontowałem 1.8T

Odebrałem wczoraj z remontu głowicę i (gniazda zaworów były powypalane, uciekał płyn i olej litr/1000km) jutro czeka mnie składanie.

-wymieniono niektóre zawory

-wymiana uszczelek, pierscieni, panewek,

Jaki olej wlewać? motul 5w40?? czy na dotarcie jakis inny?

dzięki, pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debilem nie jestem pozatym auto jest nie seryjne , czyli jaki olej zalac na dotarcie ?? dolecowo mam millersa xfs 5w50

tego się trzymaj zalej CLASSIC RUNNING IN OIL Millersa po 3000-4000 wylej i zalej millersa albo motula 300v 5w40 i będzie pan zadowolony ...................i nie czytaj więcej odpowiedzi na swój post bo znajdziesz w nim 1000 odpowiedzi, każda inna i zgłupiejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy odpowiada nie na temat , prosze napisac jakiego oleju mineralnego uzywaliscie i z jakim efektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak edytowales przed chwila to nie dziwne:grin: , ale ze stanow nie bede specjalnie oleju kupowal ;d

zoomicon.gif

---------- Post dopisany at 09:20 ---------- Poprzedni post napisany at 08:58 ----------

chciałem sprawdzic czy bedzie ktos kumaty w temacie ale widze ze nie ma tutaj macie olej Motoroils.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pokazałem ci Millers-a (w innej klasie) ty w swoim poście pokazałeś Millers-a:shock3:.........i wszystko jest dostępne na terenie kraju a Millers-a dobrze znamy................u nas na forum nie ma ludzi kumatych, bardziej kumaci są na forum Wartburga tam powinieneś zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest docieranie silnika, bo można zaszkodzić samochodowi jeżeli tego nie zrobimy. Tutaj dokładnie o tym piszą: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/czym-jest-docieranie-auta-i-czy-nadal-sie-je-stosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...