Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozruch na ciepłym - nadmierny dym z wydechu


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem dziwną przypadłość, gdy zapalam na zimnym zero dymu, gdy jest gorąco i temp silnika 90 to puści chmurę dymu (czasami sporą) i nie za każdym razem tak się dzieje.

Co to może być - podłączyłem do kompa zero błędów. Możliwe że czujnik temperatury szwankuje?

Poza powyższym jest wszystko OK - pali na dotyk i ciągnie prawidłowo. W czasie jazdy też nie zauważam kopcenia.

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 02-09-2012 at 12:38 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2012 at 08:39 ----------

Zmieniłem paliwo na Orlen eko-diesel o dziwo problem nie występuje, bynajmniej jeszcze nie zauważyłem - wcześniej jeździłem 90% tankowań na Gold Diesel Statoil - czy możliwe że Gold jest gorszym paliwem jak zwykły eko-diesel z Orlena?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa w polsce sa rozne :D wlej mu dodatek stp moze pomoze w razie jak bedzie jeszcze kopcil. Nie napisales jakiego koluru byl dymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa w polsce sa rozne :D wlej mu dodatek stp moze pomoze w razie jak bedzie jeszcze kopcil. Nie napisales jakiego koluru byl dymek

czarny dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny dym oznacza najprawdopodobniej dziure w dolocie

przeciez przy rozruchu turbina nie pompuje. :wink:

powodem moze byc zuzyty filtr powietrza, uszkodzona klapa gaszaca, ew. wtryski. zrob logi przynajmniej statyczne 013 i 023. Wtryski roznie reaguja na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem z mocnym dymieniem w swoim silniku 1.9 tdi 115KM, moc ma w pełnym zakresie obortów, mocna kopci przy przyspieszaniu i na zimnym, czarny dym, dwóch polecanych mechaników sprawdzając auto nie znalazło żadnego problemu, mechanicy nie polecają żadnych dodatków, a rope tankuje na orlenie,

co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...