Słaby odbior i 2 błędy w radiu Concert 3

hidden22

Witam. Od czasu jak przeszedłem z concert 2 na concert 3 mam problem z stacjami radiowymi, po podłączeniu vag-a mam takie błędy, ostatnio podlaczylem od kolegi concert 2 i wszystko chodzi a po pdolaczeniu concert 3 szumy i ledwie co sciaga... moze ktosmial taki problem juz :) patrzac na radio od tylu w lewym wejsciu anteny mam wlozona antene a w prawym wejsciu mam wlozony kabel od diversity

00856- radio antenna

007 short to Ground - intermittent

00821 - antena 2 for radio (R93)

011 open circuit - intermittent

dzieki Domin przelozylem i zniknely te bledy ale zostal teraz taki, ale radyjko juz odbiera stacje :)

00856 - Radio Antenna

011 - Open Circuit - Intermittent

---------- Post dopisany at 00:15 ---------- Poprzedni post napisany at 00:14 ----------

ma ktos instrukcje do concert 3? bo na pewno ma jakies ukryte funkcje :)

---------- Post dopisany at 12:21 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ----------

Witam. dzisiaj poszukalem w radiu opcje po przytrzymaniu guzika "menu" wyskoczyła opcja jakaś gdzie widać sile zasięgu fal radiowych, nad tymi falami pisze ant 1 off ant 2 on o co Tu chodzi? jedna antena nie chodzi? w radiu mam podłączone 2 anteny jedna od diversity po lewej stronie oraz od anteny po prawej stronie patrząc na radio od tylu. Moglby ktos sprawdzic u siebie na concert 3 jak ma u siebie :)

---------- Post dopisany 14-08-2012 at 01:42 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2012 at 12:21 ----------

Panowie przed nowym kodowaniem radia concert 3 mialem opcje w radiu ze mogę ustawić żeby tyl bardziej gral niz przod albo odwrotnie teraz nie pamietam jak nazywa sie ta opcja ! dzisiaj zmieniłem kodowanie bo prędzej miałem na concert 2 ! i teraz nie mam takiej opcji w radiu i nie moge ustawić żeby tyl bardziej gral niz przod ! tak powinno byc czy zle zakodowane cos jest??!!

---------- Post dopisany at 01:43 ---------- Poprzedni post napisany at 01:42 ----------

dodam ze na tamtym radiu concert 2 kodowanie mialem 0030221 a na tym concert 3 wpisałem 0000211 !

hidden22, jakim vagiem łączysz się z tym concertem 3. Miałeś przewód k-line we wtyczce iso? Znasz może jakieś inne ukryte funkcje.

vag 311.2 :)

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ----------

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

Witam,
Panowie czy ktoś rozwiązał już problem ze słabym odbiorem stacji radiowych ? U mnie w radiu jak docisne przejściówkę anteny gra nawet ładnie ale ant 1 i ant 2 są na off i się nic nie zmienia.

Jeszcze zauważyłem, że jak docisnę końcówki i łapie fale, to głośniki grają jedynie z tyłu, natomiast przy odsłuchu płyty gra zarówno przód i tył.

Dodaktowo dodam, że radio nie chce połączyć się z Vag-iem.
Na forum wyczytałem, że może być problem z zasilaniem radia, podobno po wyciągnięciu kluczyka, włączonym radiu oraz otwartych drzwiach powinien być sygnał, u mnie nic takiego nie ma.
Edytowane przez adi220

Zmieniałeś na Concert 3 z innego radia? Zmieniłeś piny w przejściówce? Musicie koledzy pamiętać, że do radia Concert 3/Symphony 3 jest inny wzmacniacz antenowy (końcówka AF), co było już opisywane na forum.

Z tego co czytałem to w mojej audi nie trzeba zmieniać pinu z b5 do c7 czy z c5 do b7 ( audi a4 b7 ). Zmieniłem radio z symphony 2 na concert 3. Niektórzy na forum pisali, że po zmianie radio odbierało fale jak należy, nawet jeżeli radio nie łapało fal to w ukrytym menu pokazywało że antena 1 jest na on, a ant 2 na off, u mnie natomiast obydwie anteny są na off, fale czasami złapie i ładnie odbiera ale rzadko.

Masz zły wzmacniacz antenowy. Musi być z końcówką af

Ok, dzięki, jeszcze jedno pytanie. Czy mój wzmacniacz mogę zastąpić tym z końcówką af ? Pytam ponieważ z tego co widziałem, u mnie w aucie wzmacniacz ma wejscia od boku, natomiast te AF od dołu ? Czy po prostu muszę zamontować taki wzmacniacz w inne miejsce ?

A Ty masz sedana to nie wiem w takim rqzie jaki wzmacniacz ma być u Ciebie

Myślałem że masz kombi więc ten wzmacniacz af nie będzie pasować

Czyli przechodząc z Concerta 2 Na Concerta 3 trzeba wymieniać wzmacniacz antenowy ?? Jeśli tak to właśnie zrobiłem interes życia bo owszem wymieniłem wzmacniacz ale na ten sam co miałem w concert 2 z końcówką D :(

Edytowane przez rolon

Edytowane przez greg2505

z instalacji w samochodzie do radia wychodzi mi jedna wtyczka antenowa i jedna taka pomarańczowa, możliwe że nie będę musiał ciągnąć dodatkowych kabli?

u mnie też wychodziły 2 kable i mimo to musiałem przeciągnąć drugi kabel,ten pomarańczowy chociaż nie pamiętam koloru leży za radiem nigdzie nie podłączony