Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navigation Plus RNS D


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Masz VAG-COM'a ? Wejdź w Radio - Licznik, posprawdzaj błędy, kodowania, w każdym module od kanału 125 jest komunikacja z innymi podzespołami, zobacz co tam pokazuje - status 1 - komunikacja OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. W radio zero błędów. W blokach ext. Display jest not ok. W liczniku błąd 01304 czyli brak komunikacji z radiem. Grupa 140 radio 0 navigatation 0. Kodowania są ok. Wszystko się zgadza jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zostaje nic innego jak sprawdzić przejście na linii CAN pomiędzy TMC a Radiem-Licznikiem, masz jakiś multimetr ? Wystarczy najtańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam jakiegoś średniaka z unita. Ok, Sprawdzę, czekam tylko za wyjmakami, bo ostatnio sobie ręce pokaleczyłem dorobionymi blaszkami. Ale raczej wydaje mi się, że powinno być ok z przewodami, bo one raczej nie mają się gdzie przetrzeć. Sprawdzę i dam znać na dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty, wszystko działa.  Przelutowałem tunerboxa i podoginałem piny w nim. Wystarczyło na to delikatnie lecz zdecydowanie go jeb...ć i działa jak talala.  Dzięki Kamil za naprowadzenie mnie na trop. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, dziś wziąłem się za podłączenie rns-d w A 4 B6 rok modelowy 2003 Avant 1.9 TDI AVF. Jak narazie większość już ogarnąłem ale spotkałem jeden problem chodzi o sygnał cofania u mnie w tej kostce czerwonej T17b 15 nie ma takiego koloru przewodu, szukałem sygnału miernikiem jeśli to plus po włączeniu wstecznego i nie mogłem znaleźć.  Do tego pojawia się drugie pytanie wcześniej miałem ori concerta II i ori  zmieniane na płyty w schowku w systemie Bose a jak próbowałem odtworzyć muzykę to nie widzi mi tej zmieniarki. Resztę sygnałów z licznika podciagnalem tj. Podświetlenie plus po zapłonie i S.cont. do tego sygn. Galla i abs.  Navi załącza się po kluczyku,  podświetlenie działa, radio ładnie gra. Navi jeszcze nie uruchamiane bo muszę tuner tmc podłączyć i antenę GPS. Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego radio Nie widzi zmieniarki i skąd wziąć sygnal cofania. Tak sobie myślę czy tego sygnału nie można by podpiąć pod wtyczkę B 23 pin 8 ( kolor niebiesko czerwony) modułu centralnej elektryki.  Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 

Edytowane przez renegat207
Nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tuner TMC umieściłem w luce kosza tam pod Navi. Zamontowałem prawie wszystkie podłączenia oprócz tego sygnału cofania i navi działa prawidłowo. Antene GPS umieściłem w luce na wprost od licznika pod szybą przednią (antena na magnes). Jeszcze tylko muszę zmienić panel klimy na oryginalny bo dorezałem swój 1 din ale to nie do końca mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat czy ktoś jest w stanie opisać jak zregenerować przyciski w rns d ?? tzn. jak wyjąć panel z radia bo nie mogę go oddzielić od ekranu jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym podłączyć AUX do RNS-D czy takie coś jak znalazłem będzie się sprawować?

https://allegro.pl/oferta/zlacze-aux-navi-mfd-1-do-vw-skoda-seat-audi-14061-8510399341?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...