Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navigation Plus RNS D


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Przeszedłem cały proces. Już wiem jaki jestem średnio rozgarnięty.

Kolejny problem. W trakcie aktualizacji wyskakuje błąd. Aktualne oprogramowanie april 2003 a wgrywane 2001, i odmowa. Chyba sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak z ta aktualizacja, bo ja mam dalej po niemiecku, moze ktos podac jak prostemu chlopu skad mam cos sciagnac, czym nagrac, na jaka plyte, gdzie ta plyte wlozyc itp zeby spolszczyc menu w tej nawigacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Mam taką samą navi, nie szukałem żadnych numerów itp, po prostu pogrzebałem na necie i cudem udało mi się. Miałem kłopot z wgraniem, wyskakiwały błędy drążyłem i niby że ma być nagrana tak a nie inaczej, zrobiłem to po swojemu, płytkę mam mogę Ci podesłać jeśli chcesz. U mnie działa prawidłowo jest język polski :)

Tylko mam uszkodzoną antenę, i szukam by gdzie mógł bym taką kupić na allegro są ale takie średnie jakieś zamienniki nie koniecznie pasujące chciałbym coś podchodzące pod OE bądź OE ale tu cena może masz namiary na to gdzie tego szukać, i czy można jakoś drugą nową podłączyć do starego kabla na złączki czy coś, czy trzeba ciagnąć kabel nowy aż do NAVI, ( wtedy ufff kupa rozbierania).

Druga rzecz to czasami po włączeniu Navi wyskakuje mi komunikat że TV nie może być oglądana podczas jazdy tylko na postoju, ( to oznaczało by że jest w aucie Tuner TV) gdzie go szukać jak go uruchomić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tv wogole nie dziala a jesli chodzi o antene to nie mam zielonego pojecia, ja wszystkie czesci kupuje na allegro. Podesle Ci na priv moj adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam audi jak w tytule zmienialem akumulator wczesniej wyskakiwalo SAFE wpisywalem kod i bylo ok

w tym momencie wsadzilem nowy akumulator i radio nie wlacza sie wogole prosze o pomoc

wylaczalem jeszcze raz akumulator itp i nic.

zmieniarka dziala pracuje moge wlozyc i wyjazc plyte ale radio nawet sie nie podswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie pod temat na boku jest indeks "G" czy to będzie ten właśnie numer navi i dla tej mam pobrać z chomika spolszczenie....nie moge znaleść map:( autko to passat b5 koncówka 2001 navi fabryczna :"MFD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam RNS-D 8E0 035 192 B

Próbuję wgrać pl menu ale nijak nie mogę. Nagrałem obraz płyty programem ultraiso i wyskakuje w radiu Onjuiste CD. Nawet nie wiem w jakim to języku. Niby coś cały czas odczytuje ale nic z tego nie wychodzi. Co jakiś czas wyskakuje tylko coś takiego

DSC_0109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy ktos mógłby mi wytłumaczyc jak nagrac ta płytke ? probowałem juz wszystkich opcji nawet czyszczenia lasera i nic . dalej nie chodzi . nagrywałem nero predkosc niestetyt jedyna jaka moge wybrac to 12 x nagrywałem równiez clone cd i tam prędkosc niby wyszła 2 ale na koniec pokazało ze nagrało sie 8x . jak mam to nagrac moze ktos podpowiedziec ?


zaznaczam ze nie zalezy mi na jezyku polskim ale na nowszym sofcie bo moj sie wysypał i nie działa mi prawe pokrętło . nie moge nim nic robic prócz zatwierdzania . ewidenttnie wysypał sie soft bo da sie przeskakiwac tylko o jedna opcje w tył i w przód ale powiedzmy ze jak przejde jedna opcje w tył i zatwierdze to ponownie ccac przeskoczyc juz nie da sie w przód tylko w tył . soft wysypany jak nic . . musze to szybko zrobic bo padła mi kostka stacyjki i musze odpiąc aku . a jak to zrobie nie pisze juz kodu w radiu wiec radio do d*py :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radyjko nie przyjmuje ci softu z cd to trzeba zaprogramować ją całkowicie na nowo. Mogę ci to naprawić ale wymaga to wysyłki nawigacji. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat,

mam takie same radyjko juz z j.polskim menu .

Posciagalem mapy z chomikuj ale navi nie przyjmuje wypalonych obrazow?

jakies propozycje? wypalalem clonecd z odpowidnim profilem :(

chyba ze mam sciagniete zle obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Moze cos nie tak z obrazami. Moze ktos podrzuci link do obrazu?

Kolego a jak wypalasz clonem z profilem to jaka predkosc ci pokazuje clone podczas nagrywania? 1x 2x czy skacze miedzy 4x a 16x? I na jakich plytach probujesz? Ja tylko na verbatim oraz esperanza. Na cd i na dvd probowalem ale nic to nie daje

Poweidzcie mi proszę czy jest jakis nowszy soft od tego ktory mam w tej chwili

Hardwareversion: rns 4.2

Softwareversion :0105

Musze wgrac jakis inny soft i znalazłem cos takiego

http://www.audi-sport.net/xf/threads/rns-d-firmware-update.170929/ jest na tym forum link do softu z 2003 roku , lecz nie wiem jakie on ma oznaczenie i czy to pojdzie w naszych nawigacjach ?

czy po aktualizacji softu na polski nie bedze problemu z kolorowym FISem (miedzy zegarami) ? chodzi o to czy wszystko tam bedzie tak jak jest teraz ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam RNS-D DX i też miałem inny język. Wgrałem Polaka wg opisu, który znalazłem w necie. Dużo się naczytałem bo jest tego od groma. Prawda jest taka, że jest wiele czynników "niby" od, których zależy powodzenie nagrania płyty. Należy nagrywać clonem, w kolonie mieć odpowiedni plik z ustawieniami, jeśli masz plik to od razu powinien ustawić prędkość jak nie to nagrywasz x2. Do tego odpowiednią płytę słyszałem, że najlepiej ludzikom wychodziło na Verbatimie i Sony. Z tego co pamiętam ja nagrałem na Sony. No i chyba najważniejsze - nagrywarka. Nie znam się na tym ale widocznie co nagrywarka to inny sposób wypalania płyt jedne wypalają tak że navi odczytuje bez problemu, a inne wypalają tak, że nawet jakbyś modlił się przez rok w Częstochowie to "huta Katowice" i nic z tego. Nie pytajcie o numery nagrywarek bo nie pamiętam ale ja fartem trafiłem na właśnie jedną z listy (jakiś stary LG) i nagrałem. Powiem,tylko tyle, że później próbowałem w ten sam sposób nagrać na innej nagrywarce i ... jak wyżej "huta Katowice".

Dzisiaj już nie poszukam, ale jak jutro znajde czas to znajde płytkę i mogę użyczyć komuś. Jalepiej z Wro ale jak trza będzie wysłać to ... no trza bliźnim pomagać ... wyśle.

P.S. Nie zrażać się Pany, że za pierwszym nie poszło, ja wywaliłem w śmietnik 10 płyt zanim nagrałem i poszło i nawet ta za pierwszym nie poszła ( ale to zwalam na brudny laser, bo był z.j#$a*y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tutaj się nie zgodzę bo wszystko jest uzależnione od stanu lasera może się tak zdarzyć iż mimo posiadaniu właściwej nagrywarki,programu i kilku płyt różnych producentów nawigacja i tak nie będzie widziała cd

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś potrzebuje działającego pl menu i map PL dawać na prv. Może źle się wyraziłem i dostałem ostrzeżenie.... chodziło mi o to jak nagrać...

u mnie chodzi na płytach sony a nagrywam na 3 letnim samsungu z win 7

Edytowane przez kormusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...