Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik pod LPG?


arek776

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Czy ma ktoś wiedzę nt gazowania benzyny B8? Czy jakiś silnik jest lepszy od innych do tego? Jakie są koszty instalacji? Czy to ma sens w sensie żywotności (nie pytam o ogólne idee ale o konkretne przypadki w B8)?

pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam konkretnie są silniki ale na pewno te z bezpośrednim wtryskiem odpadaja tfsi, są tam niby jakies nowe instalki do tego silnika ale średnio sie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam konkretnie są silniki ale na pewno te z bezpośrednim wtryskiem odpadaja tfsi, są tam niby jakies nowe instalki do tego silnika ale średnio sie opłaca.

Zgadza się, instalki do TFSI są droższe niż tradycyjne, pozatym to nowość nie sprawdzona jeszcze przez szerszą grupę odbiorców w dłuższej eksploatacji.

Ale z drugiej strony ktoś musi przetrzeć szlak. Coraz więcej producentów wprowadza do oferty instalacje do silników z bezpośrednim wtryskiem, i ceny systematycznie spadają, robią się konkurencyjne.

Zobacz temat - Instalacja gazowa do 1.6 FSI

Gaz do AUDI A3 2.0 FSI? : Instalacje gazowe

---------- Post dopisany at 01:25 ---------- Poprzedni post napisany at 01:22 ----------

Wydaję mi się, że przy dużym motorze i większych rocznych przebiegach to ma sens.

A żywotność wtryskiwaczy czy samej instalacji? Tu chyba decydujący jest profesjonalny montaż i obsługa takiej instalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie diesla, a nie , gazuj b8. Jakbym zobaczyl ze na stacje podjezdza B8 i staje zeby tankowac gaz, wysmialbym goscia. Po co walic tyle kasy w fure, skoro nie stac na paliwo ?

Nie wiem po co to ujadanie, masz diesla spala Ci 6 po mieście 4 w trasie jeżdzisz prawie za darmo bla bla co to ma wspólnego z tematem, ludzie wkładaja do dużo droższych aut i jeżdzą, jak ktoś umie liczyć to widzi że może jeżdzić na o połowe taniej, tak samo jak na pb. Tylko w przypadku tfsi ta opłacalność jest dużo mniejsza bo tak jak pisał kolega wtryskiwacze benzynowe muszą byc co jakiś czas załączone żeby je schłodzić i tu juz opłacalność spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego B8 ma silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa jeśli sie nie myle fsi,tfsi a lpg wiecej o nich google prawde ci powie. A tak od siebie nie bawił bym sie w to.Podstawa to obeznany warsztat ,prawidłowo dobrany zestaw do mocy silnika i właściwie serwisowany i nie powinno być problemów.Jesli autko już kupione zakładaj a jeśli nie to bierz TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...