Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap przełączników szyb A8 do B7?


ikell

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może wie czy taki przełącznik będzie pasował do A4 B7

http://allegro.pl/wlacznik-przelacznik-swiatel-vw-passat-b5-golf-iv-i6742743930.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany montażem takich chromów z tym, że bardziej mi się gdzieś widzą te od A3. I teraz moje pytanko: czy te z A3 też da się same nakładki przełożyć do B7 żeby uratować działanie blokady tylnych szyb ?

Czy przełączniki w tej wersji jak w A3 pasują jeszcze od jakiegoś innego modelu bo takich w chromie od A3 na alledrogo jak na lekarstwo, praktycznie wogóle w komplecie kupić nie można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne 4 Sztuk Chrome Moc Mistrza Pasażera Okno Panelu Przełącznik PRZYCISK dla Audi A4 B8 8KD Q5 959 851 A 4GD 959 855
http://s.aliexpress.com/FBn26Jra
(from AliExpress Android)

 

Koledzy a to pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kombinowałem jak zmienić pokrętło świateł na chromowane i w sumie najbardziej spodobało mi się od A6.

Zakupiłem taki oto używany włącznik w dobrym stanie ale po przełożeniu pokrętła chodzi z oporem - nie wiem może go jakimś smarem do plastików przesmarować...? :kwasny:

Kolego ucho.77 a ten twój od A3 chodzi płynnie bez problemów ?

Z

Edytowane przez arczi_a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dawcą pokrętła był wyłącznik z Octavii II  .

A tami efekt⤵⤵⤵

3dc24c3abe76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak: obwódka z chromem z a8d3, pokrętło chinol, całe wnętrze przełącznika a4b6...sam składałem:kox: Robero ma rację że może być problem z wyjęciem przełącznika;)

10032017648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przełączniki szyb wyglądają tak: rączka pod 4 elektryczne szyby i  przełączniki zwykłe z seata exeo, przełączniki chrom i pokrętło lusterek z b8 i wszystko pasuje bez żadnego rezania (jeśli chodzi o drzwi kierowcy bo przełączniki szyb pasażerów w b6 są 10pin, a b7 i b8 4 pin, chociaż i w  b6 i b8 do kostek idzie po 3 kable)

DSC_0439.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, racja z tym wyjęciem całego włącznika... :kwasny: Człowiek tak się zachłyśnie tym poprawianiem wyglądu, że zapomina o serwisowaniu...

Dobrze że zachowałem stare pokrętło a to nowe jest wciśnięte tak że da się je wyciągnąć jak włącznik siedzi w desce jak coś to podmienię i wyciągnę cały włącznik i chyba tylko takie rozwiązanie pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 22:46, sandmann napisał:

Robero ma rację że może być problem z wyjęciem przełącznika;)

Wiem ze ma rację bo też mam czasem ten problem.. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przełączniki szyb wyglądają tak: rączka pod 4 elektryczne szyby i  przełączniki zwykłe z seata exeo, przełączniki chrom i pokrętło lusterek z b8 i wszystko pasuje bez żadnego rezania (jeśli chodzi o drzwi kierowcy bo przełączniki szyb pasażerów w b6 są 10pin, a b7 i b8 4 pin, chociaż i w  b6 i b8 do kostek idzie po 3 kable)
DSC_0439.thumb.JPG.191abed8ba297ebc3c138ecd6cd5239e.JPG

Czy ja dobrze rozumiem P&P idą przełączniki do szyb i pokrętło. Szukam tego kawał czasu i pierwsze słyszę, ale numer. Weź proszę potwierdź czy faktycznie tak jest bo oczom nie wierzę?


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaguaro napisał:


Czy ja dobrze rozumiem P&P idą przełączniki do szyb i pokrętło. Szukam tego kawał czasu i pierwsze słyszę, ale numer. Weź proszę potwierdź czy faktycznie tak jest bo oczom nie wierzę?


Tapnięte z iPhone

Tak, tak potwierdzam:)Pokrętło pasuje bez najmniejszego problemu (z b8 polift), wyjmujesz stare wkładasz nowe. Jeśli chodzi o przełącznik 4xelektryka szyb to jeśli w swojej b7 posiadasz taki przełącznik to wystarczy że kupisz przełącznik z b8 po lifcie i przełożysz same guziczki (tzn przełączniki), a cały korpus przełącznika zostaje z b7 (identyczne mocowanie i max 4 minuty roboty).Na upartego mógłbyś włożyć po prostu cały przełącznik z b8 ale wtedy nie będzie Ci działało blokowanie tylnych szyb. Same guziczki w chromie z b8 będą pasowały do korpusu z a4b7 i z seata exeo , a z b6 gdzieś czytałem że nie podejdzie bo jest inne mocowanie tych przycisków (nie wiem ile w tym prawdy). Bardzo często takie komplety czyli przełącznik lusterek i wszystkie przełączniki szyb w chromie, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów z a4b8 widywałem na sprzedaż u kolegi mumena z forum.  W razie pytań wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie ten włącznik świateł w chromie i to że będzie ewentualnie problem z jego wyjęciem, a może taki by podpasował z A3 8V ?

Trochę to z nowego dość auta to może być problem, próbował ktoś może taki ?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Odgrzewam trochę kotlecika ale dopiero niedawno zabrałem się za przełożenie tych chromowanych przycisków do szyb od B8 i u mnie sprawa wygląda tak (mam B7):

1) Drzwi kierowcy - przełożyłem tylko same nakładki i wszystko gra

2) Drzwi pasażera przód - można przełożyć cały przełącznik albo samą nakładkę ale u mnie pojawił się pewien problem - a mianowicie przycisk po założeniu (czy to po założeniu samej nakładki czy też całego przycisku) chodzi z wyraźnym oporem w obudowie rączki drzwi - okazuje się że te nakładki z B8 są wyraźnie (ok. 1mm) szersze od oryginalnych bez chromu no i zonk (przypuszczam że w drzwiach tylnych będzie ten sam problem)

Czy ktoś co zakładał takie same nakładki / przyciski do B7 miał takie problemy ? z forum wychodzi że w B7 wszystko ładnie bangla... (nr przycisków pojedynczych, które zakupiłem na forum to 8K0 959 855 B

Wygląda to wszystko naprawdę zacnie ale co z tego jak przy opuszczaniu czy zamykaniu szyby trzeba na siłe cofać przycisk bo sam nie odbija w pozycję wyjściową...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 21:52, arczi_a4 napisał:

Witam ponownie

Odgrzewam trochę kotlecika ale dopiero niedawno zabrałem się za przełożenie tych chromowanych przycisków do szyb od B8 i u mnie sprawa wygląda tak (mam B7):

1) Drzwi kierowcy - przełożyłem tylko same nakładki i wszystko gra

2) Drzwi pasażera przód - można przełożyć cały przełącznik albo samą nakładkę ale u mnie pojawił się pewien problem - a mianowicie przycisk po założeniu (czy to po założeniu samej nakładki czy też całego przycisku) chodzi z wyraźnym oporem w obudowie rączki drzwi - okazuje się że te nakładki z B8 są wyraźnie (ok. 1mm) szersze od oryginalnych bez chromu no i zonk (przypuszczam że w drzwiach tylnych będzie ten sam problem)

Czy ktoś co zakładał takie same nakładki / przyciski do B7 miał takie problemy ? z forum wychodzi że w B7 wszystko ładnie bangla... (nr przycisków pojedynczych, które zakupiłem na forum to 8K0 959 855 B

Wygląda to wszystko naprawdę zacnie ale co z tego jak przy opuszczaniu czy zamykaniu szyby trzeba na siłe cofać przycisk bo sam nie odbija w pozycję wyjściową...?!

trzeba delikatne zeszlifowac przełączniki pojedyńcze i będzie ok?

u kierowcy zmieniasz klawisze i masz b8 z działającą blokadą tyłu 

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...