Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim nierdzewki ci raczej tłumikarze nie pospawają. Musi być gość z tigiem albo dobry spawacz który ci elektrodami pospawa.

a reszta jak Kowi napisał. Pasowanie na aucie - taśma - spawacz :evil:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2011, 18:59_________________________________________________ps: mnie to kosztowało flaszkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nierdzewki ci raczej tłumikarze nie pospawają. Musi być gość z tigiem albo dobry spawacz który ci elektrodami pospawa.

elektrodą ?????? :polew: :polew: :polew: :polew:

spokojnie spawasz to MIG-iem, nawet w osłonie CO2

jedyne co, to musisz miec: drut nierdzewny i odpowiednio ustawiony posuw drutu

i natężenie pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kto juz spawał nie bedzie miał zadnego problemu z pospawaniem nierdzewki

jedyne co, to spawanie jej jest uciazliwe ze wzgledu na bardzo mocne nagrzewanie sie elementów

spawanie przeprowadza sie kilkoma etapami co chwile zmieniajac miejsca spawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny duzy minus spawania nierdzewki Mig-iem to jest to ze spawy sa grube a potem szlifowanie jest ciezkie, gorsze od szlifowania stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi gościu robil tigiem i później polerował i spawki nawet ładne wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakladal ktos moze z was intercooler z audi a5 Q5 ? w passacie podobno podchodzi bardzo dobrze(ba! podobno nawet mozna pod ory rury go wpasowac! ), jak to wyglada w audi a4? to jego wymiary:

efde42df56e4520a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakladal ktos moze z was intercooler z audi a5 Q5 ? w passacie podobno podchodzi bardzo dobrze(ba! podobno nawet mozna pod ory rury go wpasowac! ), jak to wyglada w audi a4? to jego wymiary:

efde42df56e4520a.jpg

ze niby jak po ori gumy :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis typ na passacie pisal,ze niby da sie, nie wnikam ,bo to i tak bez sensu, ale jak to wyglada w kwestii ciecia zderzaka, ktos juz podchodzil pod taki cooler? waski, a dlugi ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis typ na passacie pisal,ze niby da sie, nie wnikam ,bo to i tak bez sensu, ale jak to wyglada w kwestii ciecia zderzaka, ktos juz podchodzil pod taki cooler? waski, a dlugi ; )

to w takim razie cos tak jak montowany u Armisteada, obeszło sie bez ciecia belki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też chciałbym zapytać, czy ktoś z Was montował do B5 IC z Audi A4 B8 08- , AUDI A5 07- , AUDI Q5 08 ?

Np: http://allegro.pl/nowy-oryginalny-intercooler-audi-a4-a5-q5-tdi-i1452095576.html

Wymiary rdzenia to 720x140x80 [mm]

Wydaje mi się , że nawet gdyby była potrzeba przespawać mu boczki , tak żeby zrobić wyjscie w stronę silnika to warto.

Dlaczego ?

Wystarczy policzyć powierzchnię wymiany ciepła (czyli obj. rdzenia intercoolera) , dla porównania:

- intercooler chińczyk re5pect rdzeń 55x14x6,5 [cm] = obj. ok. 5 tyś cm3

- intercooler chińczyk re5pect rdzeń 55x18x6,5 [cm] = obj. ok. 6,4 tyś cm3

- intercooler Outlander rdzeń 45,5x17x6,5 [cm] = obj. ok 5 tyś cm3

- intercooler Iveco Daily rdzeń 63x20x6 [cm] = obj. ok 7,5 tyś cm3

i w końcu:

- intercooler Audi A5 rdzeń 72x14x8 (cm) = 8 tyś cm3

Dodatkowo, z tego co się orientuję to rdzeń chińczyka jest zrobiony z grubego aluminium i to z dużo rzadszymi lamelkami , a co za tym idzie rdzeń o tej samej objętości będzie miał gorsze odprowadzanie ciepła niż np taki valeo.

Wiem , że przy 8 cm grubości coolera trzeba by dużo zderzak podrezać , ale może obyło by się bez ruszania belki ?

Inny plus to koszty, np nowy org. cooler A5 kosztuje 500zł , a używki sprawdzone ciśnieniowo ok. 200zł.

Jak to widzicie, czy ktoś już przymierzał taki coolerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos na forum juz to kupił :good: są dwa rodzaje tego coolera większy i mniejszy :wink4:, nie sugeruj sie ta objętoscia, bo mozesz przesadzic i bedzie wiekszy lag na turbo jak założysz za dużą loche :wink4:

W passatach montuja te coolery wiec do A4 nada sie na pewno :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFNa spokojnie podejdzie IC z Iveco, dosłownie za 100zł.

Mój ma takie wymiary:

64/23/5cm

boczki mają ok 3 cm. I rura ok 8 cm.

Nie trzeba demolować zderzaka, belka też zostaje na swoim miejscu.

IC od Iveco - mocowania, kształt i wielkość boczków, kąty rur wszystko własnego projektu :)

P1340790.jpg

I efekt końcowy (kratki można normalnie zamontować, ale ja zdjąłem dla tzw. lansu :wink4:)

P1350007.jpg

_________________________________________________

Z tym od A5 trochę zabawy. Jest opłacalne jeśli znajdziesz używkę bo nówki nie ma co kupować. 500zł za sam IC :wallbash:

500zł to mnie cały fmic kosztował :naughty:

W montażu IC problemów nie powoduje wysokość tylko długość i szerokość. A ten od A5 jest dłuższy ale na upartego da radę. Większe problemy mogą być przez szerokość (cięcie zderzaka :mysli:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem za 200zl cooler od audi a5, jak wyrezam to dam znac i podlicze koszty ;) wg mnie bedzie pasowac, dlugosc nie ma dla mnie az takiego znaczenia bo nie mam halogenow.

fotki z paska, zdjecia zapozyczone z forum passata, mam nadzieje,ze autorzy nie beda mieli tego mi za zle ;)

201102161702.jpg

201102161708.jpg

721be52a72f9b549.jpg

d6a53c69b642d4bb.jpg

97542150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie byłem na zakupie takiego coolerka jak ma armistead - ciekawe czy górną część ceownika w zderzaku też musiałeś podciąć przy takiej wysokości?

Ale teraz to już naprawdę nie wiem, bo zdjęcia z forum Passata wyglądają zachęcająco i jak by dobrze poszło, to coolerka nie trzeba by spawać.

Jeszcze jedna kwestia, która wg mnie przemawia za długim, a mało wysokim collerem to to, że przy standardowym zderzaku jest on prawie w całości odsłonięty. A przecież chyba o to chodzi, żeby był on "otwarty" na świeże powietrze, a nie skryty w 50% za zderzakiem.

Fusse - jeśli będziesz rezał swój zderzak w najbliższym czasie to bardzo proszę o fotki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie musicie jeszcze troche poczekac, bo pogoda nie sprzyja na mody,a bede robil wszystko naraz ; )a mam tego spooooroo. setup na wiosne gruby uzbieralem.

zastanawiam sie tylko, czy robic orurowanie spawane czy kolanka silikonowe... ale chyba pospawam..kolanko 12zl kosztuje z nierdzewki fi51.

a co do spawania boczkow w coolerze od a5 to nie ma takiej potrzeby. naprawde wygladaja solidnie i cisnienie 1,5bara nie zrobia dla nich wrazenia. koledzy z passka nie spawali i nikt nie pisal,ze rozszczelnily im sie. na dodatek jeden z kolegow z passka wmontowal cooler z a5 pod oryginalne orurowanie. jedno z tych zdjec przedstawia tak zamontowany cooler. chyba te ostatnie, jest on wtedy lekko przesuniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna alternatywa dla chińczyka, ale nie dla kogoś kto chce mieć halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie byłem na zakupie takiego coolerka jak ma armistead - ciekawe czy górną część ceownika w zderzaku też musiałeś podciąć przy takiej wysokości?

Ale teraz to już naprawdę nie wiem, bo zdjęcia z forum Passata wyglądają zachęcająco i jak by dobrze poszło, to coolerka nie trzeba by spawać.

Jeszcze jedna kwestia, która wg mnie przemawia za długim, a mało wysokim collerem to to, że przy standardowym zderzaku jest on prawie w całości odsłonięty. A przecież chyba o to chodzi, żeby był on "otwarty" na świeże powietrze, a nie skryty w 50% za zderzakiem.

Fusse - jeśli będziesz rezał swój zderzak w najbliższym czasie to bardzo proszę o fotki na forum.

Nie wiem o co chodzi :mysli:

Ja bym się zdjęciami z forum passata tak nie sugerował, to są inne samochody. Centymetr tu centymetr tam (różnicy) w przypadku montażu fmica jest bardzo istotny. W passacie to nawet belka zderzaka wygląda inaczej, rurki od klimy są inaczej poprowadzone, klakson jest inaczej. Sam zderzak jest inny, hokej. To są bardzo istotne rzeczy. Dla przykładu mój rdzeń bez problemu do b5 podszedł, do b6 już nie.

Na zdjęciach to wszystko łatwo wygląda a jak już się zacznie robić to wcale nie jest tak łatwo. Ja to przerabiałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...