Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna robota, moje gratulacje :hi:

Jeśli Ciebie to wyszło 740zł to nie ma sensu niczego kombinować ze ściąganiem zestawu z USA.

Wstępnie się zapytałem sprzedającego jaki byłby koszt wysłania do Polski 10szt i mi odpisał że w sumie 3400$ więc wyjdzie bardzo podobnie.

Postaram się temat mocniej ruszyć i zorientować się nad lepszym orurowaniem żeby nie stosować tyle tych złączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniusiek28, a sprawdzałes moze jak sie zmieniła temp w dolocie ?

niestety nie....brakuje mi sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa 11 prawie juz miałem ją brać,tylko jak powiedziałem w kilku warsztatach w moim mieście co chciałbym zrobić to zrobili :shocked:(sporo z tym rezania :piny,łapa pompy,koło zebate) i podobnie było z wymiana sprzęgła na jednomas :shocked:......krótko mówiąc autko dawno miało by 180-190km gdybym miał jakiś dobry warsztat tuningowy pod ręką.......a tak robię większość na własną rękę ( ta turbina KKK ciagle łazi mi po głowie, ale blokuje mnie seryjna pompa i sprzęgło).Co do ciągnięcia alu do samych plastikowych rurek to powiem krótko nie chciało mi się..........alem może jak znajdę czas to zrobię to (trochę rurek mi zostało).Czas całej operacji to 3godz. gdyby sprawnie poszło mi sciąganie + zakładanie zderzaka to pewnie w 2 bym się wyrobił......pozdrawiam

ładny ten coolerek :naughty: , skoro tyle już zrobiłeś to warto dalej ciągnąć temat ze sprzęgłem i wymienić samemu ,żadna filozofia , tylko garaż z kanałem i do dzieła :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chciałbym jeszcze to sprzegło zmienić,pompę 11, turbo 170km ale ja się sam na tym nie znam. a warsztatów tuningowych jak wczesniej pisałem nie ma u mnie.24 korekta po 0,216+fimic powinno 160km wypluć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chciałbym jeszcze to sprzegło zmienić,pompę 11, turbo 170km ale ja się sam na tym nie znam. a warsztatów tuningowych jak wczesniej pisałem nie ma u mnie.24 korekta po 0,216+fimic powinno 160km wypluć

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała zmiana zaszła,cooler założony odwrotnie(łapie więcej powietrza przez zderzak)

chyba może być założony odwrotnie..... :blink:kurcze tylko mnie nie załamujcie że nie

gxiK8yJ.jpg

a ostatecznie jest tak:

aVgUzUA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ludziska mam coś dla was

http://www.duhengineering.com/fmic/fmic_s4_image.htm

http://www.are.com.au/techtalk/intecoolersMR.htm[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 15:02 _________________________________________________http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.webridestv.com/tunerCatalog.aspx%3Fmanager%3DEvolution%26page%3D7099&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dfmic%2Bdo%2Baudi%2Ba4%26start%3D20%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 15:32 _________________________________________________http://www.nissens.com.pl/serwisy.php?kat=94[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 16:20 _________________________________________________http://www.streetracing.pl/forum/VW-Passat-18T-GT28RS-Stage-I-by-ZoLtaR-t54364.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

dawaj jakąś fotkę i wykresik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

dawaj jakąś fotkę i wykresik

Z przykrosccia musze napisac ze wykresiku nie mam gdyz skonczylismy stroic o 22 i trza bylo jechac do domu i pozwolic Witkowi na zajecie sie wlasnym autem.Jak tylko bede mial okazje to wyhamuje gdzies i zapodam grafa.a fotke przodu jutro wieczorem jak znajde chwile wyglada prawie jak u ciebie.

No to u mnie FIMC wyglada tak:

img6581ll2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

dawaj jakąś fotkę i wykresik

Z przykrosccia musze napisac ze wykresiku nie mam gdyz skonczylismy stroic o 22 i trza bylo jechac do domu i pozwolic Witkowi na zajecie sie wlasnym autem.Jak tylko bede mial okazje to wyhamuje gdzies i zapodam grafa.a fotke przodu jutro wieczorem jak znajde chwile wyglada prawie jak u ciebie.

No to u mnie FIMC wyglada tak:

img6581ll2.th.jpg

no fajnie ale ja mam chyba większy ten IC mój to 18cm na wys twój to chyba 14cm.....ostro pojechałeś z tym zderzakiem.......ja się uparłem na kratki i mam kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

ja mam ori intelcoolerze 47 stopni

ktoś sie orientuje czy 10 stopnii to dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

jakiej wielkosci jest ten twoj IC-ek ... [podaj wymiary]

Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

ja mam ori intelcoolerze 47 stopni

ktoś sie orientuje czy 10 stopnii to dużo ?

21% .... to duzo ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pieknie pieknie, ja juz po operacji, zobaczysz jak autko fajnie sie zbiera jak Witek skonczy robote, smigam juz dwa dni na tych gratach i sie nacieszyc nie moge. Temperaturka w dolocie u mnie jest 36 stopni przy palowaniu i jest elegancko.

Pozdro

dawaj jakąś fotkę i wykresik

Z przykrosccia musze napisac ze wykresiku nie mam gdyz skonczylismy stroic o 22 i trza bylo jechac do domu i pozwolic Witkowi na zajecie sie wlasnym autem.Jak tylko bede mial okazje to wyhamuje gdzies i zapodam grafa.a fotke przodu jutro wieczorem jak znajde chwile wyglada prawie jak u ciebie.

No to u mnie FIMC wyglada tak:

img6581ll2.th.jpg

no fajnie ale ja mam chyba większy ten IC mój to 18cm na wys twój to chyba 14cm.....ostro pojechałeś z tym zderzakiem.......ja się uparłem na kratki i mam kratki

Nie no icka mam tez 18 cm tyle ze musze go troche pchnac w dol jak u ciebie czy Tomiego, narazie siedzi w zderzaku. No ze zderzakiem fakt polecialem ale po 4 godzinach walki z zalozeniem tak sie wqr...em ze zaszalalem ze szlifierka ,wyrzynarka i mlotkiem gumowym ze malo z niego zostalo :evil:

Spanky wymiary to 69cm x 18cm x 6.5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno co jest bardziej opłacalne załozenie Fmic i zostanie przy starej turbince czy wymiana tylko turbo na AWX oczywiscie wszystko zawirusowane :) jako cel tej wymiany stawiałbym na dłóższy żywot silnika przy lepszych parametrach niz standard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszy będzie FMIC, ale lepsza będzie wymiana turbawki - generalnie wybierając jedno z dwojga ja bym wymienił turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekaj, i zrob wszystko na raz.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana turbo da lepsze rezultaty niż FMIC. Ale założe się że po 2 miesiącach będziesz zakładał FMIC + 0,216 bo będzie Ci mało :kox: a do tego dojdą ponowne koszta korekty wirusa :doh1:

Więc jak radzi kolega ykk "Odczekaj i zrób wszystko na raz" :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje ale koszt turbawki jak nie patrzeć to ponad tysiak jeszcze zeby nie wymagali zwrotu starej to by sie jakoś zwróciło a Fmic to też koszt ok 800zł noi wirusik daje cos koło 2,5kafla więc narazie rozgladam sie za turbawką samą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w tych upałach temp w dolocie miałem 54 stopnie, także FMIC by sie przydał :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...