Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś montował te lampki u siebie??

LED Kennzeichenbeleuchtung Module Audi A4 B7 Bj. 04-08, mit E-Prüfzeichen

Jestem skłonny je kupić o nie chce bawić się w elektryka.

Podobno nie wywalają błędu spalonej żarówki.

Mają już zamontowany rezystor.

Może ktoś chętny to można wspólnie zamówić.

To wygląda jak lepsza żarówka LED zamontowana na stałe w oprawce lampki. Ja do siebie wrzuciłem ori ledowe, które kupiłem w ASO za niecałe 100 zł za komplet i świecą super, błędów na FISIE też nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz B6 a to jest taki samochód do którego można wsadzić wszytko i nie będzie błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie od razu śrubki nowe ... na allegro ktos sprzedawał już ze śrubkami i po cenach w getem już sie nie opylało.

kupiłem lampki a aso i śrubeczki były w komplecie . lampki super :wink:

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ----------

21_03_006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzałem już wszystkie kombinacje rezystorów, wszystko fajnie błąd znika, tylko że 20 minut świeci i tymi rezystorami można sobie wodę zagotować. Wsadziłem na początku 2x rezystory 10ohm 5W (temp po 20 minutach pracy 87*C), później 3x rezystory 100ohm 5W (temp po 20 minutach 83*), teraz wstawiłem rezystor 22ohm 50W i 78*C, to już ładnie topi klej na izolacji i wydziela się zapach jak spalonej instalacji. Zaznaczam że rezystory wpinam równolegle pomiędzy siwo-żołty przewód a brązowy. Mam pytanko do posiadaczy tego adapterka z kufateca czy to też się tak nagrzewa? i byłbym wdzięczny jak ktoś by to rozizolował i zrobił zdjęcie, tam są rezystory 3W chyba że są wpięte szeregowo i jest tam schowany jeszcze jakiś układzik smd, który powoduje przewodzenie prądu w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z żarówką 24v/1.2W lub 3W na pewno jej temp. będzie niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię kupię W5W na 24V i zdam relacje z temp. bo z tym rezystorem gdzie wszyscy zachwalali że nic się nie grzeje to ok tak faktycznie jest ale przez pierwsze 3 minuty pracy, prąd tam panuje 0,66A i rezystor musi wytracić całą moc, energia nie znika, w tym przypadku zostanie wydzielona w formie ciepła na rezystorach, na żarówce część energii pójdzie na to żarzenie. A nikt nie jeszcze nie rozkminił jak vagiem ominąć sprawdzanie żarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żarówką W5W 24V nie usunąłem błędu, jutro pokombinuje z innymi żarówkami.

A nie masz żarówki z oprawką z drzwi, białą lub czerwoną? U mnie siedzi i błędów nie wywala...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem ori lampki do rejestracji LED, jednak zapomniałem o tych cholernych śrubkach.

Powiedzcie mi, czy można kupić jakieś zwykłe wkręty np. w Castoramie jeśli tak to jakie wymiary no i wiadomo, że lepiej kupić z nierdzewki.

Mam kawałek do Aso i nie opłaca mi się jechać po 2 śrubki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem nierdzewne, a rozmiar na oko

co do ori śrubek to pewnie znowu z plasteliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się co po nie którym udało usunąć błąd żarówką 24V ale u mnie jest to nie wykonalne, próbowałem od 1,5W do 10W żarówkami i na każdej był błąd (im większa moc żarówki tym mniejsza rezystancja), układ w naszych b7 nie sprawdza rezystancji tylko pobór prądu i ciągłość obwodu , błąd gaśnie przy 70mA poboru. Skończyło się na tym że zostawiłem jedną żarówkę W5W ale na 12V, świeci mocno ale nagrzewa się w oprawce mniej niż rezystor koło 40*C po pół godziny. Ja już z tym raczej nic nie wymyślę trochę to druciarstwo takie ale cóż zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w podobny sposób testuję możliwość układu dla halogenów, przeciwmgielne.

nie mam na razie wielu żarówek 24v więc próba jest niepełna.

podłączyłem 2 żarówki 12v/21w równolegle, już przy jednej mi oszukało, ale z powodu dużej jasności i ciepłoty żarówki wziąłem dwie...DZIAŁA!

próbowałem zastosować w różnych kombinacjach mieszankę żarówek 3w, 5w, 10w ale układ z dwoma 21w był najlepszy. to samo spróbuję po zakupie odpowiedniej ilości żarówek 24v/

pomyśl nad podłączeniem równoległym żarówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z żarówkami 24V dziś to wyliczyłem nie idzie tego zrobić na takich. Wzór jest I=u^2/R musisz zgubić 1,2A dla 10W (liczone dla 12V) to w przypadku oświetlenia tablicy rejestracyjnej, nie wiem jak z halogenami. Teraz patrze masz b6 są dużo większe tolerancje prądu, więc jak zmierzysz prąd albo rezystancje żarówki to wtedy można wyliczyć czy podejdzie żarówka 24V. Na oko widzę że taka żarówka musiała by mieć z 35/40W a chyba takie występują tylko jako halogenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się co po nie którym udało usunąć błąd żarówką 24V ale u mnie jest to nie wykonalne, próbowałem od 1,5W do 10W żarówkami i na każdej był błąd (im większa moc żarówki tym mniejsza rezystancja), układ w naszych b7 nie sprawdza rezystancji tylko pobór prądu i ciągłość obwodu , błąd gaśnie przy 70mA poboru. Skończyło się na tym że zostawiłem jedną żarówkę W5W ale na 12V, świeci mocno ale nagrzewa się w oprawce mniej niż rezystor koło 40*C po pół godziny. Ja już z tym raczej nic nie wymyślę trochę to druciarstwo takie ale cóż zrobić.
Kombinujecie, kupujecie żaróweczki i się pier... z tym :wink4: zamiast zainwestować w adapter o którym mówiłem. :wink4: Bez druciarstwa i nagrzewania się (niebezpieczeństwa) w Waszych instalacjach ale wybierzecie co będzieci chcieli. :guma:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem kombinować i zamówiłem adapter (przez użytkownika Akjam). Skoro z adapterem działa na 101% to nie ma sensu kombinować.

P.S. Akjam kiedy można się spodziewać adaptera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś jeszcze chętny na adapter? Koszt samego adaptera to 25Euro + koszt wysyłki 18 Euro (ale to zależne jest to od ilości kupujących).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie taniej was wyjdzie jak akajm zrobi liste i wyśle do polski do jednej osoby a ta póżniej roześle po kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...