Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Noi panowie pooooopa na maxa. Mam B6 w sedanie. Kupiłem lampki i kosteczki. Jedną nawet dorobiłem pod starą lampke. Potem zdemontowałem listwe podświetlenia i co?? Kutfa - u mnie listwa jest metalowa! Gniazda na starą lampke też... Noi jestem w kropce teraz. Próbowałem rozebrać tą lampke ledową ale bez rodupcenia jej w mak to chyba sie nie da. O ile jedną lampkę da się jakoś wmontować to drugiej juz nie bardzo (seryjnie jedna lampka jest "prawa" a druga "lewa" - w ledach nie ma rozróżnienia na lewą albo prawą stronę). Macie jakieś propozycje jak ugryźć temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie:

b04d6f03ac4fe117med.jpg

84e57a8728b10948med.jpg

d33cabb60c8f309cmed.jpg

17e6331712388c10med.jpg

9a1a09e4da1a0bbdmed.jpg

Wszystko metalowe:facepalm::kwasny:

Porozdupcałem już lampki, jutro musze popodcinać trochę te metalowe gniazda flexem coby mi to wlazło. Cienko to wszystko widze:thumbdown:... Gdybym wiedział, że listwa jest u mnie w pełni metalowa, nie pchałbym się w te klocki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie...Ja nie o lutowania gadam. Ja mam listwę podświetlenia metalową. I te dziury w których siedziały stare lampki są metalowe i jednolicie wykonane z metalową listwą. I u mnie nie idzie powycinać tych gniazd i ukształtować ich tak żeby wlazły lampki...paniemaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Ja spróbowałem troche inaczej podejść do tematu. Narazie listwę zostawiłem w spokoju, a zająłem się dopasowaniem lampek. Porozcinałem je na prawo i lewo tak, że bebechy widać. Teraz muszę trochę podciąć te gniazda metalowe bo mi blokują prawidłowe osadzenie lampek. Montaż przewiduje tak jak były seryjne lampki na śrubki. Problem jedyny będe miał z uszczelnieniem rozbebeszonych lampek...:eusathink:Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Dam znać jak mi się uda uruchomic moda. Jakby ktos miał jeszcze jakieś sugestie to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam metalowa listwe w moim b6 avant, z reszta kupiona miesiac temu nowa w aso i za uja nie mam pojecia jak wpasowac do niej ledy z b8. Temat chyba jednak odpuszcze bo razi mnie takie rzezbienie

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś cudem się uda:eusathink:...jutro będe wiedział. Jak się nie uda, to stówa w plecy:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak zdjąć tą obudowę plastikową od podświetlenia rej. w sedanie? może jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze jest to sprawa tez rocznika auta :wink: Tu pewnie tkwi problemos .

  • Listwa 8E0827576 produkowana była w latach 12/00 - 04/03 (sedan )
  • Listwa 8EO827576 produkowana była w latach 09/01 -04/03 (avant)
  • Listwa 8E0827574 C produkowana była w latach 05/03 -10/03 (avant)
  • Listwa 8E0827574 C produkowana była w latach 05/03 - 12/04 (sedan)
  • Listwa 8P4827574 produkowana była w latach 11/03 - 12/04 ( avant )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten plastik odkręca się od wewnętrznej strony bagażnika? i jak zdjąć osłonę, czy są tam zatrzaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z puszkami to jako tako problemu nie ma - gorzej z poszerzeniem otworów. Bez specjalnego sprzętu za dużo niepodziałam. Inaczej to trochę rozwiązałem , ale może być u mnie problem ze szczelnością bo musiałem przycinać plastiki w samej lampce i mam odkrytą płytke z ledami. U siebie zostawiłem puszki metalowe, tak żeby mieć szansę wrócić do rozwiązania standardowego bez konieczności wymiany listwy w razie jakby ledy się u mnie nie sprawdziły.

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

czy ten plastik odkręca się od wewnętrznej strony bagażnika? i jak zdjąć osłonę, czy są tam zatrzaski?

W sedanie ściągasz tapicerke klapy (odkręcasz trójkąt ostrzegawczy, demontujeż jego uchwyt - jest na zatrzaskach, odkręcasz wew. uchwyt zamykania klapy (śrubokręt krzyżakowy) i ciągniesz za tapicerkę - jest na spinkach). Potem od wewnątrz szukasz czterech śrub przytrzymujących listwę - odkręcasz je (klucz 10) i wyciągasz listwę od zewnątrz (najlepiej zdemontowac do tego ramkę i tablicę rejestracyjną). Jeszcze zależy czy masz wkładkę na klucz czy nie. Jak masz to trzeba ją dodatkowo odkręcić i ściągnąć z niej cięgno. Odpinasz kostki i wsio masz na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,założyłem do b6 i jest tak pięknie,że aż fujara mięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zamontowalem u siebie ale smd led bledu nie ma a efekt bardzo zblizony do tego co u PUMY

wieczorem pstrykne fotke i porownamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w B7 lampki wywalają błąd na fisie

Tak jest, pisałem tu już o tym :whistling:

To możesz jeszcze podać jaki rezystor zastosowałeś i w którym miejscu go wpiąłeś bo mi też błąd wywala :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak u mnie to wyglada na obecna chwile

zdjecie nie oddaje calego efektu, na zywo o niebo lepiej wyglada :)

img8603yn.jpg

img8605n.jpg

najwazniejsze swiatlo jest biale a nie niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy da się zastosować ori lampki z A5/b8 do audi a4 b6 na jakiś przejściówkach żeby nie sztukować kabli? czy nie ma innego wyjścia, z tego co widziałem na allegro jest duzo takich lampek led i widać tam przejściówki, ktoś wie wogóle czy coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...