Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekot przy odpalaniu... 1.8T AVJ


p!etrek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2019 o 07:48, kami050 napisał:

Panowie ja u siebie tez mam ten problem, klekot 2-3sek. po odpaleniu, pojawil sie on po zmianie oleju na liquy moly 5w40 synthoil high tech, dodatkowo jak dodaje gazu to slychac jakby metaliczny szmer ale szmer byl jeszcze przed wymiana oleju. Auto ma niewielki przebieg 120tys km. Serwisowane bylo wczesniej w trybie long-life 

klekot 2-3 sekundy jest dopuszczalny, gdzies tu na forum widzialem audi wystosowało nawet taką wypowiedź oficjalna, ze 2-3 sekundy to normalna sprawa, gorzej jak to trwa dłużej wtedy albo cisnienie,smok,napinacz,lancuch,pompa bądź po prostu inny olej, widzialem przypadki ze ktos np jeździł na GM zalal mobil i cuda sie działy, wrocil na GM i wszystko ok i tak sie składa, ze borykałem sie akurat z tym samym problemem i moze i borykam sie do tej pory albo mi juz głowa szaleje z powodu ciaglego klekotu wczesniej. U mnie niestety mechanik nie byl skory do moich tzw polecen zeby mi wyczyscil pierw smoka to wymienil napinacz i lancuch bo stwierdzil ze luzny i fakt byla cisza przez okolo 200km, aktualnie czasami sprawdzam dzwieki tego i niby wyglada to wszystko ok- wrzuce filmik nizej to sobie porownasz. U mnie wszystkie te cuda sie zaczeły dziać rowniez po wymianie - tak samo moja jezdzila w trybie long life i zalalem motul 5w40 8100 x-clean i zaczely sie klekoty. Jezdze dalej tragedii nie ma, u mnie dodatkowo wystepuje takie cos przy rozruchu przez 30 sekund na ssaniu obstawiam pompe sai po rozmowie z kilkoma uzytkownikami tu, ale nie jestem na tyle ogarniety zeby samemu to zbadac  mianowicie -> 

 

Edytowane przez ziel12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kami050 napisał:

jak myslicie co to jest?

tutaj wstawiam ci filmik dla porownania jak to jest u mnie, pierwszy filmik to normalna praca prawidłowa u mnie, drugi filmik nagrany dzisiaj na dosc mocnym rozgrzaniu i odnosze wrazenie ze cos tam klekocze na drugim filmiku, ale to moze juz glowa wariuje.

Edytowane przez ziel12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...